Forum dyskusyjne

indie

kategoria podróże po świecie

jolbol dołączył
06.02.2010

jolbol 12:15 | 07.02.2010

w marcu wybieram się do INdii i Nepalu.,Mam pytanie , czy noclegi w różnych miejscach na trasie rezerwować przez internet , czy wystarczy jak to zrobimy na miejscu po przybyciu.
Czy w hostelach jest dostęp do kontaktów i można używać sprzęt elektryczy ( ładowarka, grzałka .suszarka), czy nasze wtyczki pasują do gniazdek w Indiii?
Gdzie załatwia się karty " per-paid "i czy obowiązują na wszystkie taksówki
Czy kupienie biletu na pociąg jest bardzo skomplikowane ( głownie miejsca do spania

czy z granicy w Sunauli jest połączenie do Chitwan , a stamtąd do Pokhary

Jeżęli ktoś mi odpowie na moje pytania będę bardzo wdzięczne , i również przyjmę wszelkie inne wskazówki

KamilIRL dołączył
06.03.2008

KamilIRL 11:46 | 09.02.2010

ale kombinujesz jolbol. na wstępie gratuluję samego pomysłu. a teraz do rzeczy.
ja zawsze podziwiam ludzi, którzy planują coś na wielką skalę, nieproporcjonalnie do potrzeb. pamiętaj, że wszystkie odpowiedzi na twoje pytania pojawiały się już na portalu milion razy, ale jako że, jednym uchem słucham komisji hazardowej (strasznie nudnej bądź co bądź), mam wolną chwilę. nie uważam za konieczne rezerwowanie pokoju przez internet. i sprawa dotyczy indii jak i nepalu. zakładam, że lecisz najpierw do delhi, a tam aż roi się od tanich noclegów. weźmiesz sobie czy to taksówke czy stopa (za którego raczej będziesz musiał zapłacić) i poprosisz o kurs na dzielnicę hosteli. z tego co pamiętam nazywa się pahar ganj, a tam już będziesz mógł wybierać i przebierać. zaznaczam, że rezerwując nocleg przez internet pozbawiasz się jakże przydatnej czynności targowania.
jedziemy dalej. w hostelach nie będziesz miał problemu ze sprzętem elektrycznym. wtyczki europejskie pasują, choć czasem potrafią wylatywać z gniazdek i trzeba pomóc sobie zapałką. ale zaraz zaraz? naprawdę chcesz zabierać ze sobą grzałki i suszarki? :) kartami pre-paid się w ogóle nie interesowałem a z samych taksówek (przecież są riksze, moto-riksze!) starałem się korzystać jak najmniej. co do samego transportu z suanauli do chitwan, to głowy sobie uciąć nie dam. ja na twoim miejscu przekroczył sobie granicę z indiami i pojechał do lumbini, a stamtąd do kathmandu..dalej możesz robić co tam ci przyjdzie na myśl. aha, tak jak i z pokhary, tak i z kathamndu znajdziesz transport do parku narodowego bez większych problemów. mam nadzieję, że udało mi się pomóc. jeśli masz jeszcze jakieś pytania - śmiało. pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl