Forum dyskusyjne

Pytanie do Admina 2

kategoria inne

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 14:06 | 03.03.2010

Szanowny panie adminie spora część urzytkowników (nie anonimowo) ma dość oceniania ilonka1106, ukraina, nuniek77 którzy z automatu walą5 za nazwijmy to delikatnie czasami niebyt udane zdjęcia. Jest to sytuacja adekwatna do zaniżania ocen. Więc rozumię że jak to w twoim stylu obserwowałeś to przez jakiś czas ale myśle że trwa to już dość długo i należało by podjąć jakieśkroki gdyż nasze napomnienia nie skutkują a są wręcz poprostu ignorowane. Proszę o odpowiedz jakie kroki zamierzasz w tej kwestii podjąć. Myśle że twoje stanowisko w tej sprawie zainteresuje wielu urzytkowników dlatego piszę na forum a nie na priv.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 14:24 | 03.03.2010

niko, wlasnie sama chciałam założyć taki wątek z nagłówkiem OKRĘT TONIE ADMINIE! :(
Adminie, jeśli nie zauważyłeś, to chce zwrócić Twoją uwagę na to, że na Twoim portalu zapanowało totalne bezprawie. Co prawda byłeś, kiedy trzeba było wywalić dwoje niepokornych, choć lubianych ludzi… czy była to Twoja własna decyzja, czy skargi innych, nie wiem, ale stało się:( ale poza tym Cię nie widzę. Nie widzę, abyś zrobił cokolwiek w sprawie tkosa, choć wiele osób ma i miało do niego uwagi.
Pisałam ostatnio do Ciebie z uwagą, na działalność niuniek77, andin63, slowak 38, do których dołączył się teraz super kolon- osoby te dołączyły się do trendu nowych- Ilonki i Ukrainy wystawiając masowo piątki. Jak wygląda top miesiąca??? Nie przeszkadza Ci to? Dlaczego pozwalasz na taka kpinę z portalu? Gdzie jest moderator? Osoby z jakim dorobkiem dołączyły się do topu najlepszych fotografów?? Nie przeszkadza Ci to? Dziś ski zamieścił printscrin z topu- jako jawną kpinę. Wspomina o tych, których tu już nie widać….
Mówisz, ze planujesz jakieś zmiany, ale chyba w miarę możliwości powinieneś jakoś reagować na to co się w tej chwili dzieje.
Wg mnie okręt tonie. A atmosfera jak po wojnie połączonej z pogrzebem :(( mi to np. przeszkadza… jest jeszcze parę osób, które pomimo tego wszystkiego starają się tu jakoś funkcjonować i udawać że wszystko jest ok. Ale to chyba tylko udawanie… nie jestem jakąś ważną postacią tego portalu, i choć od dwóch lat, był on ważną częścią mojego życia, przestaję mieć dobre wrażenia z pobytu tu :( ….
Może Mario będzie musiał niedługo wystawić więcej krzyżyków św. p. …
Co do ocen jedyny sensowny pomysł to wg mnie same +. Tak jak zaproponował „zły”emski kiedyś. Parę osób go popierało- to jedyny system, który pozwoli uniknąć manipulacji ocenami. Nie będzie można dołować dobrych zdjęć, a słabe zdjęcia niewiele osób zapulsuje, tym sposobem na top wyjdą te najpopularniejsze.
Adminie, przepraszam, ale jestem na Ciebie zła, za naszych przyjaciół których tu już nie ma, za panoszenie się prowokanta, które akceptujesz.
Piszesz, ze nikt nie przyłączył się do jego propozycji o dekalogu, piszesz , abyśmy otworzyli wątek na temat propozycji ocen. Te kwestie poruszaliśmy już nie raz wcześniej, ale nas nie wysłuchałeś, po co się powtarzać i ile razy można? Wystarczy, abyś przeanalizował stare wątki.
Linki do wątków w tych sprawach:
www.globtroter.pl/forum/watek,23393,oceny,na,forum-,5,.html 
www.globtroter.pl/forum/watek,22044,znowu,oceny,w,galerii,.html 
www.globtroter.pl/forum/watek,23759,do,admina,,,,ale,nie,tylko,  ,,,.html
www.globtroter.pl/forum/watek,22307,,globadmin,,komentarz,do,uw  ag,uzytkownikow,.html
www.globtroter.pl/forum/watek,22247,oceny,i,moderator,-,apel,do  ,admina,,.html

Do tego opadające reklamy uniemożliwiające przeglądanie galerii. Ile razy na to się skarżyliśmy???
Czy to jak dziś wygląda globtroter jest Twoim celem? Smutne, przykre i odrzucające…

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 14:32 | 03.03.2010

oczywiście nie zapomniałem o szacownych wystawiaczach 5 andin63, slowak 38, oraz super klon. ale myślałem że o reszcie szanowny Admin pamięta :(

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 14:31 | 03.03.2010

Dlaczego jedne z najciekawszych zdjęć ostatnio- kandp- sa dołowane i maja średnią 4,6 a pozycje jak te: www.globtroter.pl/zdjecia/72448,egipt,kair,kair,,,sziszowa,,,kn  .html, www.globtroter.pl/zdjecia/72448,egipt,kair,kair,,,sziszowa,,,kn  .html są a topie miesiąca????? co to w ogóle jest???

super klon dołączył
06.02.2009

super klon 15:57 | 03.03.2010

Tak marianno, super klon dołączyl do ilonki i jej grupy żeby ich wzmocnic i pokazać caly bezsens tego sposobu oceniania. Za ocenę 4 można sie spodziewac wyzwisk i zbanowania, a ocenianie na 5 też przeszkadza. Apeluje do admina żeby wprowadzil tylko jedną ocenę: 4.5 (cztery i pół)a pozostale skasował. Nie bedzie wtedy żadnych problemow. Dlaczego w innych portalach z powodzeniem funkcjonuje tzw polecanie zdjęc, a tutaj tego nie da sie wprowadzic? Zdjecie si podoba to polecam, daje plusa czy jak tam nazwac i spokoj. Czylli to co proponował emski. A może tkos wyjdzie z taką propozycją? Admin go z pewnościa usłucha:)

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 16:22 | 03.03.2010

No to szykuj sie super klonie że wylecisz ja też chciałem pokazać bezsens i jasnie wielmożny admin mnie wywalił choć oficjalnie za stworzenie klona :( A drugi twój jeszcze większy błąd to ruszyłeś ostatniego sprawiedliwego :(

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 16:39 | 03.03.2010

Super klonie, jesli chodzi o ocenianie to wielokrotnie sie na ten temat wypowiadał chociazby w wątku Czas na zmiany na Globie, gdzie proponowałem ograniczenie zakresu ocen. Zdając sobie sprawę z tego że to dla Admina spory problem techniczny, o czym pisała na forum w swoich odpowiedziach, popierałem i popieram pomysł całkowitej likwidacji systemu ocen, a przynajmniej rankingu wg autorów, co wywołuje głupawą rywalizację, zwłaszcza u nowych userów i rodzi negatywne emocje. Póki co uważam, ze jeżeli komuś jakaś fotka się mniej podoba to niech stawia oceny po swojemu, 2, 3, czy 4. Jeśli ktoś się obraża za czwórkę, to jego problem. I nie demonizujcie tego, bo z tego co wiem to nikt za niskie noty jeszcze tu nie wyleciał i taka np. ewe jak wpadnie to zaraz tu zrobi porządek i TOP10 czy TOP100 zostanie zweryfikowane. Sami to też możecie robić, mając argumenty co do fotek. Inna sprawą jest to że wiele osób tak naprawde nie ocenia fotki tylko osoby, co jest nie fair. A klikacze... Usunąłbym punkty za stawianie ocen i po sprawie. O to też postulowałem, ale jak widać każdy wybiera sobie z histori tylko to co rzeczy na własny użytek. Mam nadzieję, też że nie będziesz mnie super klonie obwiniać za to, że kilkunastu uzytkowników sypie piątki albo wstawia słabsze fotki. Bo za wiele innych absurdalnych rzeczy mnie tu juz paru userów obwiniało... gdy tymczasem sami do świętych nie należeli :)

super klon dołączył
06.02.2009

super klon 16:38 | 03.03.2010

marianna:
"Czy to jak dziś wygląda globtroter jest Twoim celem? Smutne, przykre i odrzucające…"
Myśle marianno ze admin 10 lat temu cieszył sie ze stworzył coś ciekawego, potrzebnego i pożytecznego. Ale ludzie się zmieniają. 10 lat do długo. Teraz admin sie zżyma jak widzi jakie miliony zarobili twórcy naszej klasy a jemu kapia grosiki. Ale nasza klasa już jest, facebook i inne tego typu portale też są i takie upodobnianie się na siłę nic nie da. Nie ma takiego z prawdziwego zdarzenia portalu dla podróżników, a admin zamiast dbać o podróżników, odpycha ich i próbuje uszczknąć coś z naszej klasy. To do niczego dobrego nie prowadzi. Śmieszne jest emocjonowanie sie 53144 zdjeciami których i tak nie ma jak oglądać, z których ostatnio coraz więcej nic nie ma wspolnego z podróżami. A 18062 podróżników? Gdzie są? Skąd sie wzięli?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 16:35 | 03.03.2010

Marianno
dziekuje za informacje, dzisiaj sie tym zajmiemy.

pozdrawiam
GlobAdmin

super klon dołączył
06.02.2009

super klon 16:52 | 03.03.2010

tkos napisał:
"Zdając sobie sprawę z tego że to dla Admina spory problem techniczny, o czym pisała na forum w swoich odpowiedziach, popierałem i popieram pomysł całkowitej likwidacji systemu ocen, a przynajmniej rankingu wg autorów, co wywołuje głupawą rywalizację, zwłaszcza u nowych userów i rodzi negatywne emocje."

Teraz już adminie nie masz wyjścia, skoro tkos popiera emskiego:)
A swoją drogą skąd tkosie wiesz że admin to nie on lecz ona? My tego nie wiemy. Admin wprawdzie nie mówi o sobie "ja" tylko "my", zawsze mówi; zrobiliśmy, zrobimy, postaramy się, pewnie dlatego żeby nie powiedzieć: zrobiłam :)
Coś jednak jest w tych sugestiach innych userów na temat twojego związku z adminem/adminką :)

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 17:05 | 03.03.2010

Super klonie, milo ze napisales kilka slow od siebie ;-) w ostatnich dniach conajmniej kilku uzytkownikow pisalo do nas w Twojej sprawie

Rozumiem cel, jaki sobie postawiles- czyli pokazac bezsens obecnego systemu oceniania. Mam nadzieje ze kiedy zwrocimy sie do uzytkownikow z prosba o sugestie odnosnie nowego systemu oceniania zdjec (zaprasam do nowego watku), bedziesz rowniez aktywny i wniesiesz jakies konkretne pomysl- te powyzej juz sobie zapisalismy.
Mam jeszcze jedno pytanie- czy dopoki nie zmieni sie obecny system, a z przyczyn tylko i wylacznie technicznych nie jestesny tego w stanie zrobic szybko, masz zamiar "dolowac" dobre zdjecia? Oczywiscie wszyscy maja prawo wystawiac oceny w skali 1-5, ale w kilku przypadkach widzimy naduzycia. My mamy swiadomosc niedociagniec tego systemu i pracujemy nad zmianami, ale chyba nie ma potrzeby aby niechec wobec aktualnego systemu odczuli autorzy zdjec ... Chyba nie o to chodzi.

pozdrawiam
GlobAdmin

usunięty/nieznany 16:56 | 03.03.2010

Popieram walkę z sieczką.... sam zawsze raczej byłem dość lagodnym cenzorem ale już też mnie szlag trafi - boćki, ptaszki, kwaituszki, serie strzelane komórką i te łosie co wszędzie dają 5 - a jak się człowiek odwarzy ocenić zgodnie z własnym gustem.... lametny - jak ponizej

www.globtroter.pl/zdjecia/73214,grecja,ateny,akropol,akropol.ht  ml

Basta - od dzis jadę i oceniam tak, jak no to te artystyczne dzieła zasługują

usunięty/nieznany 16:56 | 03.03.2010

Popieram walkę z sieczką.... sam zawsze raczej byłem dość lagodnym cenzorem ale już też mnie szlag trafi - boćki, ptaszki, kwaituszki, serie strzelane komórką i te łosie co wszędzie dają 5 - a jak się człowiek odwarzy ocenić zgodnie z własnym gustem.... lametny - jak ponizej

www.globtroter.pl/zdjecia/73214,grecja,ateny,akropol,akropol.ht  ml

Basta - od dzis jadę i oceniam tak, jak no to te artystyczne dzieła zasługują

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 17:14 | 03.03.2010

Super klonie, "my" oznacza zespol Globtrotera, czyli nie tylko Admin, ale informatyk, osoba od reklamy, marketingu. Admin mimo swoich najszczerszych checi nie wprowadzi tutaj zmian technicznych z prostego powodu- nie jest informatykiem ...

pozdrawiam
GlobAdmin- czy płeć ma tutaj znaczenie? ;-)

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 17:12 | 03.03.2010

a propos top autorów, uważam, ze powinni tam trafiac ludzie z większa ilością zdjęć niż 10 i z wiekszą ilością ocen, np. od 300 czy nawet więcej- wtedy to już cos znaczy.
Mike miłej walki z wiatrakami:))

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 17:15 | 03.03.2010

Jeszcze drobiazg.
PRZEPRASZAM że oceniam w 99% na 5 i 4. Robię to ze zwykłego lenistwa. Oceniam tylko to co mi się podoba a resztę przelatuję. (kliknięcie na ocenę i odczekanie aż system to przetrawi... łącznie z załadowaniem reklam trwa zbyt długo żeby poświęcać czas na oceny 3,2,1) Przepraszam jeszcze raz.

super klon dołączył
06.02.2009

super klon 17:18 | 03.03.2010

Świetny pomysł ziutam. Czy to będzie 20 oczek czy jedno, to bez znaczenia. To da taki sam efekt jak dawanie plusów czy polecanie, ale dodatkowo jeśli pojawią się nowe, lepsze zdjęcia, można będzie wycofać zdjęcie z ulubionych i w ten sposób (jeśli straci oczka) będzie zapewniona rotacja w rankingu.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 18:11 | 03.03.2010

popieram marianne, przynajmniej w tej kwestii, poki nie da sie systemowo zmienic systemu oceniania, i jezeli admin nie chce usunac rankingu autorów, to niech tam trafiaja osoby co maja na globie przynajmniej 50-100 OCENIONYCH zdjec, bo faktycznie dochodzi do absurdow, o ktorych tez juz pisalem wczesnie, ktos wrzuci 10-15 fotek i jako nowy dostanie same piatki moze z pare czworek i nagle jest trzeci w rankingu, potem blokuje zdjecia do oceny i sobie tam moze siedziec do konca swiata :) jak wrzuci kolejne fotki i zaczna je nizej oceniac to sie troche pozżyma z oceniajacymi, moze pokłóci, albo zacznie znów stosowac n/d itd.

super klon dołączył
06.02.2009

super klon 17:11 | 03.03.2010

No to powodzenia Mike30, ciekawe jak długo wytrzymasz:)
Ja już nie bede przeszkadzał, kończe z "piąteczkami", co miałem zrobić, zrobiłem:) Jak widać do adminki słowa nie docierają, potrzebne są czyny, żeby pokazać bezsens niektórych rozwiązań...

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 17:10 | 03.03.2010

Ten pomysł nie wymaga rewolucji a myślę że nie będzie sposobem na manipulacje. Ponieważ klony czy klikacze będą miały jak na dłoni w swoim profilu "swoje upodobania" - które o nich świadczą.

Kiedyś zaproponowałam, żeby fotki które sami sobie wrzucamy w ulubione były premiowane ... tak konkretnie np. 20 oczkami. Wówczas istniały by fotki ze średnią powyżej 5.... i myślę że byłyby to właśnie TE najlepsze.

powtarzam spod "super fotki" i poddaję pod opinię innych

usunięty/nieznany 17:23 | 03.03.2010

Marianko - próbuję, ale jednak mam za miękie serce,... cholera....

Do Adminki - oczywiście że płeć ma znaczenie....

I refleksja a'la sekmisja... żeby nami baba rządziła ... ale checa po latach.:):)
Co nie wyklucza szawgrowania :):):)

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 17:26 | 03.03.2010

Mike, rozne rzeczy w zyciu sie zdarzaja, wiec na Globie rowniez, ale "szwagrowanie" to jeden z bardziej zabawnych i nieprawdopodobnych pomyslow ;-)

pozdrawiam

usunięty/nieznany 17:31 | 03.03.2010

Hehehe ... wujek Mike jak i pewnie Adminka niejedno już w życiu widzieli:):) A wracając do głównego wątku... kobiety są zazwyczaj bardzo skrupulatne - więc czas się wziąć za moderowanie . a WM wraca do reallife

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 18:02 | 03.03.2010

przepraszam Szanownego Admina za zwykłą literówkę :)

usunięty/nieznany 12:46 | 04.03.2010

z portalu zrobil sie dom pogrzebowy. czas I na mnie najwyrazniej, bo po ostatniej akcji widac najwyrazniej ze nie jest to juz miejsce jakie bylo kidys.kiedys udawalo nam sie zwalczac problemy szybciej I wracac do bycia fajnym portalem na nowo. watpie zeby to nastapilo teaz, nie po tym jak tyle osob zostalo wykopanych, osob ktore ten portal tworzyly, walczyly z klonami, sugerowaly zmiany, a byly caly czas ignorowane przez admina, coz sie wiec dziwic ze nagle jak admin zaintereswal sie tkosem w sposob najwyrazniej spcjalny, to niiektorzy polaczyli pare faktow I zaatakowali admna... niestety uwazam ze admin stoi po nie tej strnie co trzeba, I z przykroscia stwierdzam ze nie chce brac w tej farsie juz wiecej udzialu. przykre to okropecznie, ale globtroter bez emskiego I barbi nie jest miejscem jakie lubie.

oficjalnie prosze admina o usuniecie mojego konta ze skutkiem natychmistowym lacznie z wszystkimi zdjeciami ktore prze z ostatni rok udalo mi sie tu wrzucic. jestem w podrozy I nie mam jak pokasowac tego sama. prosba nie podlega negocjacji. nie bede uzytkownikiem portalu na ktorym admin najwyrazniej jest stronniczy - co sie stalo z demokracja? admin widzi jednastrone medalu, my widzimy obie. nie mam ochoty zwczajnie juz tu bywac. po info zwiazane z porozowaniem ide na lonely planet, tam zawsze znajde odpowiedz. globtroter byl miejscem bardzej socjalnym...not any more...

oczekuje deaktywacji mojego konta jak naszybciej I gwarancji ze moje zdjecia nie beda nigdzie uzywane I publikowane.

pozdrawiam cala ekipe Tkostrotera I zycze powodzenia w dalszym niszczeniu portalu...

baj baj

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 13:25 | 04.03.2010

Nic dodać nic ująć. Zapraszam na galerię Pauli puki jeszcz jest i proszę o refleksję zwłaszcza ADMINA.

usunięty/nieznany 13:32 | 04.03.2010

no cóż Paulinqo - żal.. i trochę przykro bo jeszcze parę osób ze starej gwardii próbuje walczyć -ale widocznie nie jest warta wsparcia... udanej podróży

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 14:47 | 04.03.2010

Admin mam pytanie na które nadal nie ma odpowiedzi jakie konsekwencje wyciągnąłeś w stosunku do użytkowników zawyżających oceny???

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 15:34 | 04.03.2010

:((( pokroiło mi się serduszko:((

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 22:28 | 04.03.2010

Admin ponawiam pytanie na które nadal nie ma odpowiedzi jakie konsekwencje wyciągnąłeś w stosunku do użytkowników zawyżających oceny??? Nie łaska odpowiedzieć???

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 23:17 | 04.03.2010

Nikto2, odnoszę sie do Twojego bardzo konkretnego pytania: "Nie łaska odpowiedzieć???" .........
owszem, łaska drogi Użytkowniku, tylko czasu brak, są obecnie istotniejsze pytania od pozostałych uzytkowników na priva ...

odpowiedź jest następująca- nie wyciągneliśmy żadnych konsekwencji.
powód- o ile łatwo jest komuś udowodnić że zaniża zdjęcia (dużo wysokich not i kilka ewidentnie niskich aby 'zdołować"), o tyle udowodnienie komuś że zawyża noty jest trudne. Ludzie mają różne gusta i niektórym naprawdę podoba się coś co dla Ciebie być może być 'miernota". Z gustem jest jak z kulturą- albo sie go/ją ma albo też nie ...
Dopóki nie wprowadzimy nowego systemu oceniania, takie sytuacje będa sie pewnie zdarzały, ale mam nadzieję, że nie będą to już celowe działania klonów, w których sie chyba orientujesz, albo raczej orientowałeś ...

pozdrawiam
GlobAdmin

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl