Forum dyskusyjne

Dookoła morza śródziemnego

kategoria podróże po świecie

karolt dołączył
07.11.2006

karolt 23:28 | 07.11.2006

hej!
Planuje podróz dookola morza srodz. Planowana trasa Tunezja- Libia- Egipt- Izrael- Jordania- Syria- Turcja. Czy ktos z Was odbyl kiedykolwiek podobna pdorz. Wiem, ze wymaga sporo zachodu, szczegolnie z wizami. Czekam na info, szczegolnie intersuje mnie sprawa przekraczanie granicy libijsko-egipskiej i izr- jordnskiej, z gory dzieki za wszelka pomoc,

Mateusz Sepioł dołączył
22.02.2006

Mateusz Sepioł 14:48 | 13.11.2006

Hej,
Wszystko byłoby super i fajnie, ale trasa jest nierealna do przebycia bez oficjalnego (prawia nie możliwego do zdobycia) polecenia (prośby) przez rząd RP. Chodzi o to, że gdy masz pieczątkę do Izraela w paszporcie, to nie dostaniesz wizy do żadnego kraju arabskiego... i na odwrót. Wystarczy, że znajdą przy Tobie bilet na chćby autobus, czy pociąg pochodzący z np. Libii to też nie masz szans na wjechanie do Izraela. Nie mówię - niemożliwe. Jest to jednak bardzo ciężki plan. Jedyną możliwością byłoby zwrócenie się o pomoc do jakiegoś urządu, może wystarczy biuro turystyczne (porządne!!!). Nie jestem pewien, ale może wystarczyłoby, gdybyś miał zaproszenie od kogoś z Izraela, a to już żaden problem. Wiasz co to jest Hospitality Club? Wejdź na ich stronę (www.hospitalityclub.org), zarejestruj się, znajdź kogoś z Izraela i napisz o swoim planie oraz poproś o przysłanie pocztą oficjalnego zaproszenia (najlepsza byłaby osoba duchowna, która w zaproszeniu postawiłaby jakąś pieczątkę).
Pozdrawiam: Mateusz Sepioł
-------------------------------------------------------
www.dookolaeuropy.prv.pl 

karolt dołączył
07.11.2006

karolt 15:42 | 13.11.2006

dzieki za info, ale nie o to mi chodzilo. Wjzadu do Izraela sie nie obawiam. Z tym akurat nie bede mial problemu. Z tego co wiem Izrael moze wbic pieczatki na osobnej kartce. Bardziej nurtuje mnie problem przekroczenia granicy libijsko- egipskiej. Wiecie jak mozna zdobyc wize biznesowa do Libii- bo tylko taka mnie urzadza.
dzieki
pozdrawiam
Karol Tofil

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl