Forum dyskusyjne

ODZYSKIWANIE UTRACONYCH ZDJEC

kategoria inne

kszyszek dołączył
05.02.2010

kszyszek 19:33 | 14.02.2010

Czy ktos z was zna DOBRY program do sciagniecia na necie ktory odzyskuje zdjecia wykasowane z karty na aparacie? Podkreslilem slowo "dobry" bo probowalem kilka z nich ale niestety bez powodzenia. Odzyskuja zdjecia ale nie wszyskie i zadne z tych pozadanych! Robiismy z bratem zdjecia niedzwiedzi gryzli w parku narodowym i przyszedl pan gajowy, kazal pokasowac fotki bo...robilismy je ze zbyt bliskiej odleglosci (zaa rzeki, pol kilometra od niedzwiedzi:o) To bylo ponad rok temu ale nie moge przezalowac tych zdjec!

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:43 | 14.02.2010

lepiej skorzystać z pomocy fotografa - jeśli Ci na tych zdjęciach bardzo zależy. Jest też firma w Krakowie zajmująca się tym profesjonalnie....ale to horrendalne koszta. Pzdr.

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 20:13 | 14.02.2010

nie wiem czy to pomoże w przypadku skasowanych zdjęć, spróbujcie Ontrack Data Recovery tool. Dzięki niemu ozyskiwałem dane z HDD, kart pamięci i memory sticków. Powodzenia

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:01 | 14.02.2010

pierwszy raz cos takiego slysze ze kazal ci skasowac zdjecia !! bilet do parku jest umowa ktora pozwala ci robic zdjecia i nikt nie ma prawa zazadac od ciebie skasowania zdjec. Musieliscie sie cos niezrozumiec anyway najlepsza metoda na odtowrzenie zdjec jest uzyc oryginalnego programu recovery ktory przychodzi / jest wbudowany w kazda karte/ ale texz nie ma gwarancji na sucess

kszyszek dołączył
05.02.2010

kszyszek 21:14 | 14.02.2010

Opisalem sytuacje pobieznie. Przyblize troche sytuacje...Bylismy w Yellowstone. Generalna zasada nie pozwala na zblizanie sie do dzikich zwierzat na jakis okreslony, nie pamietam juz jaki, dystans. Niedzwiedzie pojawily sie i zaczely zjadac jakiegos padnietego jelenia. To bylo wspaniale widowisko, bylo kilku innych ludzi przy tym. Nagle wpadli rangersi i wszystkich nas "zgarneli" i straszac karami, zadajac paszportow itp. wymusili na nas wykasowanie zdjec dajac przy tym arogancki wyklad. To jest mimo wszystko panstwo policyjne, nie bylo nawet mowy o jakims dyskutowaniu! Powiedzial ze bylismy za blisko (nie bylismy) i ze takie zdjecia moga byc uzyte do publikacji bez zgody Parku Narodowego wiec kasujemy! To byla oblawa na nas, tu nie bylo mowy o niezrozumieniu sie:o)

emski dołączył
13.12.2003

emski 23:17 | 14.02.2010

trzeba bylo zazadac okazania w regulaminie tych punktow / na pismie/ i nie na miejscu tylko w biurze parku w obecnosci ich przelozonego. Nic na miejscu i nic na ustne zadanie tutaj durniow i cwaniakow tez nie brakuje . A poza tym zawsze to miec warto wydrukowane i nosic przy sobie www.photoattorney.com/2005/08/photography-is-not-crime-your-rig  hts.html :-))

emski dołączył
13.12.2003

emski 23:36 | 14.02.2010

pogrzebalem troche wiecej i tutaj masz www.nps.gov/yell/parkmgmt/upload/filming_regs012010c.pdf 
trzeba bylo udac sie z nimi do Manager Office i tam zlozyc nawet ustne oswiadczenie ze nie wykorzystasz tych zdjec do celow zarobkowych np sprzedazy ich. Zreszta taka samasytuacja jest na Burning Man i tam w regulaminie pisze ze mozesz robic zdjecia ale nie mozesz ich wykorzystywac do celow commeryjnych chu=yba ze wykupisz specjalne pozwolenie i tak pobieznie doczytalem jest w Yellowstone a wic jak miales dobre zdjecia trzeba bylo wykupic permit $ 200 i po klopocie ale napewno nie kasowac

kszyszek dołączył
05.02.2010

kszyszek 03:37 | 15.02.2010

No widzisz emski czlowiek dal sie zrobic. Trafilismy na pajaca-faszyste po prostu i udalo mu sie nas nastraszyc. Zaluje tylko jednego- ze wykasowalem te wszystkie zdjecia a moglem choc jedno zostawic i najwyzej udac ze przeoczylem. On nie sprawdzal mojego aparatu. To jest jakas nauczka na przyszlosc. Tylko raczej juz nie spotkam 2 niedzwiedzi nad rzeka wyrywajacych sobie padline. Teraz gdy zdarza sie jakas niepewna sytuacja po skonczeniu zdjec po prostu wyciagam karte i koniec.

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 08:09 | 15.02.2010

Ja używałem niedawno Digital Image Recovery i wszystkie zdjęcia po sformatowaniu karty udało się odzyskać. Niektóre aparaty np Nikon D300 mają funkcję ukrywania zdjęć.Sprawdź w instrukcji czy twój aparat też to ma. Może ci się przydać w przyszłości.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 13:18 | 15.02.2010

z tego co wiem, można taką kartą oddać do "punktu" fotograficznego i oni to potrafią zrobić, - mnie sie udało, co prawda kosztowało mnie to chyba 50 zł, ale warto, bo jak sam mówisz, pewne rzeczy zdarzają się tylko raz:)

viajero.mk dołączył
05.02.2009

kszyszek dołączył
05.02.2010

kszyszek 23:36 | 15.02.2010

Dziekuje wszystkim za pomoc! Od momentu skasowania tych zdjec minelo troche czasu i to byla moja trzecia proba zmasowanego ataku na ten problem i niestety nie udalo sie. Wyprobowalem okolo 10 roznych programow. Bylem dzis dodatkowo u fotografa ktory zdaje sie byc bardzo obeznany w sprawach techniki, computerow itp. i stwierdzil, ze jesli skasowalem zdjecia a nastepnie kontynuowalem zapisywanie karty nastepnymi zdjeciami az do calkowitego jej zapelnienia, to zdjec juz nie odzyskam. Tak wlasnie bylo u mnie. Skonczylem karte i dopiero po tym wlozylem nowa. Tak wiec WSZYSTKIE wolne ewentualne luki w karcie zostaly zapisane nowymi informacjami. Ciezka do strawienia lekcja techniki, ale przyjmuje ja i na pewno wykorzystam w przyszlosci jesli bedzie taka potrzeba!

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:04 | 16.02.2010

wlasnie to mialem ci powiedziec ze jak zapisales inne zdjecia na tej karcie to komplikuje sprawe ale nie zamyka jej to tylko kwestia $$$ i spece sa mimo wszystko w stanie wyciagnac z niej ten juice :-))

kszyszek dołączył
05.02.2010

kszyszek 05:31 | 16.02.2010

Widzisz problem polega na tym ze z tego co sie orientuje to wszystkie miejsca na pewno zechca podjac sie zadania ale dziala to w ten sposob ze dajesz im karte, oni robia co moga, zeby z niej wycisnac co sie da, ja place slono za ich poswiecony czas, ale czy odzyskaja konkretne zdjecia o ktore mi wlasnie chodzi czy tez nie to juz nie ma na to gwarancji. Chyba po prostu odloze ta karte na bok i niech sobie czeka na pomyslne wiatry :o)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl