Forum dyskusyjne


ostrzeżenie przed prawidłowym wypełnieniem wniosku wizowego

kategoria podróże po świecie

Gonia64 dołączył
25.02.2010

Gonia64 15:43 | 25.02.2010

wczoraj osobiście w Ambasadzie Tajlandii złożyliśmy wniosek o wizę,dzisiaj ją odebraliśmy,ale okazało się,ze żle wypełniliśmy wniosek bo potrzebujemy wizę dwukrotnego przekroczenia granicy a otrzymaliśmy 1 krotnego.Próbowaliśmy prosić o wymianę lub dodatkową ale nic nie udało nam się wskurać.Miła Pani w ambasadzie powiedziała,że może uda się na miejscu w Tajlandii lub w Kambodży,ale to "może" kładzie cień na naszej wymarzonej wycieczce.
Po prostu turysta musi dobrze znać język angielski i się nie mylić ,bo potem nie ma zmiłuj.
Czy ktoś był może w podobnej sytuacji???
wyjeżdżamy 16.03.,czy na granicy z Kambodżą stwarzają jakieś problemy z wydaniem wizy do Tajlandii??
pozdrawiam


arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 17:50 | 25.02.2010

Na granicy od strony Kambodży nie kupisz wizy tajskiej. Na granicy Aranyaprathet raz udało nam się kupić wizę po stronie tajskiej, w zasadzie to już było n a ziemi niczyjej (chyba, bo straszny burdel tam był) ale były jeszcze biura tajskie. Pokazał nam to naciągacz kambodżański, ale potem jest problem ze zgubieiem go. Na granicy w Koh Kong nikt nic nie rozumiał. Można kupić wizę w Phnom Pehn w ambasadzie (podobno). Ale najlepiej wrócić np. do Bangkoku samolotem. Kosztował tylko 50$ i wizę na lotnisku docelowym. Można też kupić wycieczkę w Tajlandii do Kambodży i wtedy nie ma problemów żadnych. Warto jednak sobie spędzić kilka dni w Sikhanuok Ville i ponurkować przy okolicznych wyspach i dzień lub dwa w stolicy.


Gonia64 dołączył
25.02.2010

Gonia64 18:16 | 27.02.2010

dzięki za odpowiedź,ale zapomniałam dodać,że lecimy na wycieczkę objazdową zorganizowaną przez biuro podrózy a dokłądnie przez Ecco Travel.Właśnie dostaąłm odpowiedź z tegoż biura,że w Bangkoku trzeba będzie wyrobić reentry wizę ale odbędzie się to kosztem wycieczki:(


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 20:44 | 27.02.2010

Można spróbować przy przylocie postarać się o wizę którą załatwia się na lotnisku(visa on arrival) a wizę którą masz w paszporcie "zachować"na powtórny wjazd z Kambodży do Tajlandii.To tylko teoria,nie wiem czy mając już wize w paszporcie można dostać "na zapas",może się udać,nic nie ryzykujesz.Wizę on arrival załatwia się jeszcze przed kontrolą paszportową patrz na znaki,jest dobrze oznakowane.Zresztą ludzie z biura podróży powinni mieć doświadczenie i powinni pomóc przy formalnościach,


Gonia64 dołączył
25.02.2010

Gonia64 21:08 | 27.02.2010

świetny pomysł,byłoby świetnie gdyby się udało,nie mogę sobie darować,że przez takie gapiostwo nie mogę póki co bezstesowo oczekiwać wyjazdu,który jest tuż tuż.
Dzięki za podpowiedź,aczkolwiek w ambasadzie upierali się,że jak się ma jedną nie można ubiegać się o drugą,ale można przynajmniej spróbować.
Dzięki za podpowiedź! pozdrawiam ciepło.


Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 00:03 | 28.02.2010

Zawsze możesz spróbować na miejscu. Jeśli to jest ten plan, wycieczki, który jest w necie to:
1. jesteś w Bangkoku cały dzień, możesz załatwiać wizę lub
2. jesteś cały dzień, gdy masz czas wolny na plażowanie w Pattaya więc możesz pojechać do Bangkoku i wtedy załatwiać bez straty wycieczek. Plażowanie w Pattaya nie jest czymś czego należy żałować, że się nie było.

W razie co tutaj masz link do strony Biura Imigracyjnego, gdzie już teraz możesz ściągnąć wniosek. Jeśli masz problem z angielskim teraz prosto może ktoś Ci pomóc wypełnić na wszelki wypadek.

www.immigration.go.th/nov2004/en/base.php?page=download 

Wniosek TM8Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl