Forum dyskusyjne

Pytanie do Admina

kategoria inne

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 13:22 | 01.03.2010

Skoro tak łatwo wyrzucasz wszystkich to proszę pokazać zapis w regulaminie że dwie osoby nie mogą korzystać z tego samego komputera?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 13:57 | 01.03.2010

Witam Niko, Nolk i nikto2 ........

oczywiscie, ze dwie osoby moga korzystac z tego samego komputera i mamy na naszym serwisie kilka takich sytuacji, natomast zjawisko "klonów", które może sie z tym wiazac, jest przez nas w miare mozliwosci wychwytywane i jesli stanowi zagrozenie dla sprawnego funkcjonowania serwisu, forum oraz systemu oceniana nie jest tolerowane i nie widzimy powodow, aby zamieszczac taki punkt w regulaminie- tutaj chodzi o zwykla ludzka uczciwosci

pozdrawiam
GlobAdmin

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 15:56 | 01.03.2010

Ok zgadzam sie stworzyłem klona żeby zaprezentować przeciw wagę i uwypuklić zjawisko które jest tutaj obecnie powszechne. Kilku userów między innymi niejaki ukraina, ilonka itd. wystawiają oceny najwyższe taśmowo, nie wiem czym jest to spowodowane ale nie wierzę że komuś podobają się wszystkie prace bez wyjątku nawet te na których nierzadko prawie nic nie widać. Przepraszam tych którzy otrzymali ode mnie takie niskie oceny ale niech da im to do zastanowienia czy ocenianie taśmowe najwyższymi czy jak w moim przypadku najniższymi ocenami ma jakikolwiek sens :( I jeszcze jedno moje pytanie dlaczego wcześniej nie reagowałeś na tego typu zachowania i na apele od użytkowników, pozwalałeś tu na wolną amerykankę a nagle teraz ruszyło cię to ??? I wywaliłeś parę osób nie uważasz że jak to sam powiedziałes zwykła ludzka uczciwość wymaga uzasadnienia swoich decyzji i odpowiadania na pytania i apele nie tylko wybranych osób bo chyba że są tu równi i równiejsi???

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 15:59 | 01.03.2010

Oczywiście w mocy admina jest usunięcie moich zaniżonych ocen o co uprzejmie proszę !!!

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 16:29 | 01.03.2010

Panie Niko/Nolk/nikto2

serwis spolecznosciowy, za jaki mozna uwazac Globtrotera, dziala na podobnych zasadach jak inne, z tym, ze my postanowilismy dac naszym Uzytkownikom stosunkowo duza swobode, obserwujac jednoczesnie jak sobie z tym radza ..., okazalo sie, ze znaczna tolerancja z naszej strony nie przelozyla sie w przypadku niektorych Uzytkowikow na uczciwosc, przestrzeganie zasad Globa (owszem, zostaly jasno okreslone stosunkowo niedawno, ale wczesniej uwazalismy, ze kazdy z Uzytkownikow zarowno w realu, jak i w swiecie wirtualnym kieruje sie uczciwoscia, a co za tym idzie szacunkiem wobec wszystkich i wszystkiego co inne- przeliczylismy sie tutaj niestety), a poziom kultury w przypadku kiedy stawali sie anonimowi spadal dramatycznie
Tworzymy ten serwis, oczywiscie przy znacznym wspoludziale naszych Uzytkownikow, dla ludzi, ktorzy kochaja podrozowac i sa na takim etapie zycia, ze ich pasja jest realizowana, ale tez dla tych, ktorzy dopiero marza o podrozach i dzieki doswiadczonym globtroterom czy podroznikom planuja swoje podrozy. Na zadnym z portali nie powinno byc miejsca na zawisc, obrazanie sie i knucie intryg.
Od jakiegos czasu wyjatkowo wnikliwie obserwowalismy to, co dzialo sie na Globtroterze i widzielismy jak wiele osob odchodzi tylko dlatego ze glownym tematem wsrod uzytkownikow sa klotnie, obrazanie sie i wymiana zdan na zenujacym poziomie. Jak juz wiele razy nasi Uzytkownicy zauwazyli poza tolerancja mamy tez poczucie humoru, ale nie wtedy kiedy przekracza sie granice dobrego smaku i nie szanuje innych.
Pewne zmiany, ktore zdecydowalismy sie wprowadzic teraz maja sluzyc temu, aby nowi uzytkownicy nie kojarzyli slowa globtroter, podroznik z wulgarnoscia i arogancja, a starzy uzytkownicy znalezli tutaj to czego im od jakiegos czasu brakuje, czyli mozliwosci dzielenia sie swoja pasja z innymi. Nadal jest oczywiscie miejsce na poczucie humoru i odmienne punkty widzenia, ale nie ma miejsca na wulgarnosc i agresje slowna. I wierzymy, ze wlasnie teraz tacy prawdziwi Globtroterzy znajda tutaj dla siebie miejsce.

pozdrawiam
GlobAdmin

PS w przypadku pytan prosze o kontakt na priva

jemski dołączył
01.03.2010

jemski 16:58 | 01.03.2010

admin zrobiles z tkosem szambo z tego forum to teraz z w nim plywajcie tylko bezemnie do konca a wiec wyrzuc moje zdjecie WSZYSTKIE i nie mieszaj mnie tutaj do swojej statystki 17K szczesliwcow i 50K zdjec mnie juz tu nie ma a przynajmniej nie chce byc w tym waszym szambie Thanx

jemski dołączył
01.03.2010

jemski 17:47 | 01.03.2010

ohh i ostatnia prosba nie pisz pod moim account ze konto nieaktywne po tylu latach "aktywnosci" jak moja to jak plucie mi w twarz a wiec miej odwage i napisz konto usuniete

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 19:42 | 01.03.2010

Widzę że Admin stanowczo postanowił wyciąć nas w pień. Tylko mała uwaga. Jest 19.40 i nie było jeszcze takiego dnia żeby pod fotkami po całym dniu było tylko 14 (czternaście) wpisów . Czy TAK jest naprawdę jest lepiej???

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 20:07 | 01.03.2010

Mam tu na myśli brak naszych najaktywniejszych: Barbi i Emskiego. Czyli postaci które mam wrażenie "poległy" walcząc z takim postępowaniem. A teraz ....sami na "emogracji" .

usunięty/nieznany 20:20 | 01.03.2010

a emska za co tym razem wyleciała... ????

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 20:41 | 01.03.2010

cały czas za to samo za Tkosa :(

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 21:54 | 01.03.2010

Różnie tu bywało,ale żeby wyrzucac tych,co tworzyli klimat na globie? na czyją to prośbę?,kto poskarżył się? od kiedy admin stoi na straży...no właśnie,ciekawe w czyim interesie działa admin?

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 22:16 | 01.03.2010

wszystko zaczęło się zmieniać na niekorzyść od momentu pojawienia się Tkosa :(

kszyszek dołączył
05.02.2010

kszyszek 22:33 | 01.03.2010

Jestem ciagle "nowym" uzytkownikiem Globtrotera wiec moze nie orientuje sie doglebnie w temacie ale...Slowa admina wydaja mi sie byc sensowne. Skoro usuwa tzw. czarne owce, ktore sa agresywne w swym zachowaniu i zagrazajace pozostalym uzytkownikom poprzez werbalne napasci i zlosliwosci to chyba dobrze? Musi zadbac o ten portal aby dzialal zgodnie z jego przeznaczeniem. Taka rola admina. Nie wypowiadam sie na temat konkretnych przypadkow-uzytkownikow, bo jak zaznaczylem- za krotko tu jestem aby wszystkich poznac...

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 22:59 | 01.03.2010

Chłopie masz z jednym rację jesteś "nowy" więc nie bardzo się orientujesz ale wierz lub nie ci wszyscy którzy zostali wywaleni też mieli swoje racje i nie koniecznie byli po złej stronie mocy (ukłony dla marianki)

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:58 | 01.03.2010

Informuję, że zmiany wprowadzone na Globie, m.in. usunięcie użytkowników, którzy regularnie łamali regulamin, nie mają nic wspólnego z "rozgrywkami" personalnymi. Zmiany te wynikają przede wszystkim z moderacji, o którą postulowało wielu Użytkowników.
W przypadku pytań proszę o kontakt na priva, a nie tworzenie kolejnych "historii" na podstawie jedynie domysłów.

pozdrawiam
GlobAdmin

papuas51 dołączył
14.10.2008

papuas51 23:36 | 01.03.2010

Rozumiem,ze tępisz klony-tu wszyscy się z Tobą zgadzamy.Pragnę tylko zauważyć,ze dość póżno do tego tępienia Adminie się włączyłeś.Uważam,że należy nam sie info jakie uwagi masz do barbi i emskiego-najaktywniejszych na tym globie.Myślę,że widzisz różnicę jak ich tu nie ma.Tkos nie jest wstanie podtrzymać klimatu ICH komentarzy.To nie ta klasa.Mam wrażenie,że na siłe lansujesz tkosa na moderatora tego portalu,ponieważ na wiele zarzutów nigdy Twojego dementi nie było.A tkos jak cep wali ,często na oślep.Gdzie te czasy,że wyróżnione zdjęcie miało przez jeden miesiąc ponad tysiąc odsłon...Czy to nic Tobie Adminie nie mowi?Ale to jest Twój portal i wiesz co robisz...obyś tylko z tkosem tu nie został.

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 23:07 | 01.03.2010

A co my możemy jeśli nie TYLKO się domyślać. Większość tzw przyczyn wyleciała wraz z fotkami zainteresowanych. Łatwo jest przytaczać ogólniki ale trudniej podać przykłady. Jeśli ma to być szkoła dla "nowych" to proszę o szczegóły właśnie tu a nie priva. Może każdy z nas ma coś na sumieniu i kropla może przelać miarkę. Ale co jest tą kroplą?

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 23:14 | 01.03.2010

Zdaje się,że postulatów było więcej a tylko ten został pozytywnie rozpatrzony:( po co wprowadzać zmiany,a gdzie ban czasowy????

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:52 | 01.03.2010

Żle się dzieje w państwie duńskim....Portal traci charakter, który przyciągał wielu nowych userów. Dotyczy to zwłaszcza Galerii. Wystarczy popatrzeć na 100 ostatnio dodanych - jeszcze rok temu...może półtora każdy by się zastanowił przed wrzuceniem czegoś takiego. Teraz strach postawić nawet 4 - nieważne, ze zdjęcie oscyluje mdzy 2 a 3. Wrzask oburzonych idzie pod niebiosa (chyba do Admina) - no jak to...jak ktoś śmiał postawić 3 za chabazia, łabądka lub zachodo-wschodzik. Co ciekawsze i barwniejsze postacie albo odchodzą, albo zostają usunięte ....vivat, niech żyje miernota. Zdjęcie powinno być niebiesko-żółte(plaża), niebiesko-zielone (łaka lub las), niebiesko-brązowe(góry). Kto nie z nami...ten przeciw nam, Najlepiej wziąć aparat...i trzaskać na automacie ile wlezie - niedługo będziemy dzieciom opowiadać jak ciekawe tu fotografie można było obejrzeć dawno...dawno temu.

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 23:52 | 01.03.2010

Drogi mój adminie napisałeś między innymi że cytuje " okazalo sie, ze znaczna tolerancja z naszej strony nie przelozyla sie w przypadku niektorych Uzytkowikow na uczciwosc, przestrzeganie zasad Globa (owszem, zostaly jasno okreslone stosunkowo niedawno, )" Może uściślijmy kto określił te zasady i konkretnie kiedy. Może pozwolisz że pomogę --- zasady zaczęły obowiązywać po nie długim czasie od pojawienia się Tkosa oraz zostały określone jako propozycja od Tkosa i jednogłośnie przez ciebie przyjęte mimo głosów sprzeciwu od jak to ujmujesz ładnie wielu (bliżej nie określonym) użytkowników. Czy możesz sie do tego ustosunkować ? Ja w odróżnieniu od ciebie moge podać nicki userów którzy byli przeciwni ustalaniu zasad przez bliżej nikomu nie znana osobowość jakim jest Tkos. Więc skoro przychylasz sie do głosu "wielu użytkowników" zeby usunąć między innymi emskiego i barbi to czemu nie przychylasz sie do postulatów bardzo wielu o moderatora, zniesieniu oceniania w skali punktowej ( bo jeżeli nie wywalasz kogoś że wali same 5 za kicz to dlaczego wywaliłeś mnie za same 1 przecież jeżeli ktoś ma takie prawo żeby podobały mu sie wszystkie prace userów to ktoś inny ma również prawo żeby mu się żadna praca nie podobała

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 00:13 | 02.03.2010

Łatwo sprawdzic w archiwum, ze przy tworzeniu dekalogu brano pod uwage opinie innych uzytkownikow, proszono ich o wypowiedzenie sie. Okazalo sie, ze latwiej bylo krytykowac propozycje tkosa niz samemu cos dodac od siebie ....

Jak juz napisalem, na temat usunietych uzytkownikow nie bede wypowiadal sie publicznie poza tym co juz napisalem.

Natomiast pan nie zostal usuniety za stawianie 1 tylko za tworzenie "klonow" w celu zanizania ocen, czyli za brak uczciwosci.

Temat zmiany systemu oceniania jest ciagle aktualny i trwaja prace nad nim, ale jak juz kiedys wspomnialem, wymaga to kilku istotnych zmian w systemie serwisu, zmian techicznych, nad ktorymi pracujemy, co prawda powoli, ale takie mamy na razie mozliwosci

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 23:47 | 01.03.2010

Jak napisałem wcześniej, w przypadku pytań dotyczących usunięcia konkretnych użytkowników proszę o kontakt na priva. Chyba nie tylko w realu obowiązuje zasada, że nie rozmawia się o najbardziej zainteresowanych tematem za ich plecami, a szczególnie na forum publicznym?
Jednocześnie zastanawiając się nad powodem usunięcia niektórych użytkowników, proszę o odrobine obiektywizmu i przejrzenie Zasad serwisu, czy aby na pewno zbanowoane osoby nie mają na swoim koncie jakiś "przewinien" ? i to nie tylko w jednym "globwcieleniu" ale nawet kilku?
Konta zbanowanych użytkowników zostają zawsze uniekatywnione, a caly "dorobek" zostaje na Globtroterze, chyba że sami usunięci proszą o wykasowanie zdjęć i tak sie wlasnie ostanio zdarzyło.

pozdrawiam
GlobAdmin

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 23:26 | 01.03.2010

Czy my żyjemy w czasach władzy absolutnej? Czy nie można wysłuchać obu stron? Dlaczego "pozwani" nie mogą się bronić?

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:31 | 02.03.2010

co zamierza Admin zrobić z użytkownikami zabawiającymi się zawyżaniem ocen pod gniotami a zaniżaniem pod zdjęciami przynajmniej "poprawnymi" w odróżnieniu od pierwszych np. ukraina, nuniek77, bardo, ilonka, andin63 - co z ich radosną "tfurczością". Czy to naprawdę bardziej uczciwe niż to co zrobił Niko...bo ja myślę, że niekoniecznie - jeśli już tak dbamy o tę uczciwość.... i proszę mi nie opowiadać bajek o subiektywnej ocenie.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 07:45 | 02.03.2010

Witam

nie ukrywam, że system oceniania zdjęć nie działa tak jak zakladaliśmy i dlatego pracujemy nad jego zmianą, o czym zresztą pisałem w jednym z postów, myślę, że juz niedługo przedstawimy Użytkownikom nasza propozycję systemu oceniania i poprośimy o opinie, ale tak jak wspominałem nie jesteśmy tego w stanie zrobić szybko
Mam nadzieje, ze nasza propozycja plus Panstwa uwagi pozwoli wypracowac sensowny system oceniania.

Temat uczciwości Niko pozostawiam bez komentarza, bo trudno powiedziec o kim mówimy- o Niko, Nolk, nikto2, Cichym itd Prosze prześledzić historie pana Nikto2 (w tej chwili tak sie nazywa) i samemu wyciagnąć wnioski, poza tym jeszcze w pażdzierniku pan Niko (teraz nikto2) pisał do nas "złoże doniesienie do organów ścigania o zniesławienie oraz na was jako administrtorów strony że nie reagujecie na tego typu zachowania" (dotyczyło to emskiego) ..........

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:38 | 02.03.2010

niekoniecznie Adminie....nawet nazwę Dekalog pan Tkos zerżnął ode mnie :D

papuas51 dołączył
14.10.2008

papuas51 00:07 | 02.03.2010

Czegoś tu nie rozumiem.Czy jak ICH usuwałeś Adminie to przesyłałes nam na priva info o przyczynach?Tu się wszystko toczy jawnie i Twoje odpowiedzi tez takie powinny być.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 08:13 | 02.03.2010

Bo1, Pani jako jedna z niewielu brala konstruktywny udzial w dyskusji nad stworzeniem Zasad serwisu, ktory okreslilismy tez jako Dekalog, to nie Tkos "zerznal" ta nazwe, jak Pani to okreslila, tylko my jako tworcy serwisu zapozyczylismy ta nazwe, poniewaz uznalismy ja za bardzo trafna, co oznacza, ze docenilismy Pani glos w tej sprawie

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 00:17 | 02.03.2010

Zaden moderator ani administrator serwisu nie ma obowiazku informowac uzytkownikow o przyczynach usuniecia userow, ale w tym przypadku wystarczy przejrzec fora, kometarze pod zdjeciami i z latwoscia kazdy domysli sie przyczyny

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 00:32 | 02.03.2010

Następna sprawa co do wypowiedzi szanownego admina cytuje" Natomiast pan nie zostal usuniety za stawianie 1 tylko za tworzenie "klonow" w celu zanizania ocen, czyli za brak uczciwosci." i nawiązujący cytat z poprzedniej wypowiedzi "oczywiscie, ze dwie osoby moga korzystac z tego samego komputera i mamy na naszym serwisie kilka takich sytuacji" więc czemu osunął pan moje konto przecież z mojego kompa mógł korzystać ktoś inny i mógł oceniać tak jak oceniał a pan bez żadnego zapytania żadnej próby wyjaśnienia kasuje konto Nolk i Niko więc jak to jest zaprzecza pan sam sobie sorry ale takie są fakty.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 08:35 | 02.03.2010

Chodziło mi Panie Adminie o to, że WSZYSCY staraliśmy się tworzyć te zasady, dając temu wyraz w nieprzeliczonej ilości komentarzy. Obawiam się, że teraz jedyne komentarze jakie będzie można znależć to - och....jaki cudny zachodzik!

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 00:26 | 02.03.2010

Ok czyli oceniamy wszystkich równo oto wypowiedz niejakiego Tkosa "tkos ( 2010-02-28 18:23:11 )
myślałem że to chomik kogoś innego :) ale jeżeli też ma takiego i z nim gada to zaczynam rozumieć dlaczego jest taki jaki jest :( ..... uważaj mario ... jaki chomik taki pan :)" wypowiedz pod zdjęciem www.globtroter.pl/zdjecia/73035,polska,dolny,Ślask,wroclaw,mOj,  chomk.html Wypowiedz pod moim adresem czego łatwo sie domyśleć jeśli adminie śledzisz te fora i co ty na to ???

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 07:51 | 02.03.2010

Panie Niko, bo chyba najbardziej preferuje Pan tego nicka ...

zarówno na forum, jak i na priva wyjaśnilismy juz Panu powody dla których zostal Pan zablkowany jako Niko, jako Nolk itd, nie usuneliśmy nikto2, żeby dac Panu szanse na działania na Globtroterze zgodnie z zasadami i nie mamy na ten temat nic więcej do dodania. Przeprosil Pan juz tych ktorym zanizyl zdjecia jako nolk, przyznal sie do stworzenia klona i mysle, ze na ten moment temat Pana "wcielen" jest zakonczony.

pozdrawiam
GlobAdmin

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 08:47 | 02.03.2010

Bo1, to jakie komenatrze beda teraz dominowaly zalezy tylko i wylacznie od Panstwa ..., moze i lepsze takie achy i ochy nad zachodzikami niz agresja slowna i wulgarnosc, z tym kazdy chcac czy nie chcac styka sie w realu, moze tutaj w swiecie wirtualnym warto starac sie tego unikac

my nie kreujemy naszej spolecznosci, to nasi uzytkownicy ja tworza, zobaczymy jaka bedzie tym razem, ale wierzymy, ze bez agresji i intryg tez da sie zyc rowniez na Globie :-)

pozdrawiam
GlobAdmin

PS jestem na Globie od ... 10 lat i naprawde wiele juz widzialem ...

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 00:34 | 02.03.2010

Podziwiam co niektorych, ze jeszcze maja sile na walke z klonami, adminem itp. Rzadko tu ostatnio bywam i prawde mowiac jak przeczytam kilka tematow z forum to odechciewa sie tu siedziec. Macie jakas ciekawa alternatywe? Pozdrawiam ;-)

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 00:37 | 02.03.2010

sorry fruchu - zuchu ale skoro tu nie bywasz to czemu sie wypowiadasz skoro jesteś tu spadochroniarzem co zajrzy i skrytykuje. Co sam pozytywnego wniosłeś do tego portalu???

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:45 | 02.03.2010

owszem, mamy - jedną z nich była zmiana systemu oceniania przez same + pod zdjęciami (Emski + reszta) - to zlikwidowałoby jednocześnie i klony i częściej spotykaną ludzką zazdrość. Takie emocje budzi jedynie Galeria - reszta funkcjonuje dobrze....więc nie ma co poprawiać :D

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 07:48 | 02.03.2010

Chcecie lepiej zapomnijcie o tych wszystkich zarzutach i oskarżeniach .Ktoś nas musi reprezentować, wtedy będzie można pomyśleć o zmianach i kooperacji, bez tych podstawowych kroków to będzie wolna amerykanka tylko jaką teraz mamy.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:55 | 02.03.2010

no to raz jeszcze brawa dla pozerów i hipokrytów....skoro Adminie promujesz działanie w "białych rękawiczkach" to pozostaje - szczypanie jak parszywy kundel zza płota i ujadanie potem ....aj, waj - jaka krzywda. Tak to gryziony bywa napastnikiem. Może po prostu patrz uważnie i zważaj na intencje.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 07:59 | 02.03.2010

tego typu wypowiedzi (chodzi o wypowiedz tkosa zacytowana przez nikto2) jak i inne, ktore mialy miejsce od jakiegos czasu byly naprawde zenujace, mamy nadzieje, ze po krokach podjetych w ostatnich dniach przez osoby zajmujace sie moderacja nie bedzie to mialo miejsca

jak pisalem, doceniamy poczucie humoru, ale nie obrazanie innych i walke na slowa ponizej poziomu - dotyczy to wszystkich ktorzy w ostatnich tygodniach dali sie poniesc "fali" agresji slownej, mam wrazenie ze zadziala juz tutaj w pewnym momencie efekt domina

zobaczymy jak bedzie wygladala teraz sytuacja na serwisie, czy pojawia sie kolejni "liderzy", ktorzy nie chca wspoltworzyc Globa i dzielic sie z innymi swoja pasja i wiedza, doswiadczeniem, a tylko "dokopac adminowi" (jak sam okresil to jeden z userow) i odstraszyc tych, ktorzy sa tutaj w innym celu

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 09:09 | 02.03.2010

Dzień dobry ! Mimo iż zaglądam też tu rzadziej od pewnego czasu też chciałbym się wypowiedzieć . Ktos wspomniał o zdjęciach miesiąca czy gorącej 100 -ce tak to były zdjęcia które można było przeglądać godzinami . Wyselekcjonowane były dzięki w miarę obiektywnej ocenie użytkowników. Każdy wiedział że dobre zdjęcie samo obroni się przed klonami - jedna lub dwie niskie oceny nie zaszkodziły dobrej fotce. Dziś jest tak dobrze na tej galerii że mamy same " bardzo dobre" foty - i nie mniecie tu pretensji do admina czy klonów bo sami wystawiamy oceny !!! ( najczęściej te bardzo dobre) Do Admina : jeśli jest problem jak rozwiązać ocenianie zdjęć może podejrzeć inne serwisy jak poradziły sobie z tym problemem - Z może użytkownicy podpowiedzą jakieś przykłady gdzie według nich jest dobrze . Mi się podoba system oceniania na www.plfoto.com 

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 09:06 | 02.03.2010

"nie rozmawia się o najbardziej zainteresowanych tematem za ich plecami "- A czy Na privie to nie właśnie "za plecami"? A czy Forum to nie właśnie miejsce do tego? Ja nie mam nic do ukrycia ale Admin jednak chym coś ma? A może zwyczajnie zapytać zainteresowanych czy wyrażają zgodę.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 09:37 | 02.03.2010

Markoo, dobra propozycja, a takich zaczelo tutaj brakowac.

Zapraszam do stworzenia watku "prozycje zmiany systemu oceniania zdjec", gdzie znajda sie opinie i uwagi oraz oczywiscie konkretne propozycje Uzytkownikow dotyczacego zmiany w systemie oceniania. Ze swojej strony napisze, ze mamy tez zaplanowane zmiany i napiszemy o nich wkrotce, chcac poznac Wasza opinie.

pozdrawiam

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 09:18 | 02.03.2010

Moja wypowiedz o chomiku była wyrazem bezradnosci na to ze można obazać innych i wracać na globa pod kolejnymi nickami. Jeżeli ktoś wziął to do siebie to przepraszam.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 09:35 | 02.03.2010

Bo1 gdybyś była obiektywna to pamietalabys te wszystkie obrazki na mój temat, puszki z rybkami, górki z moja twarzą etc. Przyjmowalem to jako zabawę i umieszczalem je w ulubionych. Ale gdy twoi koledzy szli dalej i zaczęli pozwalać sobie na wiecej, w stylu "wrzucasz chlam" "burak kielecki" "szczur" i wiel innych obelg to nie mogłem tego nie skomentować . Wiec kto był gryziony od samego początku i w jakim stylu? Ile wg Ciebie powinien trwać taki chrzest? Gdyby kogoś z was publicznie obrazami i pluto na was to udawalibyscie ze deszcz pada? Niestety z kilkoma userami nie dało się wyjaśniać nieporozumień na privie, bo oni musieli pokazać się na wizji, wciagajac do tego innych by kupa mnie zakrzyczec. Nikt nie wiedział kto zaczął, kto jest winien, ważne ze biją naszych. Mogłem dać się opluwac dalej i pewnie bym tak zrobił bo z niektórymi userami prZestałem dyskutować ze względu na ich niski poziom kultury. Nie prosiłem admina o żadne działanie, sam sledzac forum miał wiedzę na temat tego kto zawsze prowokowal, kto odrzucal gesty pojednania. A teraz ty i pare innych osób chcecie w akcie lojalności znów odwracac kota ogonem . Niko przeprosił za to co zrobił nolk i pewnie dlatego dostał kolejna szanse jako nikto2. A co zrobili pozostali? Wrócili na globa pod nowymi nikami by dalej krzyczeć, prowokować i atakować innych i admina. Dlatego wcale mu się nie dziwie.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 09:34 | 02.03.2010

Ziutam, jesli ktos jest zainteresowany pewnymi faktami z zycia GlobAdmin- zbanowani Uzytkownicy, to udzielam informacji na priva, moze ma Pani racje- jest to jakas forma rozmowy "za plecami", ale w tej sytuacji lepsza niz na forum publicznym
nie wynika to z tego ze mamy cos od ukrycia, kazdy kto uzna, ze wiadomosc ktora dostal od nas na priva powinien podzielic sie z ogolem, moze to zrobic, nie mamy nic przeciwko

na forum dyskutujmy o tym, co mozna poprawic w serwisie, w relacjach miedzy uzytkownikami, a nie dlaczego GlobAdmin toleruje lub nie toleruje agresji slownej, wulgarnosci i braku kultury a tym bardziej jesli mamy rozmawiac tylko o 2 czy 3 osobach- to sa oczywiste sprawy i juz w kilku postach wyjasnilismy to
dalsza dyskusja moze toczyc sie na priva w miare moich mozliwosci czasowych

osoby zainteresowane, czyli usuniete w ostatnich dniach, swoimi obrazliwymi postami skierowanymi rowniez do nas (tworcow serwisu) jako osob prywatnych pokazaly, ze nie ma o czym juz dyskotowac, ich nerwy puscily i zostawili po sobie wiekszy niesmak niz tylko na tym forum

pozdrawiam
GlobAdmin

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 09:32 | 02.03.2010

WIADOMOŚĆ OD BARBI :)))

Witam z zaświatów to ja ostatnio jako BARBOCH
Mam jedno pytanie z odpowiedzią do naszego PANA admina Czy jest możliwość abym w jednej chwili stała się (aby już pozostać przy wywalonych,niewygodnych,chyba za silnych ) emskim lub może nim byłam non stop albo na odwrót ???? Pewnie takiej opcji nikt nie zakładał ??? A ja durny babsztyl mam rozmaite pomyślunki Tak jak z moją ostatnią średnią !!! ))))))))) Specjalnie troszkę napiszę aby doć czas na zastanowienie IMĆ tkos ,razu pewnego chciał się podchlebić i powiedział że taki ze mnie HAKER !! A ja faktycznie to potrafię to uruchomić i jeszcze kilka .... Powiediałam mu że żaden ze mnie HAKER. Ale jak to,ja BLĄDYNA nie mogę pokazać jaka durna jestem ? No i poszło z ta oceną.Ale teraz jak widzę że miast szukać wyjścia z awantur to się wszystko z KOPA traktuje,to wynalazłam sposób i na to !!! Czyli ja mogę być aktuaLNIE ZALOGOWANA i działać z wami (czy tak jest?) jako iksińska z miasta młyńska Ma się wielu przyjacół,rodzinkę praktycznie po całym świecie !! Ech już kiedyś mówiłam(to mnie też denerwuje,bo ja piszę ) że w necie MOŻNA WSZYSTKO !!! Więc wróćmy do setna,ktoś loguje się ze skieroławek jako X jest to mój przyjaciel,znajomy itd.i co dzień o jakiejś tam godzinie wznawia to ))) To jest do PANA admina,czy może tak być ??? Że siedząc na DUPIE tu gdzie siedzę,widzicie coś innego ???? Czy właśnie za takie moje pomysły wyleciałam ?? Czy ptrawie rok temu nie pisałam wam o kłopotach na email ??? Nie prosiłam o pomoc???? Z góry uprzedzam mam wszystko Czy dlatego że jedność jajowa jest ważniejsza od pomieszania jajników z jajami (nie żartami) Nawet mi się nie śni do was wracać,to może być przykre dla wszystkich przyjaciół,oj sporo ich jest Tak jak kiedyś napisałam że mi się nie grozi,tak samo mnie się nie wyrzuca bez rozmowy PANIE admin odniosłam wrażenie że silną babę trzeba zgładzić

Może nie ostani raz(bo jak jeszcze cos zobaczę to może się wmieszam) Ale dla wszystkich przyjacół serdeczne pozdrowienia !!! )

A ja jeszcze raz pytam ADMINA: co stało sie z opcją BAN CZASOWY?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 09:44 | 02.03.2010

Pani Basiu, w jednym ma pani racje- w necie mozna wszystko i probke tego mielismy ostatnio na Globie. Tylko po co ....? To wszystko z mojej strony na ten temat.

dziekuje za Pani wklad w rozwoj Globa, bo podobnie jak Emski, miala Pani i taki, ale pora sie chyba rozstac- w kilku juz wcieleniach sie nie udalo, mowi sie trudno.

pozdrawiam i zycze milego podgladania serwisu

GlobAdmin

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 09:45 | 02.03.2010

Z twojej wypowiedzi pod fotką z głowami prezydentów,myślałam,że spodobała ci się :(((
WYPOWIEDŹ TKOSA POD FOTKĄ

tkos ( 2010-01-24 23:52:43 )
Ten drugi z lewej mi się najbardziej podoba, nawet w oryginalnej wersji imię prezydenta Jeffersona jest mi jakieś takie bliskie :)) bea fajny pomysł, dziękuję... widać, że Wam było tęskno beze mnie bo przez caluteńki tydzień szusowałem sobie na nartach na Słowacji i nie miałem netu... a tu i Dekalog wstawiony przez Admina i prezydencka nominacja :) Jakby nie było za oknem -25 C to bym pomyślał że się jakoś cieplej zrobiło :)

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 10:15 | 02.03.2010

I ak bylo beakal, do dzis mam te fotke w Ulubionych co można sprawdzić :) .... ale inne wyzwiska od twoich kolegow nie mialy nic wspolnego z poczuciem humoru :( .... najbardziej zastanawiajace jest to ze cala akcja zaczeła się nie od rewanzyzmu marianny, bo jej puscilly nerwy i dala nam i sobie odpoczac przez 2 miesiace, ale od urażonej ambicji Mistrza gdy czepial sie moich fotek podwodnych i ja smialem zauwazyc ze jego fotki podwodne, ktore ma na podawanej na globie stronie tez nie sa wybitne. Rzucil haslo: Na tkosa i tak sie zaczela zabawa na dobre. Nikt o tym nie pamieta. Ale z pewnym wysilkiem mozna to sprawdzic troche zdjec i postow na forum pozostalo. Tak jak to twoje ktore tylko potwierdza, ze nie od razu ripostowalem na wszystko na moj temat i umialem zachowac dystans do samego siebie. Inna sprawa to mitologizowanie Globa na przed i po Tkosie. Ludzie, jak sie tu logowalem w listopadzie to wszyscy lamentowali tak jak dzisiaj, nic sie nie zmienilo. Mi jako nowemu wydalo się to co najmniej dziwne, ze wlasnie zamiast cieszyc sie tym co ten portal daje, wiekszoc atakuje admina, użala się nad miernotą fotek, wspomina dawne dobre czasy. Zasugerowalem pare rozwiazań, nie tylko moich, co zaznaczalem i mozna sobie przeczytac w jednym z watkow. I wtedy druga fala atakow, jak to nowicjusz chce byc reformatorem, a my tu od lat, na dodatek ściągnął nasze postulaty i dał jako swoje, ktoś tam nie doczytal lub nie chciał doczytac że napisałem , ze dekalog jest zbiorem tego co we wspolnych dyskusjach z innymi userami uwazam za priorytetowe do zrobienia. Admin zaczął to łykać, wprowadzając w miarę mozliwosci pewne zmiany. A co robili ci lamentujący? Lamentowali dalej, tylko że teraz nade mną i nad Adminem, Zaczęły sie posądzenia nawet że to ja jestem Adminem, a przynajmniej jego szwagrem... Zwykła dziecinada. ....Suma sumarum, jak dla mnie to może na takim portalu być miejsce dla róznych osob, i mistrzow foto i amatorow, osob wrzucajacych dziennie 50 jałowych komentów i żadnego. W rózności uroda. Ale trzeba zachować minimum przyzwoitosci, ktora nie wszyscy jak sie okazalo maja. Nikt nie jest święty, ja też nie. Ale jak kogoś poniosą nerwy, oczerni innego, to powinien przyznac się do błedu i przeprosić. Co więcej wybaczyć, by się moć bawić dalej razem. Niestety nie każdego na to było stać. Swoją drogą po tym co mnie tu spotkało, też mógłbym się obrazić i zwinąć zabawki. To najprostsze, albo wybrać gorszą drogę czyli a co mi tam nawyzywam wszystkich i tak mi nie zależy, ulże sobie. Tak zrobili inni, nie ja. Chcę być tu nadal, bo opróćz przykrości, spotkało mnie tu wiele miłego i wiem że są tu także osoby życzliwe, które mnie uświadamiały i wspierały. Jest tu tez cała rzesza globtroterow ktorzy nie wdają sie w takie połajanki. Cały czas przychodza tez nowi i wierze ze ten portal moze bedzie troche inny, nie wiem czy lepszy, ale za to bardziej globtroterski.

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 11:57 | 02.03.2010

Szanowny adminie proszę zwrócić uwagę na zachowanie niejakiego Tkosa tak jak to słusznie zauważył jeden z urzytkowników zaczoł robić to samo co wcześniej z marianną, barbi, emskim. Chodził za wszystkimi po całym forum, pod zdjęciami i szukał zaczepki teraz robi to zemną. proszę o to korespondęcja pod moim zdjęciem io odpowiedz na nią Tkosa choć wcale nie zwracałem się do niego ale do usera wystawiajązcego zdjęcie "
nikto2 ( 2010-03-02 00:20:51 )
Proszę o odpowiedz co ta fotka ma wspólnego z tym portalem??? Jakie wartości krajoznawcze wnosi dla innych użytkowników ??? Co skłoniło poniższych userów do tak wysokich ocen???

tkos ( 2010-03-02 10:34:41 )
sugeruje wszystkim nowym aby nie wdawali sie w dyskusje z nikto2 alias nolk vel Niko zwany dawniej też Cichy. Dlaczego poczytajcie w watku na forum Niko ktos nadaje z twojego konta.
Dyskusja pod zdjęciem ---www.globtroter.pl/zdjecia/73083,usa,chicago,,,,,september,11  ,20.html
Co masz zamiar z tym zrobić szanowny adminie???

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 13:12 | 02.03.2010

wiesz co Tkos! ciebie się nie da czytać!! przeprosić powinien ten co błąd popełni?!?!? mówisz o swoich fałszywych przeprosinach?? w tym samym poście przepraszasz i obrażasz jednocześnie! cytat przeprosin do niko:
autor komentarza: tkos
data dodania: 2010-03-02 10:46:23treść:
przepraszam za chomika i na tym koniec rozmowy... ty nie musisz mnie za nic przepraszać, bo jesteś ŚWIĘTY... większej lekcji głupoty niż od ciebie tutaj od nikogo nie miałem, bywaj, bez odbioru ..."
to sa przeprosiny?!? naprawdę bardziej toksycznej i prowokujacej osoby na tym portalu od ciebie nigdy nie było! I ty zaproponowałes zapis w dekalogu o nie prowokowaniu!!! Komiczne!!!
Ty przestałes reagowac na zaczepki?!?! Gdzie i kiedy?!? ty nigdy nie odpuszczasz, wypominasz swoje krzywdy w nieskończoność!!! Tego się już słuchać nie da!
"nie od razu ripostowalem na wszystko na moj temat i umialem zachowac dystans do samego siebie"
ty dystans?!?! nie dość że ripostujesz w nieskończoność, to rozrzucasz te swoje riposty jak mówi niko wszędzie! pod zupełnie nie zwiazanymi z tym fotkami! i dziwić sie efektowi domina! przecież tkos usilnie nad takim efektem pracuje!, jak mróweczka!
Musze napisac , ze nie pochwalam wulgaryzmów i obrażania, szczególnie na forum, ale samą mnie tkos do tego sprowokował i nie dziwię się emskiemu i barbi, ze tez dali się wyprowadzić równowagi! O moich wulgaryzmach tez pewnie większość z Was wie, bo tkos, w swojej lepszej klasie, która nam co chwilę uświadamia, rozesłał mój prywatny list do niego do wszystkich moich przyjaciół, i kto wie do kogo więcej???
Adminie, czy uważasz, ze na prawde jest tu miejsce na taką osobę?!?!?!
Wychwala swoje zasługi związane z dekalogiem- pisaliśmy o tym wielokrotnie wcześniej, w wielu wątkach, sama dwukrotnie proponowałam Ci żebyś wprowadził regulamin dla nowych określający jakie zdjecia można/należy tu umieszczać. O prowokacjach nie było mowy, bo nikt przed tkosem do takiego chamskiego zachowania się nie zniżył!
A co do barbi i emskiego – skojarzyli tkosa z adminem, bo admin dziwnie liberalnie podchodzi do tej postaci forum- tkos nie używa wulgaryzmów, jak my, ale robi gorsze rzeczy!!:((( i cały czas uchodzi mu to na sucho! jak długo będziemy jeszcze czytać jego pokrętne posty, o tym jaki to on jest pokrzywdzony, a przecież jaki wspaniały jednocześnie?!?!? Jak długo będzie wciąż nam wytykał i wmawiał różne wady i prowokował?!? Jak długo admin będzie tolerował tą trującą postać na tym portalu??? Ile osób jeszcze wyleci przez niego?

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 14:19 | 02.03.2010

Dzięki za odpowiedź. Nie żeby była zadowalająca ale dzięki i pozwole sobie mieć inne zdanie.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 00:04 | 03.03.2010

droga Marianno, jakos w swoim paszkwilu na mój temat ośmieliłaś się pominąć post niejakiego nikto2, który sam ciągle prowokuje mnie i zaczepia i nie dociera do niego ze nie mam zamiaru zniżać się do jego poziomu i rozmawiać z nim w agresywnym tonie. Widac jak na dłoni że chce mnie sprowokować bym napisał jakies złe swłowo w jego kierunku by zacząć znów lament na całego jaki to tkos jest żły i jest wszystkiemu winien etc. O lekcji głupoty o ktorej wspomnialem, możesz tez przeczytać w jego wcześniejszym poście na który mu odpowiedziałem, czego tez nie raczyłas przytoczyć. Jesli masz zamiar polowac teraz na mnie wyłapując słowa czy zdania z kontekstu, to zyczę powodzenia. Widac nie masz nic innego twórczego do roboty i pokazujesz do czego ci ten portal słuzy. Wg mnie do zwykłej niczym nieuzasadnionej zemsty. Mówisz o swoich wulgaryzmach wobec mnie. Czemu nie wspominasz o tym że wielokrotnie wysylalem ci info na priva o woli pojednania z mojej strony. Wystarczyla dobra wola z twojej strony. NIe chcialem nawet od ciebie przeprosin za te wszystki k... i ch... który sypałaś w moim kierunku, tylko za to że nazwałem cię w któryms z postów zdrobniale mania. Wystarczyło napisać że nie lubisz takich zdrobnien i bym to pewnie zrozumial, ale ty dałas upust swojej złości i do tej pory wytykając mi najdrobniejsze rzeczy starasz się po prostu usprawiedliwić przed samą sobą i innymi znającymi tamta sprawę, że dobrze zrobiłaś bo ze mnie taki a taki drań. Ktoś napisał powyżej że trzeba słuchac obu stron, dlatego ja wyrażam swoje zdanie, emski czy Qmoszka tez wiele razy dobitnie swoje zdania wyrażali nie tylko na mój temat. Ale mam wrażenie że ci co teraz najwięcej lamentują wcale nie chcą słuchać obu stron, tylko szukają możliwości głupiego rewanżu, co jest właśnie destrukcyjne. Dlatego szanujmy się choć trochę i nie dyskutujmy więcej na ten temat. Ja przynajmniej marianno jestem juz tą jałową dyskusja z tobą zmęczony...moje zdanie znasz, a ja twojego i tak nie zmienię, więc po co bic dalej pianę ?

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 19:32 | 08.03.2010

Pozwalam sobie na przywrócenie tego forum do życia, bo jest kilka osób które szukają ODPOWIEDZI. Ciekawe czy znajdą.... bo ja nie znalazłam. A na priva nie będę pytać skoro zapytałam jawnie. Niech zapytany zdecyduje GDZIE odpowiadać.... albo uda, że pytania nie ma...

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:52 | 08.03.2010

Witam

Ziutam, prosze Pania o powtorzenie pytania. Brak czasu powoduje, ze nie moge wczytac sie ponownie sie w caly watek.

pozdrawiam
GlobAdmin

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 21:58 | 08.03.2010

"A co my możemy jeśli nie TYLKO się domyślać. Większość tzw przyczyn wyleciała wraz z fotkami zainteresowanych. Łatwo jest przytaczać ogólniki ale trudniej podać przykłady. Jeśli ma to być szkoła dla "nowych" to proszę o szczegóły właśnie tu a nie priva. Może każdy z nas ma coś na sumieniu i kropla może przelać miarkę. Ale co jest tą kroplą?"

Czyli co ostatecznie zrobili nasi znajomi? Jakieś konkretne słowa od nich padły? Wiele padało z innych ..klawiatur ale nie kończyło się aż tak.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl