Forum dyskusyjne

Dlaczego właśnie Globtroter

kategoria uwagi do forum i serwisu

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 17:36 | 04.03.2010

Myślę że admin powinien przede wszystkim zadać to pytanie ? jest w sieci coraz więcej portali o tematyce podróżniczej. Pytanie skierowane do użytkowników dlaczego właśnie ten portal wybraliście, czym różni się od innych, co Ci się w nim podoba- ło. Skoro założyłem ten wątek ja pierwszy

1. z obecnych wówczas portali ten był najbardziej czytelny
2. największy nacisk stawiano na zdjęcia ( było ich najwięcej ) uczyłem się fotografii - kiedy inni bardziej obeznani w tym fachu komentowali moje fotki , uwierzcie mi nie zawsze były to miłe komentarze
3. Ogłoszenia z których skorzystałem ( trafiłem na fajnych ludzi )

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 18:12 | 04.03.2010

Świetny wątek markoo :)
Pisałem już o tym z mojej perspektywy, ale skoro jest osobny wątek to się powtórzę:
1. Bardzo czytelny i intuicyjny układ portalu, dobry design, łatwość dodawania zdjęć, artykułów i postów
2. Sporo informacji na forum, choć brak wyszukiwania po konkretnych słowach
3. Obszerna galeria zdjęć z całego świata, choć brak możliwości zakładania oddzielnych galerii tematycznych np. z jednej wyprawy... ale też pogaduchy nie na temat pod fotkami, personalne zaczepki i ocenianie nie zdjęć tylko osób :(
4. Sporo ciekawych, kompetentnych i życzliwych ludzi, ale też wielu zwykłych zadymiarzy, klony, feniksy etc., którzy na innych portalach nie mieliby prawa bytu... no i niestety kumoterstwo :(
5. System wbrew pozorom tu działa bardzo dobrze, na NG np. o dziwo cały system to jakaś jedna wielka katastrofa (do tej pory to wersja BETA :), to samo na Oddysei - masa problemów technicznych :(... to temat na odrębny wątek

O innych sprawach z zakresu funkcjonowania portalu pisałem w wątku: Czas na zmiany na Globie.

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 20:46 | 04.03.2010

Tkosiu... czy nie pomyliłeś forum? Tu piszemy o pozytywach. O tym co nas tu trzyma i co się podoba. A tymczasem u Ciebie więcej czytam na NIE.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:30 | 04.03.2010

1. do dziś wg mnie jest najłatwiejszy, najprostszy w obsłudze, najbardziej czytelny.
2Dużo się nauczyłam oglądając zdjęcia (swoje zaczęłam wrzucać po kilku miesiącach), a od wielu użytkowników otrzymałam wiele cennych rad.
3. Jest dużo bardziej życzliwy i przyjazny - nawet dla początkujących - tu nigdy nie spotkałam się, by ktoś komuś odpowiedział - naucz się korzystać z wyszukiwarki - a na Travelbicie widziałam to kilkakrotnie - tu jest rada + ew. linki (najlepsze)
4. Tu jest więcej globtroterów ....na innych osób aspirujących do miana "Podróżnika" - choć doświadczeń nie zawsze dużo.
5.Komentarze - można jak na dłoni obejrzeć przekrój ludzkich charakterów, bo w sytuacjach stresogennych (na wyjazdach jest sporo) i konfliktów, ludziom spadają maski - na forum tego nie widać aż tak bardzo, bo tu raczej porady i wymiana info.
6.Brak moderatora - to wyższy stopień rozwoju emocjonalnej osobowości użytkownika i dowód zaufania w to, że potrafimy "się zachować" - niestety nie wszyscy dorośli. Istnienie M. przypomina istnienie cenzury a co za tym idzie - rozwój wazeliniarstwa i donosicielstwa. Ci którzy posiadają odwagę cywilną załatwiają sprawy jawnie, nie szepcząc "na uszko" .
7Znajomości stąd przeniosłam do reala - z niektórymi jeżdżę, z niektórymi może pojadę - wspniali ludzie :).
8. Więcej grzechów nie pamiętam....jak sobie przypomnę itd... - w każdym razie - mimo wszystko - ZOSTAJĘ.

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 21:52 | 04.03.2010

Pięknie to ujęłaś Bo.
Ja przyznaję, nie znam innych portali. Ani podróżniczych ani innych (nk zna każdy). I bardzo cieszę się, że swoją uwagę zwróciłam na Globka o daje mi bardzo dużo.
Poza oczywiście tym co wymieniłą Bo najbardziej cenię sobie:

To że zawsze ktoś czuwa. O jakiej porze dnia nie zrobię wpisu - niemal od ręki jest reakcja (teraz już nie tak szybko bo KOGOŚ tu brak),

Że nawet na banalne pytanie o technikę czy sprzęt dostanę fachową (a jeśli nie skumam) lub łopatologiczną poradę,

Że ludzie pokazują nie tylko wielki świat ale i to co mam całkiem blisko... za rogiem tylko o tym nie wiedziałam,

... i głównie to, że miło i wesoło spędzam tu wieczory na pogaduszkach o bzdetach z niesamowitymi ludźmi, że rozśmieszają mnie i ja czasem mogę kogoś rozbawić (chyba)

I że poznałam tych ludzi w realu i nigdy nie zapomnę tego spotkania (przepraszam za tremę która mnie w Krakowie spraliżowała)....

I za to że nauczyli mnie tak wiele. Sprawili, że sprawiłam sobie kawałek sprzętu i zakochałam się w fotografii.....

chcę się więcej nauczyć i chcę bardziej Ich poznawać więc proszę NIE NISZCZCIE tego.

Jak .... opuści mnie smutek to przypomnę sobie więcej....

Amaranta dołączył
22.01.2008

Amaranta 22:40 | 04.03.2010

Dobre pytanie markoo! Myślę, że w pewnej części dzięki Tobie i Tobie podobnym użytkownikom. Pamiętam, że gdy ja dołączyłam do Globtrotera to byłeś dość aktywny. Wiele razy pisałeś, że poznałeś na Globie ludzi, z którymi podróżujesz. Bardzo chciałam też kogoś takiego spotkać. No i spełniło się. Co prawda jest to 1 "ludź" ale nie o ilość chodzi ale o jakość :-)
Dodatkowo nauczyłam się inaczej oglądać zdjęcia. Kiedyś musiały być tylko ostre i kolorowe. Teraz to już dla mnie za mało.
Fotografem w dalszym ciągu nie jestem ale uważam, że poczyniłam w tym temacie postępy - oczywiście dzięki merytorycznym uwagom.
Muszę Cię też przeprosić za zbyt niskie oceny przy Twojej "weneckiej" serii. Wiele razy potem wracałam do tych zdjęć i żałowałam, że postawiłam Ci za dużo 4 (ale to były moje początki).

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 09:44 | 05.03.2010

Amatanta - nigdy nie miałem za złe jak Ktoś wstawiał mi niższe oceny ( notabene Cichy pojechał mi dużo lepiej z niskimi ocenami ;) Cieszy mnie jednak to że ktoś zapamiętał choć trochę z moich fotek. ja też się uczyłem i zaczynałem miedzy innymi na globtroterze, a można to było zauważyć patrząc na historię zdjęć od pierwszych do ostatnich. Uwagi były celne i podobnie jak Ty na początku zdjęcie musiało dla mnie mieć kontrast, być ostre i kolorowe. Teraz spoglądam na to też inaczej , więc może patrzmy na zdjęcia innych tych początkujących z lekkim przymrużeniem oka. A admina możemy poprosić o wprowadzenie zmniejszenia ilości wstawianych zdjęć na globie.

nikto2 dołączył
01.03.2010

nikto2 10:47 | 05.03.2010

markoo jeżeli faktycznie ci pojechałem po zdjęciach to chyba musiało mi rozum trochę zaćmić zresztą chyba nadal mam te zaćmienia że wdaje się w jakieś pyskówki zamiast lepiej spożytkować ten czas :) Ale bardzo przepraszam za te oceny, twoje zdjęcia uważam za jedne z ciekawszych jeszcze raz very very sorry :)))

usunięty/nieznany 10:57 | 05.03.2010

1 0 portal jest przyjazny, łatwy w obsłudze dla nowego użytkownika
2 Skupiony wokół zdjęć
3 Ludzie - poznałem wiele ciekawych osób, ciekawe też sa różnice charakterów - widać wszystko jak na dłoni
4 Prace i komentarze dobrych fotografów wiele dają - choćby pozwalają mieć dystans do własnej, radosnej twórczości
5 Co do porad - ja akurat tu zbyt wiele nie skorzystałem, ale też ich za bardzo akurat na globie nie szukałem
6 Poza tym w moim przypadku - przyzwyczajenie przez zasiedzienie :):)
Pozdrowionka

solange03 dołączył
28.11.2009

solange03 15:03 | 06.03.2010

dlaczego Globtroter??? przygotowujac sie do wyprawy i szukajac roznych potrzebnych informacji -zapisalam sie na rozne portale podroznicze ,ale ...... zlapalam sie na tym ,ze to wlasnie na Glob-ie zostalam .Moze nie jestem zbyt aktywna .Lubie zagladac w galerie i oko mi bileje jak widze piekne zdjecia ...... co mnie motywuje tym bardziej do udoskonalenia swoich zdjec.....a raczej sztuki robienia zdjec ....
Jestem tu zbyt krotko ,zeby miec juz wyrobione zdanie o portalu ,ale napewno jest praktycznym portalem ,latwo znalesc info ....przede wszystkim mam wielka nadzieje ,ze tak jak wielu z Was, tez bede mogla wyjechac na kolejna wyprawe ,z ludzmi ktorych byc moze tu poznam ...BYLOBY FAJNIE

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl