Forum dyskusyjne

Australia - porady

kategoria podróże po świecie

skwarek2 dołączył
03.03.2010

skwarek2 19:51 | 03.03.2010

Witam, jestem tu nowy i szukam rady. Zaplanowałem sobie podróż do Australii na jesień do znajomej z podstawówki, która mnie tam zaprasza.
Jak to jest z wizą? Jakieś koszta? Teraz już będę załatwiać, bo na razie pracuje i jestem studentem.
I jak z biletem, muszę kupić w 2 strony? Czy swobodnie uciekam stamtąd np promem -> jakoś do Rosji -> kolej transsyberyjska -> Polska
Potem zamieszczę rzeczy które chce zabrać jak mi pomożecie w tej kwestii, bo na razie mam tylko karimatę :D
Jak coś wpadnie do głowy to będę pisał. Dzięki za zainteresowanie.

marta.kwiat dołączył
03.03.2010

marta.kwiat 10:23 | 04.03.2010

hej, wize pewnie dostaniesz jesli pracujesz. Najczęściej dają na 3-6 m-cy.No i pewnie Cię przepytają przy tej okazji ;)
Zalezy dokąd lecisz ale przeważnie bilety w dwie strony lepiej kupić. Tańsze, a i tak przesiadki Cię czekają (pewnie Hong Kong).
Liste rzeczy, ktorych NIE MOZESZ zabrać/ wwieźć do Aussieland ;) masz na ich wizowej stronie. Przeczytaj, ważne ;)

czaczek dołączył
30.10.2007

czaczek 23:17 | 04.03.2010

Witaj.
o wizę do AU apikujesz online. Ja musiałm przedstawić wyciągi bankowe oraz oświadczenie pracodawcy, że jestem zatrudniona. czekałam miesiąc na wize. Koszt to ok 100 AUD. Istnieje sposób aby przedłużyć np. 6 miesięczną wizę. Przed jej upływem należy wyjechać z AU np. do NZ i powrócić, wtedy automatycznie wiza sie przedłuża do 1 roku. Ale uprzedzam było to 4 lata temu!!! więc przepisy mogły sie zmienić, warto sprawdzić.

Lecąc do AU warto skorzystać z opcji stopu. Jeżeli oczywiście bilet przewiduje taką opcję. Ja zatrzymałam się na 2 tyg. w Tajlandii. warto!

Jeżeli posiadasz w bagażu czy podręcznym czy w głównym jakiekolwiek jedzenie, drewno, nasiona roślinność, owoce, leki, płyny nawet gumę do żucia- radzę zadeklarować te fanty. W samolocie dostaniesz ankietę do wypełnienia. Australijczycy są bardzo przewrażliwieni na tym punkcie a wyszkolone psy znajdą wszystko co nielegalne w twoim bagażu.

Wracając z NZ na lotnisku w Melbourne zeskrobywali z moich butów trekkingowych ziemię a sprzęt miałam odkażany. To tylko świadczy o tym, że nie ma żartów z australijskimi celnikami!

wiele by opisywać.

Jak będziesz miał jakieś pytania w miarę możliwości służę pomocą.

pozdrawiam

bardo dołączył
20.09.2008

bardo 20:41 | 05.03.2010

ja zalatwialam wizy przez internet, i bez żadnych zaświadczeń dostałam po 3 dniach. Niedrogie bilety lotnicze z duzym wyprzedzeniem/ 6-m-cy/ kupowalam na Cathay pacific z 3 dniowym stopoowerem w Hongkongu.Bilety te zwierały też dodatkowo 1 przelot wewnetrzny , co wykorzystałam przy przelocie Sydney-Ayers Rock-Sydney/ załatwiałam je przez biuro Funfly - mają swoja stronę/Jeżeli nie ma sie duzo czasu , warto korzystac z tanich linii lotniczych JetStar jako transportu po Australii/ bardzo tanie bilety!!Dobra porą na podróż jest pażdziernik-listopad.

skwarek2 dołączył
03.03.2010

skwarek2 23:12 | 05.03.2010

Dziękuję za rady. Naprawdę pomocne.
To ja może napisze o koncepcie:
Australia na 2-3 miesiące i chce wracać przez Oceanie, Azję i tam dostać się na kolej transsyberyjską lub gdzieś z Azji wracać do Europy.
Będę podróżować z namiotem itp ale nie będzie to pewnie codzienny nocleg pod chmurką. Teraz już przyśpieszyłem obronę i sesję i jadę do Holandii zarobić na wszystko. Ktoś może ocenić koszty takiej eskapady, nawet na oko?
A i jak jest z pracą w AU, bo marzenia mogą przewyższyć środki. Myślę co by popracować miesiąc tam i dopiero ruszyć dalej, choć z wizą turystyczną to raczej szara strefa :).
PS fajnie że się odezwaliście, będę pisał jak coś ruszę z tematem. Strasznie się nakręciłem na moją pierwszą tak dużoąąąą podróż :)

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 01:04 | 06.03.2010

Co do pracy jest ciężko, zależy od tego jaki zawód Masz ,angielski również bardzo ważny. Większa możliwość może przy pracy sezonowej (owoce), próbuj na internecie szukać, również nie zapomnij o Poloni, nie licz na wiele,ale może szczęście ci do pisze. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to uważaj ,najgorsze to wierzyć wszystkimj ,powodzenia

skwarek2 dołączył
03.03.2010

skwarek2 21:08 | 25.03.2010

To ponownie ja. Jestem na etapie szukania butów wysokich by je rozchodzić. I mam problem, jakich szukać? Z membraną czy bez (ze względu na temperaturę)? A jak bez to opcją są buty taktyczne (wojskowe, wysokie, lekkie)?

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 04:31 | 26.03.2010

Do czego Ci potrzebne wysokie buty?
Myśl o trekkingowych , to Ci wystarczy.

Sklep.Badura dołączył
05.02.2010

Sklep.Badura 17:08 | 26.03.2010

Wydaje mi się że powinieneś kupic wyższe buty trekingowe,takie które będą sięgac za kostke. Jak będziesz już w Australii to koniecznie musisz zwiedzic takze Nową Zelandie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl