Forum dyskusyjne

doświadczenia w podróży proszę o odpowiedź

kategoria podróże po świecie

Pszczoła dołączył
11.05.2006

Pszczoła 14:22 | 15.11.2006

Witam i dziękuję z góry za przeczytanie mojego wątku. Generalnie mem jedno pytanie - czy podróżując samotnie jest bezpiecznie? Jestem młodą kobietą i bardzo chcę podróżować na własną rękę. Jednak znajomi odradzają. Chciałabym się dowiedzieć jakie są Wasze doświadczenia! Serdecznie pozdrawiam i dzięki za ewentualne odpowiedzi.

andre356 dołączył
02.02.2006

Pszczoła dołączył
11.05.2006

Pszczoła 22:37 | 15.11.2006

Ja myślę o wyjeździe na południe, a konkretnie Albania. Byłam w Chorwacji i tak jest spoko. Ale co z Czarnogórą, Serbią i Albanią? Poza tym interesują mnie dalsze wyprawy - do Azji, koleją Transsyberyjką, Ameryka Południowa.

ezielins dołączył
12.11.2006

ezielins 19:26 | 21.11.2006

witaj pszczolko,
w Albanii albo w Czarongorze jest bardzo bezpiecznie. Ludzie sa niezwykle mili, uprzejmi i pomocni. Spedzilam w tym roku wakacje w tych stronach ponad 2 miesiace. Bylo wspaniale, oprocz pogody, ktora dala nam strasznie w kosc. Upaly nie do wytrzymania. Bylismy tam w miesiacach lipiec i sierpien. Woda krysztal, tanio, plaze nalezaly do nas. mowie teraz o Albanii, W Czarnogorze bylo podobnie, ale plaze przepelnione. Radzila bym Albanie, ktora jest bardziej egzotyczna. Albanczycy rozbijaja namioty na plazy, nikogo to nie interesuje. Kampingow nie ma, stad ta swoboda. Bylismy tam we dwoje, nie wiem natomiast jak zachowuja sie Albanczycy, gdy widza mloda, samotna dziewczyne. Mam adres do Czarnogory. Poznalismy tam przemilego faceta, ktory chce wynajac pokoje. Od lozka w pokoju 2, 3 osobowym po znajomosci wzialy by 5 Euro. Mam nawet zdjecia jego domu. Jezeli cie to interesuje, to daj znac. Czarnogora tez nam sie bardzo podobala. Piekne gory, miejscowosci i plaze.
pozdrawiam
Elzbieta

rumcajs_ dołączył
07.09.2006

rumcajs_ 19:02 | 11.12.2006

czesc pszczolka,
peru - bezpieczne z wyjatkiem Limy
boliwia - stosunkowo bezpieczna
brazylia - bezpieczna z wyjatkiem duzych miast ktores sa bardzo niebezpieczne,
wenezuela - bezpieczna z wyjatkiem duzych miast w nocy
panama - troszke niebezpieczna dla samotnej kobity
kostaryka - bezpieczna
nicaragua, honduras i gwatemala - raczej niebezpieczne
belize - bezpieczne
mexyk - raczej bezpieczne z wyjatkiem duzych miast i niektorych okolic
w innych krajach nie bylem wiec niewiem, masz pytania to pisz

jarek

marcopolis dołączył
22.11.2006

marcopolis 20:33 | 11.12.2006

Prawie cala Ameryka Lacinska jest najbardziej niebezpiecznym rejonem swiata, zwlaszcza miasta zarowno w dzien a zwłaszcza w . nocy a takze puste plaze. Jezeli jedziesz z biurem wzsystko jest OK, nie ma znaczenia czy to chłop czy kobieta . wg mnie bezpieczniej jest w krajach muzułmanskich, najwyżej okażą zdziwienie to wszystko

arica dołączył
12.06.2006

arica 16:36 | 12.12.2006

W Peru jest dosc bezpiecznie. Bylysmy w 3, ale spotkalysmy samotnie podrozujaca mloda Hiszpanke i nie narzekala. Ludzie sa bardzo mili i pomocni. Ktos pisal o niebezpiecznej Limie -ale to chyba w kontekscie kradziezy.
Chile - jesli chodzi o polnocna czesc, bo tylko ta znam - tez nie jest zle.
O reszcie niech sie wypowiedza inni :)

PM dołączył
06.01.2007

PM 02:21 | 06.01.2007

Podróżowanie po Ameryce Południowej "w pojedynkę" jest oczywiście możliwe, i nawet nie jest jakoś specjalnie niebezpieczne (oczywiście przy zachowaniu środków ostrożności ,zwłaszcza w Quito, Limie... ).
Miałem okazję sam podróżować po Azji Płd-Wsch i było genialnie, jednakże miałbym obiekcje co do Ameryki Płd. Radziłbym wziąć sobie towarzysza (lub towarzyszkę): jest zdecydowanie bezpieczniej, bardziej praktycznie oraz raźniej...
Samotnie podróżujących dziewczyny widuje się często w Azji (np. Indonezja), to w Ameryce Południowej osobiście nie spotkałem.

marcopolis dołączył
22.11.2006

marcopolis 12:13 | 06.01.2007

Azja a Ameryka Łacinska to zupelnie inne światy. W całej Azji jest generalnie bezpiecznie a chyba najbardziej tam gdzie sa rezimy totalitarne lub religijne czyli Wietnam, Chiny, Iran. Natomiast w Ameryce Lacinskiej
moze z wyjatkiem Chile, Argentyny i Urugwaju no i Kuby, panuje ogromna przestepczosc, zorganizowana i drobna, powiazania policji ze swiatem przestepczym, zlodziejstwo, wyłudzenia, napady, a nawet porwania i morderstwa. Oczywiście sa rejony bezpieczniejsze i takie gdzie nie nalezy sie pokazywac, mozna miec szczescie i jeżdzic długo i bezproblemowo. Wszedzie sie spotyka osoby samotne ale na pewno w ten rejon lepiej jechac w pare osob,

Jack_Daniels67 dołączył
27.05.2006

Jack_Daniels67 20:37 | 07.01.2007

Wietnam - bezpiecznie i bardzo mili ludzie, trzeba się targować
Kamboża - podobnie

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl