Forum dyskusyjne

Hiszpania- co ciekawego

kategoria podróże po świecie

soliród dołączył
21.01.2010

soliród 13:41 | 06.02.2010

Pytanie może banalne ale nie znam hiszpanii a chciałbym jechać w marcu/kwietniu do Hiszpanii. Co można tam ciekawego zobaczyć. Zdecydowanie bardziej interesują mnie miejsca gdzie nie ma zbyt wielu turystów choć Barcelona i Madryt tez pewnie ładnie wygląda, jednak 7 dni to niewiele czasu:(

adamus.hoh dołączył
14.08.2007

adamus.hoh 16:08 | 06.02.2010

hej!
jeśli szukasz miejsc bez turystów to polecam pojechac na północ.Do Burgos- piekna katedra, stamtąd blisko do Logrono i najlepszych win regjonu La Rioja.Dwie godzinym autobusem od Logrono jest Saragossa-piekna i niezaturyszczona. A na północ od Logrono masz kraj Basków- wszędzie po drodze góry.Generalnie w Hiszpanii gdzie byś nie pojechał jest ciekawie bo jesteś w jednym miejscu oglądasz zabytki,architekure , kuchnie , poznajesz kulturę,a 100km w dowolnym kierunku bedziesz miał zupełnie inny świat.Kraj warty poznania.

nasturcja75 dołączył
06.02.2010

nasturcja75 19:09 | 06.02.2010

Witam
Ja polecam Andaluzje. W tych miesiacach jest tam już przyjemna pogoda. Zdecydowanie wybrzeże na wschód od Malagi gdyz tam nie ma takiego spędu. Do zamieszkania polecam miejscowość Nerja jest urocza nie za duza. Osobiscie polecam wynajem samochodu za okolo 100euro na tydzien plus pelne ubezpieczenie bez wkladu wlasnego okolo 27 euro za tydzien. DROGI REWELACYJNE , w wiekszości bezplatne.
warte zobaczenia
Góry Sierra Nevada wjechac mozna bez problemu na wysokosc 2500m n.p.m.
Grenada a w szczególności Alhambra - największy i najlepiej zachowany zamek maurów w Europie (bilety zarezerwowac nalezy przez internet unikniesz kolejek i masz pewnosc ze sie tam dostaniesz)
El Torcal cos jak nasze góry stołowe
Ronda malownicza miejscowosc polozona na wzgorzach niesamowite stare miasto
Giblartar - samochod najlepiej pozostawic po stronie Hiszpanskiej chociazby po to by przejsc sie bezposrednio po pasie startowym.
Malaga - Muzeum Picasso, Giblalfaro, katedra
Frigiliana - przepiekne biale miasteczko
Kocham Andaluzje i naprade wiele jest tam ciekawych miejsc i zakatków, a do tego muzyka, kuchnia, kultura i wino....
Mieszkałam tam przez rok więc gdyby ktoś chciał jakiś szczegolowych informacji pytajcie.

Ferox dołączył
07.07.2008

Ferox 19:12 | 17.04.2010

Hej, a mozesz byc na tyle mila i powiedziec gdzie za 100 euro wynajmuja auta na tydzien? Czy jest szansa na lotnisku Girona Barcelona, czy lepiej i taniej gdzies indziej? Mam prosbe chcialbym sie wybrac do Barcelony na dwa dni, apotem uciec na tydzien w rejony Andaluzji. Czy mozesz mi podac jakies szczegoly co tam naprawde wrato zobaczyc gdzie tanio i milo mozna przenocowac itd? Mam zamniar autkiem sie przemieszczac. Moze na maila - feroxik@wp.pl Dziekuje

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl