Forum dyskusyjne

Koszt wycieczki do Japonii

kategoria podróże po świecie

kraj Japonia

tom81 dołączył
14.11.2006

tom81 20:59 | 14.11.2006

Witam mam kilka pytań do tych co już byli w tym kraju w celach turystycznych.

Po pierwsze ile trzeba nazbierać na takową wycieczkę i czy lepiej jest jechać z biurem turystycznym czy działać na własną rękę?
Jaką porą najlepiej się tam wybrać? Jakie są ceny biletów lotniczych. Ile kosztuje taka wycieczka z biura (jakoś zawsze zapominam żeby zajść np. do Orbisu : )

Ile tam kosztuje zakwaterowanie i czy jest łatwo je znaleźć?

Chciałbym zabawić tam z 2 tygodnie albo do czasu aż się pieniądze skończą :-)

Zapodajcie dobrzy ludzie jakieś linki do cennika biletów i ofert z biur turystycznych

PM dołączył
06.01.2007

PM 02:50 | 06.01.2007

Polecałbym podróż na własną rękę. Chociaż Japonia jest jednym z najdroższych krajów to są sposoby aby te koszty "wycieczki" obniżyć.
Teraz jest chyba najlepszy moment na kupno biletu do Tokio: w BA za około 1800 PLN + oplaty( w obie strony, wylot do czerwca).

W Japonii wszystko jest drogie, ale najdroższe są noclegi i przejazdy (Uwaga! ceny w USD mogły się zmienić, ze względu na bardzo słabą pozycję dolara. Proponuję dla bezpieczeństwa stosować przelicznik 4 zl)

W Tokio i Kioto mam hotel za około 40-50 USD za pokój / 1 doba. Schroniska młodzieżowe: od 60 USD, kapsułki 60-80 USD, inne hotele z niższejpółki - od 100 USD. Polecam wzięcie malego namiotu: jest B.B.B.B. Bezpiecznie, rozbić się można prawie wszędzie, w dowolnym parku, nawet w centrum miasta. Namiot jak znalazłw trakcie krótszych wypadów, gdy brak hoteli w rozsądnych cenach. Koszt mojego namiotu zwrócil się już po drugiej nocy :)

Przejazdy: pociągi i autobusy drogie, metro i komunikacja miejska też (ok 8-10 ZL za bilet) ale sa atrakcyjne całodzienne karnety za okolo 5-10 USD.Można podróżować autostopem, jest to o tyle trudne, że w Japonii nieznane. 20-minutowa przejaźdza szybkim pociągiem kosztowała około 60-70 USD.

Jedzenie jest chyba najtansze: sa restauracje, w których sushi można jeść do woli za około 15 USD. Mają dobre zupy. O owocach lepiej zapomnieć.
Jeśli chcesz zaoszczędzić, można wziąć trochę "wałówki" (konserwy, salami, nawet owoce). Tanie jest piwo w ,5l puszkach : 2-3 USD.

I na koniec bilety wstępu: przy bardziej atrakcyjniejszych obiektach i światyniach trzeba przyjąc od 30 do 50 PLN.

jedrzej dołączył
07.03.2006

jedrzej 17:13 | 10.01.2007

Trochę podróżowałem po Japonii, Co prawda było to już kilka lat temu. Ale myślę, że możesz znaleźć trochę interesujących Cię faktów na mojej stronie, gdzie opisuję niektóre moje podróże (w tym podróż do Japonii) Podaję adres: www.dziennikizpodrozy.republika.pl 
Życzę udanej wyprawy

readyforboarding.pl dołączył
01.09.2014

readyforboarding.pl 22:31 | 01.09.2014

Zdecydowanie polecam na własną rękę!
My za naszą 2osobową wyprawę zapłaciliśmy mniej niż połowę, gdybyśmy jechali z biurem podróży!
Zapraszam do naszej relacji na www.readyforboarding.pl/  :)

sakurako dołączył
24.11.2014

sakurako 16:06 | 25.11.2014

Jeżeli jedziemy za granicę, często wybieramy wycieczki z biur podróży w obawie, że sami sobie nie poradzimy, albo nie zwiedzimy wszystkiego, ale warto jednak zaryzykować:) Jadąc indywidualnie przede wszystkim zapłacimy mniej, a i więcej możemy zobaczyć:)

sunnytokyo dołączył
10.12.2015

sunnytokyo 18:21 | 31.12.2015

Największy koszt to bilet na samolot. Dlatego radze skorzystać z jakieś promocji i poszukać czegoś taniego.
W planowaniu dlaszej podróży może pomóc Ci japońskie biuro podróży w Polsce H.I.S. Poland. Oni sprzedają wycieczki objazdowe albo uzupełniające. Tzn np na pół dnia zwiedzanie Tokyo, Kyoto z przewodnikiem za 159 zł.

Do tego można kupić od nich Japan Rail Pass bez prowizji i od ręki www.his-travel.pl/japan-rail-pass/ 
Z tym karnetem objedziesz całą Japonię pół darmo.

szukajackoncaswiata dołączył
07.01.2016

szukajackoncaswiata 23:09 | 07.01.2016

zgadzam się bilet na samolot to jeden z największych wydatków, z tych największych to jeszcze jr pass i noclegi. Wyjazd na dwa tygodnie organizowany samemu to koszt ok.6tys bez nadmiernego oszczędzania. Byłam w Japonii w poprzednim roku i jade w tym, załatwienie wszystkiego samemu nie jest bardzo trudne. Bilet lotniczy, JR PASS i noclegi załatwisz z Polski, na miejscu z komunikatywnym angielskim da sie porozumiec:) Opisuje ciekawe miejsca na www.szukajackoncaswiata.blogspot.com 

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 18:40 | 09.01.2016

Jeśli znasz angielski to przewodnika po Tokio i Kioto masz za free... jest to na zasadzie wolontariatu- japończycy, którzy uczą się angielskiego praktykują w ten sposób www.tokyofreeguide.org/ 
Jeśli potrzebujesz wskazówek to ja swoje doświadczenia opisałem tu takemytrip.pl/plan-podrozy-13-japonia-azja 

Robb226 dołączył
06.08.2015

Robb226 11:18 | 13.01.2016

Kurcze byłem w sumie kilka lat temu, ale nie pamiętam ile mnie wyniosło. Mogło się w sumie nawet pozmieniać, więc i tak by to niewiele wam mówiło. Ale polecam bardzo, bo warto jest jechać. Sam przerzuciłem się teraz na inne wycieczki. Jakby ktoś był zainteresowany rejsami to polecam to: www.tanierejsowanie.pl/ 

roksix dołączył
20.03.2015

roksix 14:53 | 13.01.2016

>Kurcze byłem w sumie kilka lat temu, ale nie pamiętam ile mnie wyniosło. Mogło się w
>sumie nawet pozmieniać, więc i tak by to niewiele wam mówiło. Ale polecam bardzo, bo
>warto jest jechać. Sam przerzuciłem się teraz na inne wycieczki. Jakby ktoś był
>zainteresowany rejsami to polecam to: www.tanierejsowanie.pl/ 
Jeśli odbywacie tak dalekie podróże, to na pewno przydają się Wam namiary na tego typu kantor online- ekantor.pl/ 
Taka wymiana jest znacznie korzystniejsza i szybsza!

01.09.2014

readyforboarding.pl 14:12 | 20.01.2016

Dokładnie. Warto zapoznać się też ze świetną stroną, z której my korzystaliśmy podczas naszej podróży, tj japan-guide.com

O naszej podróży i jej podsumowaniu możecie poczytać tutaj: www.readyforboarding.pl/wskazowki-praktyczne/japonia-podsumowan  ie-wschodnich-wakacji.html

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 14:54 | 03.02.2016

"po ubikacje w stylu typowo azjatyckim." - nie spotkałem, byłem 2 tygodnie.
"nadal głównym środkiem płatniczym jest gotówka" - nie wypłacałem ani razu gotówki, przez cały pobyt korzystałem z karty płatniczej. Zalety? Większość kwot było przeliczanych na dolary po korzystnym dla mnie kursie.
"solidny przewodnik." - zupełnie niepotrzebny, jakiekolwiek biuro informacyjne zasypie nas odpowiednią ilością informacji.

01.09.2014

readyforboarding.pl 23:09 | 04.02.2016

Smutne, że nie widziałeś żadnego takiego kibelka ;)
Kiedy byłeś?

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 14:59 | 11.02.2016

W zeszłym roku. Najwidoczniej trasa: Osaka - Mt. Fudżi - Kyoto i Tokio, i może Himei są w pełni gotowe na przywitanie zachodnich turystów!

01.09.2014

readyforboarding.pl 00:32 | 15.02.2016

Dziwne :)
My zarówno jak w Tokio jak i w Kioto widzieliśmy azjatyckie! Ba, nawet publiczne toalety (na pewno w Kioto) miały dwa kibelki azjatyckie i jeden europejski :) W Osace już nie pamiętam ;)

graszka dołączył
22.04.2016

graszka 17:57 | 26.04.2016

polecam zdecydowanie podróż na własną rękę. Najdroższy element podróży to zdecydowanie bilety, ale można znaleźć tanie loty do tokio na stronach typu www.fru.pl/tanie-loty/do-Tokio-TYO/.  Co do noclegów to ja płaciłam ok. 1000 zł za 7 dni, jedzenie jeśli dobrze poszukać nie wychodzi bardzo drogo, podróżowanie po Japonii opłaca się kupować karnety dzienne, z miasta do miasta łapać stopa :) byłam w droższych miejscach, ale i sporo tańszych.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl