Forum dyskusyjne

Goa - rady praktyczne

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 14:52 | 26.02.2010

Wybieram się w czerwcu do Indii dikładnie na Goa - będę mieszkal w Anjuna. W związku z tym mam klika ptań.
1. Jak jest na Goa z bankomatami.
2. Czy lepiej kase wymienic w Delhi na lotnisku - jesli problem z bankomatami.
3. Gdzie najlepiej rozmienic kase by miec mase drobnych.
4. Czy budzet 300 USD na osobe jest wystarczajacy - 14 dni pobytu.?
5. Ile można zapłacić za taxi z lotniska do Anjuna - hotel mi zaproponował 800 rupi za odbiór z lotniska i dowóz na miejsce.
6. Ile kosztuje wynajęcie skutera - a lepiej ile zapłacić by nie przepłacić.
7. Gdzie najlepiej się stołować.
8. Co najlepiej zwiedzić na Goa i jak tam się przemieszczac za rozsadne pieniadze - czy wspomniany suter jest rozwiązaniem?
Indie są mi kompletnie obce a jak się szuka info w necie to cieżko znaleźć te konkretne odpowiedzi.
Z góry serdecznie dzięki za odp.

karkraw dołączył
26.02.2010

karkraw 18:47 | 26.02.2010

1. to zależy gdzie jedziesz, bankomaty są, ale nie wszędzie
2. Lepiej chyba na lotnisku, będziesz miał kasę i nie będziesz miał problemu
3. nie mam pojęcia, kup coś taniego...?
4. ja byłam tydzień i 150 euro starczyło na wszystko łącznie ze spaniem i przyjemnosciami
5. tego nie wiem
6. 4 euro za dobę, ale ja byłam na odludziu
7. w miejscowych lokalnych knajpkach
8. skuter!!!!
sprawdź net, ale lepiej wsiądź na skuter i jedź!!!! polecam uciekać na południe od Paniji

have fun!!!

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 19:16 | 26.02.2010

Dzięki za odp.
Czekam na jakieś jeszcze porady - myśle że sporo ludzi juztam było więc miłoby było podzielić sie z kims swoimi spostrzeżeniami.

mondry dołączył
04.03.2010

mondry 10:44 | 04.03.2010

1. Sa i ich nie ma. W Palolem nie ma, jednak mozesz wyplacic w sklepie za 2% prowizje.
2. Obojetnie.
3. Po co Ci drobne? Dzieci chcesz uszczesliwiac? A tak powaznie to w sklepach.
4. Starczy. Tylko ryb nie jedz. Sa drogie i nieswierze.
5. Na lotnisku sa prepaid. Jest tablica z cenami. Na Palolem placilismy 1000
6. Skuter 150-200 rp za dzien.
7. Nie na plazy. Jest najdrozej. Jak sa duby to jedz smialo:)
8. Skuter jest ok, ale na mniejsze odleglosci. Moze motokiksza, autobus? Mozna wynajac samochod.. Jesli czegos tam nie wezmiesz, to napewno mozesz to tam kupic. Tam jest wszystko zrobione pod bialasa. Indie zamkniete w sklepach.

komalo dołączył
05.03.2010

komalo 14:38 | 07.03.2010

W Calangute nie było problemów z bankomatami (było conajmniej kilka). Wypłacałem kartą mBank'u i Inteligo. Miałem ustawione automatyczne powiadamianie sms'em o każdej operacji i byłem mocno zaskoczony bo za każdym razem, zanim jeszcze wyciągnąłem pieniądze z bankomatu, miałem już sms o wypłacie z kwotą przeliczona na złotówki (w rezultacie po ostatecznym zaksięgowaniu zwykle było kilka złotych więcej).

Co do rozmieniania pieniędzy to zwykle robiłem to płacąc za coś.

Taxi z lotniska na Anjuna za 800 rupii to rozsądna kwota.

Wynajęcie skutera to koszt 200-300 rupii za dzień (w zależności od miejsca gdzie wynajmujesz oraz stanu skutera).

My jedliśmy w kilku restauracjach w Calangute i za każdym razem nam smakowało. Typowy posiłek (danie + napój) to koszt jakieś 200-300 rupii od osoby.

mima dołączył
11.02.2010

mima 22:43 | 08.03.2010

Witam, polecam lokalne autobusy 'rządowe' - wystarczy wsiąść, plecaki każą Wam rzucić z przodu koło kierowcy, potem podchodzi pan i sprzedaje bilety za śmieszną kasę (z Margao do Palolem 30 RS os osoby - niecały dolar). Autobusem jedzie się wesoło, trochę trzęsie i głośno (trąbi :-) . Skuter rzecz niezbędna - widzi się rzeczy, których turyści 'wycieczkowi' nie widzą - prawdziwych ludzi i ich codzienne zajęcia (banał, wiem). Jeśli chodzi o knajpy i ryby, to w Palolem polecam knajpę Janisha Bar - na prawo od latarni :-) - świeże rybki z tandoori... marzenie. I mango lassi... Pozdrawiam ( z zazdrością).

trevor dołączył
16.02.2009

trevor 23:24 | 26.03.2010

300 rps za skuter to zdzierstwo - połowa wystarcza( trzeba pamietać, ze nie są ubezpieczone - za uszkodzenie płacisz) Nie szukaj tez stacji benzynowych - tankuje się w sklepikach z butelek po wodzie. Co do jedzenia to struć się można tylko w restauracjach hotelowych - reszta spoko. Bankomaty są wyłącznie w miejscach w ktorych nie warto mieszkać (Calangute itd) więc lepiej wymienić więcej i spadać w zacofane rejony.

expatwindiach dołączył
28.03.2010

expatwindiach 09:36 | 28.03.2010

Jeżeli trafisz do północnego Goa, uważaj na skorpiony. Zapraszam na profesjonalnego bloga o Indiach: expatwindiach.blogspot.com/ 

tExpat w Indiach

swift dołączył
27.02.2007

swift 22:03 | 28.03.2010

Proszę niekórych profesjonalnych podrózników o niestraszenie na forum, tych którzy jadą do Indii. Skąd te bzdury o nieświezych i niedobrych rybach.
A skorpiony to niby gdzie ?. Byłemj już ponad 10 razy na wyprawach przyrodniczych (najczęściej na Goa) i nie spotkałem się jeszcze ze skorpionem.

casilda dołączył
19.01.2010

casilda 14:19 | 30.03.2010

Ja wróciłam tydzień temu z palolem

1.Jak jest na Goa z bankomatami.- różnie akurat w palolem był.
2. Czy lepiej kase wymienic w Delhi na lotnisku - jesli problem z bankomatami.- kurs w delhi na lotnisku za 10 euro 580 rupii w delhi udało mi się wymienic na 630-650 rupii.
3. Gdzie najlepiej rozmienic kase by miec mase drobnych. różnie,kup coś taniego
4. Czy budzet 300 USD na osobe jest wystarczajacy - 14 dni pobytu.? spokojnie
5. Ile można zapłacić za taxi z lotniska do Anjuna - hotel mi zaproponował 800 rupi za odbiór z lotniska i dowóz na miejsce.- Ja płaciłam na palolem 800 rupii, a jest to o wiele dalej.
6. Ile kosztuje wynajęcie skutera - a lepiej ile zapłacić by nie przepłacić.ok 150-200 rupii. im na dłużej tym taniej
7. Gdzie najlepiej się stołować.- W lokalnych knajpkach na plaży
8. Co najlepiej zwiedzić na Goa i jak tam się przemieszczac za rozsadne pieniadze - czy wspomniany suter jest rozwiązaniem?- skuterem lokalnie, autobusem (nocny) do Hampi, lub Taxi na plantacje przypraw lub nad wodospady.

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 07:15 | 31.03.2010

Dzięki za wasze rady - ale jak ktoś ma coś jeszcze ciekawego do dodania chętnie się zapoznam

nabati.pl dołączył
31.03.2010

nabati.pl 17:51 | 02.04.2010

1) Kiepsko... w Anjuna akurat jest bankomat ale generalnie lepiej miec wiecej kasy przy sobie
2) Na GOA mozesz zawsze dojechac autobusem za 10 rupii do wiekszego miasta - jesli zabraknie kasy. Kolo Anjuny jest MOPSA - fajne i tanie miasto. Czesto z Anjuny jezdzilismy tam na jedzenie.
3) ....
4) 500 rs / 1 osobe / 1 dzien wystarcza do przezycia w nieturystycznych miejscach. W Anjunie licz sie z wydatkiem 1000 RS / dzien
5) ...
6) Od 100 RS / dzien (zalezy jak sie targujesz)
7) Pure Veg restauracje - masz pewnosc,ze nie dostaniesz niestrawnosci
8) GOA jest nudna :) polecamy Kerale

Info szukaj tez tu: nabati.pl/2010/04/02/goa/ 

turystka70 dołączył
25.11.2006

turystka70 18:16 | 02.04.2010

800 rupii to ok 17 $ Jak chcesz zmieścić sie w budżecie 300 USD na 14 dni to musisz przerzucić się na lokalne środki transportu. Szczególnie w takim drogim miejscu jak Goa. Realia sa takie, ze z niskim budżetem nie mamy zbytniego wyboru restauracji, te ktore oferuja jedzenie tańsze nie maja swoich stron internetowych. Jeśli nie przeszkadza tobie niezbyt czyste miejsce do spania i jedzenia to się zmieścisz w 300 USD
Musisz zatem spróbować Przygody w pełnym tego słowa znaczeniu i albo pokochasz Indie albo znienawidzisz, bo innej opcji nie ma
www.indienepal.pl 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl