Forum dyskusyjne

Samochód w RPA i całej Afryce

kategoria podróże po świecie

kraj Rpa

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 13:58 | 02.03.2010

Mam pytanie czy Ktoś ( boje się już używać tego słowa :) wie, orientuje się czy lepiej przesłać promem auto do Cape Town i przejechać całą Afrykę wracając do domu. Czy lepiej kupić auto na miejscu - ale co z nim zrobić później ? jak poruszać się samochodem na polskich rejestracjach czy są jakieś problemy ? Czy jadąc z polski samochodem na kołach mógłbym go sprzedać w RPA gdybym jechał z Polski do Cape Town ?

medard dołączył
04.11.2008

medard 22:41 | 02.03.2010

z pewnoscia pokloni sie dokument KDP koszt bodajze 20tys i wio :)
najlepeij wynajac tam auto i mozesz szalec
za miesiac jezdzenia autem wynajetym w jahanburgu /tata/gdzie pojechalem sobie do suazi i do lesotto lacznie /wszystko/ cos kolo 700 dolarow i przejechalem bez paru km 10000km

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 22:57 | 02.03.2010

Tak tylko ja mam zamiar przejechać z RPA do Polski lub odwrotnie

medard dołączył
04.11.2008

_strzelba_ dołączył
03.03.2010

_strzelba_ 09:35 | 03.03.2010

dołączam się do tematu, z tym że ja chcę przejechać z Algierii do RPA samochodem.
nie wiem jeszcze jak to zorganizować. moge przejechac odwrotnie z RPA do Algierii wtedy może bym kupil od Ciebie bryke jak jeszcze by nadawał sie na kolejne 10-15k przebiegu.
z tym że mój pomysł urodził bardzo niedawno, do tego jestem po jednej wycieczce właśnie i troszke sie wykosztowałem, także o przyszłym roku mysle

usunięty/nieznany 11:32 | 03.03.2010

markoo. w rpa kupic latwo I tanio ale co potem z tym zrobisz. musisz miec karnet zeby do europy jechac stad a to kosztujea warunkiem zwrotu kasy za karnet jest stawienie sie z autem z powrotem czyli musialbys do cape town go odstawic potem znowu. dla ciebie najlepsza opcja to zalatwiac karnet z polski, bo duzo taniej wychodzi, I szipowac auto do rpa - moje zdanie. chyba ze nie zalezy c na kasie z karnetu ted kupujesz tutaj, jedziesz do polski I kase z karnetu wtapiasz. zobacz co taniej czy szipment czy karnet. wez tez pod uwage ze tutaj sa auta z kierownica po prawej stronie.

pozdro

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 12:20 | 03.03.2010

Więc tak zdecydowałem na samochód kupiony w Polsce, ponieważ na miejscu mogę go bardziej przygotować , wymienić sprzęgło, klocki, zawieszenie. I zawsze może się przydać na jakiś inny wypad. Samochody będą jechały dwa bo już zebrała się ekipa na dwa auta ( będzie bezpieczniej)
Czy Ktoś powie mi gdzie załatwia się te papiery czyli tak zwaną kaucje że ten samochód wróci ? Wysłanie auta z Polski do RPA kosztuje około 2 tys $ to już wiem.

wasp dołączył
28.02.2010

wasp 23:29 | 16.03.2010

hej
kierownica nie po tej stronie, zle sie wyprzedza a w Afryce kierowcy to wariaci (-:

niektore kraje moga robic problemy na granicy (-:

powodzenia

wqrzona-paulinqa dołączył
23.03.2010

wqrzona-paulinqa 02:34 | 23.03.2010

hej markoo, moze taka opcja cie zainteresuje. poznalismy nie tak dawno pare w botswanie. jada z cape town do ugandy, nasze drogi sie rozeszly pare dni temu. oni sa z europy I kupili auto w cape town tak jak my, ale my nie planowalismy wjezdzac do krajow ktore wymagaja karnetu wiec nie eksplorowalam bardziej tej opcji. natomiast oni juz od malawi potrzebuja karnet. powiem ci jak sobie to tanio zalatwili - wykupili karnet na poprzedniego wlasciciela auta (oczywiscie za jego zgoda) bo to jest super tanie jak sie jest z rpa. koszt karnetu na 3 m-ce dla nich to byl jedyne 500 randow (to jakies 50 euro) z tym ze to na kraje oprocz egiptu (egip ma 800%) ale tanzania ma 200%, wiec nawet jakby mialo byc z egiptem 4 razy drozej to nadal smieszna kwota za karnet.

ot taka opcja... sama moze skorzystam kiedys...

buziale z afrykanskiego buszu

paula

23.03.2010

wqrzona-paulinqa 02:37 | 23.03.2010

aha, jeszcze jedno - gwoli wyboru auta - na afryke to albo toyota albo land rover - czesci do innych aut sa praktycznie niedostepne poza rpa. cala afryka jezdzi toyota, a land rover najpopularnijszy na farmach. zerowy problem z czesciami I robocizna ;)

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 09:03 | 23.03.2010

Dzięki Paula, decyzja już zapadła . Kupiliśmy dwa Land rovery - Discovery II teraz szykujemy je na wyjazd ( bagażniki,wymiana zawieszenia, klocki,tarcze, sprzęgło.....itp ) samochody wysyłamy do RPA drogą morską i tam dolecimy samolotem - tą całą promesę zapłacimy w Polsce i mamy zamiar wrócić tymi "gratami" do kraju" w dwa miesiące - teraz jesteśmy na etapie myślenia co i gdzie z wizami na poszczególne kraje. Wiem że część można wykupić na granicy a część musimy załatwiać w Berlinie żeby się później nie cofać i nie potrzebnie tracić czas . Jeśli Ktoś wie coś więcej na temat wiz proszę o rady.

23.03.2010

wqrzona-paulinqa 10:08 | 23.03.2010

nie wiem jaka trase masz na mysli ae na rpa, botswane, swazi - nie potrzebujemy wiz I nic nie placimy, mozambik, zimbabwe I zambia - wiza na granicy (mozambik 185 randow za wize, zimbabwe 30 dolarow pojedynczy wjazd, zambia tak samo) za wjazd do mozambiku placisz za auto 10 randow plus third party insurance 150 randow, za wjazd do swazi 50 randow za auto, do botswany 160 pula za kilkukrotny wjazd, pojedynczy z tego co pamietam kolo 120 pula. do zimbabwe 200 randow za road tax plus kolejne 30 dlarow za ubezpieczenie jesli twoje nie pokrywa zim, do namibii za road tax placisz N$180 a o wize musicie sie postarac wczesniej - na granicy nie daja - jest biuro w cape town w ktorym od reki wam dadza wize na3 m-ce za 470 randow od wizy (to juz razem z oplatami) tyle poki co z mojej strony. dwa miesiace to strasznie malo czasu na afryke. my juz od wrzesnia jestesmy I nadal na malo. ciekawajestem jaka trase bedziecie robic.

buzka

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 10:35 | 23.03.2010

tak naprawdę to zdaję sobie sprawę że to przeciągnie się do trzech miesięcy :) zaczynamy od RPA Cape Town - Lesotho, Suazi, Mozambik, Botswana, Zimbabwe, Zambia, Malawi, Tanzania, Burundi, Rwanda, Kenia, Erytrea, Etiopia, Sudan, Jordania, Syria, Turcja i już prawie w domu :) Startujemy początek października. Nie porównuję Waszej wyprawy bo Wy macie dużo czasu, zresztą Ja chcę zobaczyć Afrykę, a chyba bardziej zakochałem się w Azji na drugim miejscu Ameryka Południowa ale żeby wszystko to dobrze sklasyfikować trzeba najpierw zobaczyć :)

witekrpa dołączył
29.07.2009

witekrpa 10:57 | 20.04.2010

Z tym Discovery II to poszliście na luxa, bo paqulina mówiąc o toyocie i land roverze, myślała o hiluxach i defenderach - tym się jeździ na farmach i jest łatwo o części. Luxusowe Land Cruisery , Discovery i Range Rovery są używane głównie przez pracowników różnych agencji ONZ a oni nie martwią się o koszty.

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 12:22 | 20.04.2010

Zdaję sobie sprawę że Defender jest lepszy - ale i dużo droższy ! Sam jeżdżę toyotą Land Cruiserem - ale szkoda mi brać rocznego auta na takie dobicie - więc kupiliśmy tanio te Discovery i pewnie więcej włożymy w modernizację niż one są warte - co dalej zobaczymy wyjazd początek pażdziernika

rumcajs_ dołączył
07.09.2006

rumcajs_ 19:11 | 29.04.2010

witam wszystkich obeznanych z tematem,
w przyszlym roku w sierpniu planuje wypad na okolo miesiac,
RPA, Namibia, Botswana, Zambia ( powrot do RPA),
czy ktos moze ma jakis namiar na wynajecie dwuch Defenderow?
oczywiscie szukam niedrogo, serdeczne dzieki za wszellkie informacje,
szukam rowniez jakies ciekawej trasy gdzie 4x4 jest naprawde konieczny
pozdrawiam,
Rumcajs

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl