Forum dyskusyjne

pytania do doświadczonych

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

louisarmstrong dołączył
15.01.2010

louisarmstrong 22:49 | 24.02.2010

Witajcie
Na wrzesień mam zaplanowaną wyprawę na 20 dni do Indii, mam już bilet lotniczy (do Delhi)
Będzie to moje pierwsze spotkanie z kulturą dalekiego wschodu dlatego chciałbym się przygotować jak najlepiej.
Podczas pobytu chciałbym zwiedzić najważniejsze obiekty,przede wszystkim Delhi, Agrę, Jaipur, zatrzymać się na kilka dni na Goa, jeśli czas pozwoli, zobaczyć też Bombaj. I tu się pojawia moje pytanie: Czy są bilety lotnicze na trasy wewnątrz kraju łatwe do zakupienia na miejscu czy też lepiej kupić je wcześniej przez internet? W jakich mniej więcej granicach cenowych mogę spodziewać się biletu na trasie Delhi-Goa?
Myślałem też o ewentualnej modyfikacji planu i spróbować przelecieć na Malediwy. Tu jednak pojawiają się wątpliwości: Czy na Malediwy są regularne połączenia np z Goa lub Delhi)? I czy jest możliwość wynajęcia na Malediwach noclegu tak jak w Indiach? Obawiam się,że znajdują się tam tylko droższe hotele a zależy mi na ograniczeniu kosztów. Wolałbym powszechnie dostępne kwatery, hostele itp takie jak w Indiach. Nie wiem czy można w ogóle dostać się na teren Malediwów bez rezerwacji hotelu.
Czy 2500 zł wystarczy na 20 dni pobytu (łącznie z zakupem biletów wewnątrz kraju)?
Czy orientujecie się jaka jest we wrześniu pogoda w Indiach i Malediwach?

Niestety będę podróżował sam, jeśli jest jakiś student/ka chętny/a do wyprawy,zapraszam :)

Dziękuję

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 00:04 | 25.02.2010

1.bilety - cleartrip.com
2. Malediwy z Indii - bez sensu (lot z Trivandrum RT 650zł, najtańszy nocleg ok 15$ i to nie ta,gdzie są najlepsze plaże), lepiej Lakshadweep a najlepiej Andamany,ale przy 20 dniach to zupełnie bez sensu.
3.wystarczy z nawiązką
4.Historie pogoda obacz na wunderground.com

louisarmstrong dołączył
15.01.2010

louisarmstrong 21:02 | 04.06.2010

dziękuję za odpowiedź :)
Czy ktoś się orientuje z doświadczenia lub zna stronę gdzie mógłbym sprawdzić cenę pociągu Delhi - Goa? Chciałbym w jedną stronę polecieć samolotem a w drugą poczuć folklor kolei :)
Pozdrawiam

magdabis dołączył
18.01.2004

magdabis 12:37 | 06.06.2010

ta sama stronka, ktora podal Yanas czyli www.cleartrip.com 
Mozesz na niej kupic bilet na pociag
bilety na pociag warto kupic conajmniej kilka dni wczesniej, bo pociagi czesto sa kompletnie zabukowane na wiele dni do przodu

pozdrawiam
magda
www.careerbreak.wordpress.com 

louisarmstrong dołączył
15.01.2010

louisarmstrong 15:37 | 25.07.2010

Witajcie
Wyjazd coraz bliżej :) Czy ktoś z Was leciał do Delhi Turkish Air przez Istanbuł? Jak wygląda odprawa w Warszawie? Czy walizka jest nadana od razu do Delhi? Gdzie się kierować na lotnisku w Istanbule (mam 1.5h) ? Jakie ogólne wrażenia z lotu turkishem?
Pozdro :)

magdabis dołączył
18.01.2004

magdabis 20:58 | 25.07.2010

Jeśli masz jeden bilet w Turkish Airlines na trase Warszawa-Istambul-Delhi to bagaż nadasz w Warszawie, a odbierzesz w Delhi. W Warszawie powinni Ci dać kart pokładowe na oba loty. Po przylocie do Istambułu szukasz monitora z listą lotów, szukasz na niej swojego, tam będzie napisane z której bramki jest odlot, idziesz do tej bramki (droga będzie dobrze oznakowana) i już. 1,5h to nie jest jakoś bardzo dużo czasu, ale dasz radę.
Leciałam kiedyś tymi liniami do Jordanii i było ok. Linie jak każde inne
Pozdrawiam
magda
www.careerbreak.wordpress.com 

oboski dołączył
27.03.2010

oboski 23:24 | 06.08.2010

Ja miałem 3 godziny na przesiadkę w Stambule z Turkish A. co prawda do Nairobi ale już w Warszawie wiedziałem ,że nie zdążę się przesiąść - trochę śniegu i klops. Ale linie były w porzo. Zaproponowały 2 dni czekania w Stambule lub dookoła przez Dubaj. Widziałem Burdż Dubaj.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl