Forum dyskusyjne

Jak załatwić wizę do Chin bez posiadania bezpośredniego biletu

kategoria podróże po świecie

JacekWis dołączył
20.09.2006

JacekWis 11:07 | 08.11.2006

Dzwoniłem do ambasady, tam wymagają okazania biletu lub rezerwacji na wyjazd do Chin. Czytałem że można zrobić rezerwację na samolot a potem zrezygnować z niej ale rozmawiałem z biurem Lufthansy i u nich taki manewr sporo kosztuje (trzeba kupić bilet za ok. 4500 a potem liczyć się z potrąceniem prowizji za rezygnację ok. 400). Może mi ktoś poradzić jak to zrobić, żeby ta wiza była rzeczywiście bezpłatna? Zamierzam jechać koleją transsyberyjską (start z Brześcia przez Irkuck a dalej trochę improwizacji) z wizą chińską w kieszeni - czy to jest możliwe i jak to zrobić żeby nie utknąć np. w Mongolii czy na granicy z Rosja/Chiny? Można gdzieś po drodze to załatwić, np. w Mongolii? Z góry dziękuję za pomoc.

usunięty/nieznany 01:26 | 09.11.2006

witam. Ja załatwiłem wizę do Chin pokazując rezerwację na samolot z Moskwy do Pekinu. Rezerwacji dokonałem w zwykłym biurze podróży, nie kosztowalo mnie to nic. Następnie odwołałem tą rezerwację.Trzeba to zrobić w krótkim czasie np rezerwacje w poniedziałek, wniosek w ambasadzie wtorek a po wniosku rezygnacja telefoniczna. jeżeli chcesz jechać koleją musisz mieć wizę tranzytową przez Mongolią oraz Rosję. Mając już wizę chińską bez problemu dostaniesz mongolską. Problem może być z rosyjską wiec trzeba zrobić ten sam manewr : rezerwacja na samolot lub pociąg z warszawy do moskwy. Wiza chinska w 2002 kosztowała 100 zł jak dobrze pamiętam. (też jechałem koleją transyberysjką). Pozdrawiam Ween

lucky_girl dołączył
15.06.2006

lucky_girl 00:46 | 11.11.2006

Wiza do Chin od roku jest bezplatna, rezerwacje mozna zrobic np. w Campus Travel, a pozniej ja odwolac, to tez nic nie kosztuje.

Jack_Daniels67 dołączył
27.05.2006

Jack_Daniels67 14:39 | 19.03.2007

Zarezerwuj bilet w dowolnej lini lotniczej przez internet zrob wydruk tej wstepnej rezerwacji i dolacz do wniosku. To przechodzi, tak przynajmniej bylo wzeszlym roku. A skladajac wniosek o wize w ambasadzie Chinskiej w azji, nikt nie wymaga rezerwacji biletu. Dzisiaj wize do Chin odebralem w Hanoi, bez zadnych problemow i pytan.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl