Forum dyskusyjne

Safarii w Tanzanii - poproszę o porady

kategoria podróże po świecie

arad.1304 dołączył
03.01.2004

arad.1304 22:14 | 06.11.2006

Witam,
Poproszę o info nt safarii w Tanzanii. Głównie poproszę o informację:
- załatwiać w Polsce przez internet itd czy na miejscu np w Arushy
- ceny jakie funkcjonują na miejscu za konkretny park
- czy ktoś zna parki tzw południowe Mikumi, Seulos; warto - wrażenia?
- za wszelkie info będę wdzięczny

Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam
arad.1304@poczta.fm

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 18:12 | 07.11.2006

Witaj,
- na miejscu jest ogromna ilość biur podróży i agentów zajmujących się safari- myślę, ze najlepiej jest to zrobić bezpośrednio u nich- mają zdjęcia, foldery i często można jeszcze co nieco zmniejszyć cenę- kilka wyrazów w suahili i serce im mięknie :-)
- ceny są strasznie wysokie. Zależą od ilości osób i dni. Np za 3-dniowe safari w Serengetti musisz zapłacić jakieś 250-300 USD od osoby. Za Ngorogoro 130-300USD. Najtańszy z północnych parków jest Arusha- za jeden dzień trzeba zapłacić ok 100 USD.
- byłam w parku Mikumi i z czystym sercem mogę stwierdzić, że niczym nie odbiega od pozostałych. Cena za 2 dni to około 200 USD. W bramie znajduje się całkiem fajne muzeum, a strażnicy aż się rwą, żeby trochę o zwierzętach poopowiadać.

Na tańsze zwiedzenie parków też znalazłam sposób. Jeśli setki dolarów przerażają można za podglądanie zwierząt zapłacić jedyne 50-70 USD za 3-4 osób. Nie jest konieczne wykupienie safari w biurze. Wystarczy np w Morogoro dogadać się z taksówkarzem, który obwiezie Was głównymi ulicami parku. Będzie to robił bardzo wolno i na Wasze życzenie zatrzyma się- abyście mogli zrobić zdjęcia i przyglądać się zwierzętom.
A jest ich przy głównej drodze bardzo dużo- słonie, gnu, antylopy mniejsze, guśćce, buffalo, żyrafy, zebry, pawiany itd. Wchodzą na ulicę, więc często trzeba im udzielić pierwszęństwa- dobry czas na dobre fotki.
jeśli masz więcej pytań to zapraszam na kornik0@poczta.onet.pl

Pozdrawiam
Kornelia

arad.1304 dołączył
03.01.2004

arad.1304 10:04 | 11.11.2006

Witaj,

Dziękuje bardzo za informacje. Będę kontaktował się na podany mail.

Pozdrawiam
Arek

arad.1304 dołączył
03.01.2004

arad.1304 10:00 | 11.11.2006

Witaj,

Dziękuje bardzo za informacje. Będę kontaktował się na podany mail.

Pozdrawiam
Arek

Vitani dołączył
31.12.2008

Vitani 16:22 | 04.01.2009

Ja np. korzystam troszkę z onet.pl Przewodnik. nawet fajna stronka, o wszystkim.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl