Forum dyskusyjne

Statkiem do peru - przeprowadzka - wie ktos jak

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Peru

mapeteusz dołączył
13.02.2010

mapeteusz 14:33 | 13.02.2010

witam

czy ktos wie jak sie dostac statkiem do peru ?
mam zamiar wyprowadzic sie z polski wlasnie do peru
podroz samolotem to 14tys. (za to moge juz postawic jedno pietro domku w peru :) )
slyszalem ze statkiem jest duzo taniej , moze ktos wie cos wiecej, lub ma informacje gdzie sie dowiem wszystkiego (slyszalem ze ktos sie zabral na statek towarowy z hamburga do peru - koszt chyba 250usd)

pozdrawiam

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 14:51 | 13.02.2010

Po co zabierać do samolotu cały dobytek? Możesz wszystko wysłać pocztą a sam polecisz samolotem nie za 14.000 a za 4.000 zł :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 15:09 | 13.02.2010

poczta jest za droga.... idziesz do agencji celnej - bierzesz z internetu, oni Ci dają kontakt na przewożnika i wypełniają papiery. Ciężarówką lub Tir-em do Hamburga, albo Gdańska - zależy od kosztów. Pakujesz kontener, albo sam albo zbiorczy (LCL) - raczej zbiorczy, bo mebli chyba nie zabierasz. No chyba, że zabierasz stąd b. małe ilości - wtedy można rozważać pocztę. Może jeszcze - tak mi wpadło do głowy - sprawdzić firmy obsługujące przeprowadzki zagraniczne, wiem, że niektóre się specjalizują w tym - korzystają ludzie z CD....ale to chyba droga impreza, nie zaszkodzi spróbować.

mapeteusz dołączył
13.02.2010

mapeteusz 15:03 | 13.02.2010

bilet kosztuje ~ 4,500 na osobe (2 osoby dorosle + 2 dzieci to juz kwota pozadna)
(nie przez usa bo wizy odmowili)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 15:11 | 13.02.2010

sorry - myślałam, że pytasz jak stąd zabrać dobytek....nie myślałam o ludziach.

mapeteusz dołączył
13.02.2010

mapeteusz 15:26 | 13.02.2010

dobytku maksymalnie ze 150 kg (troche ubran , telewizor , komputery itp)

chodzi mi o to jak sie stad wydowsac tanio :)

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 21:09 | 13.02.2010

Różnica pomiędzy 14.000 zł a 250 USD duża, ale taki statek może płynąć miesiąc, w tym czasie musicie coś jeść. Jedzenie na statku drogie, chyba że kapitan pozwoli wnieść kilka worków ziemniaków, udostępni lodówkę na świniaka i pozwoli korzystać z kuchni, żeby żona mogła gotować :)

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:13 | 13.02.2010

polski TV nie podziala w Peru :-))

mapeteusz dołączył
13.02.2010

mapeteusz 21:21 | 13.02.2010

telewizor jako monitor praktycznie , do dvd , konsoli , komputera itp.

wlasnie dlatego pytam czy ktos wie co i jak z zalatwieniem statku.
plynie sie 10dni podobno