Forum dyskusyjne

Ulubione

kategoria podróże po świecie

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:43 | 07.03.2010

Ktoś wpadł na świetny pomysł aby za dodanie fotki do ulubionych było premiowane dodatkowymi punktami.Ja poszedł bym dalej i otworzył nową galerię ze zdjęciami które już obecnie są przez wszystkich w ulubionych.Wstawiając zdjęcia do ulubionych sami mimowolnie głosowaliśmy za fotkami,które nas czymś specjalnym ujęły!!WRÓCIŁY BY PRACE,KTÓRE ZOSTAŁY ZDOŁOWANE PRZEZ KLONY!!.Jestem ciekawy co na to Globowy Informatyk,czy jest to w niedługim czasie wykonalne?

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 15:42 | 07.03.2010

to b. dobry pomysł, miejmy nadzieję, że możliwości techniczne pozwola na jego wprowadzenie... stworzenie Topranku Ulubionych to byłaby przeciwwaga dla wykazu fotek z rankingu wg ocen, które moim zdaniem powinny byc usuniete systemowo, bo sam system ocen może i nie jest zły, prosty i czytelny, ale niestety wielu userów Globa nie umie go stosować i stąd nadużycia, co przy braku moderacji daje czasem absurdalne i negatywne efekty.

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 18:30 | 07.03.2010

Nieśmiało napomknę...jam ci to. Przemyślałam to i nadal polecam uwadze. Ale nie w osobnej kategorii ale właśnie jako premia. Może wówczas pomiędzy tymi "na czasie" pojawią się te stare hity.

Oczywiście że miałoby to dotyczyć wszystkiego wstecz. Nawet jeśli ktoś był tu kilka lat temu ale zaznaczył coś to też się należy premia za to co wyróżnił. I oczywiści jeśli ktoś zmieni zdanie i coś usunie to punkty ...spadają... Myślę że wówczas naprawdę dobrym pracom zwykłe oceny nie powinny zaszkodzić.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 10:55 | 08.03.2010

Witam

jak pewnie wielu Uzytkowników juz zauważyło, przy zdjeciach wprowadzilismy informacje ilu użytkowników ma dane zdjęcie w swoich Ulubionych. Teraz widac, że jednak zbyt malo osób korzysta z tej opcji, aby oprzec na niej calosc punktacji. W związku z tym obecność zdjęcia w ulubionych nie będzie miałaby dużego wpływu na ranking zdjęć (sa zdjecia majace po 50 ocen a tylko 2-3 w ulubionych).

Natomiast sprawa TOP100 ulubionych pozostaje otwarta i jest dobrym pomyslem.

pozdrawiam
GlobAdmin

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 22:14 | 08.03.2010

www.globtroter.pl/zdjecia/42391,rosja,zabajkale,delta,gornej,an  gary,dogasajacy,dzie.html

www.globtroter.pl/zdjecia/41096,polska,kurpie,zielone,na,narwia  ,zmeczony.html

www.globtroter.pl/zdjecia/68431,usa,utah,,canyonlands,mesa,arch  ,dom,wschodzaceg.html

Czy osoby które wklepały to do swoich ulubionych nie chciały żeby je WYRÓŻNIĆ? Dlaczego tyle fotek powtarza się w tych mini kolekcjach a w rankingach GINĄ?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:31 | 08.03.2010

Ziutam, ma Pani racje, dlatego tez sprawa TOP 100 Ulubionych pozostaje otwarta, natomast z naszej analizy wynika, ze na ten moment punkty za dodanie do ulubionych nie wplyna w szczegolny sposob na ogolna ocene. Zobaczymy jak bedzie dalej.

pozdrawiam
GlobAdmin

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 22:55 | 08.03.2010

My nie mamy dostępu do danych które pozwalają na takie analizy. My szukamy "po omacku". Ciekawe co wychodzi w takiej analizie? I jakiej wielkości punktów dotyczyła?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 23:04 | 08.03.2010

Ziutam, tutaj nie trzeba miec jakis specjalnych danych, wystarczy przejrzec te zdjecia i popatrzyc na "licznik": liczba ocen, liczba odwiedzin, ile osob dodalo do ulubionych.

pozdrawiam
GlobAdmin

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 11:06 | 10.03.2010

www.globtroter.pl/zdjecia/47393,etiopia,-,dolina,omo,ja,teraz,t  o,mam.html

Ta fotka ma 15 ulubionych.
W rankingu portret zajmuje.... nie wiem które miejsce bo momy wgląd tylko w pierwsze 100?
(zdołowana jest przez pięć ocen 3 - w tym dwie z nich to osoby zbanowane) ale posiada 49 (czterdzieści dziewięć ) ocen 5 ?

Ale czy któraś z tych 100 na TOPIE ma aż tyle ulubionych? (zaglądanie w każdą zabiera zbyt wiele czasu) ? Może i tak ale mało która ma tyle piątek.

Proszę wskazać jakiś pomysł na promowanie TAKICH fotek - skoro punkty za ulubione nie są OK to inny sposób...

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 12:18 | 10.03.2010

Witam

tak jak wspomnialam wczesniej bierzemy pod uwage stworzenie TOP 100 Ulubionych, wiec to z pewnoscia bedzie sposob na promowanie wlasnie takich zdjec.
Te 49 piatek i 3 niskie oceny to pewnie 'zasluga" klonow :-( chyba, ze wystawily je akurat osoby o guscie innym niz posiada wiekszosc uzytkownikow Globtrotera ;-) i
Mam nadzieje, ze nowy system oceniania wyeliminuje takie celowe zanizanie, ale i tak nalezy stawiac na ucziwosc oceniajacych, na to ze nie kieruja sie checia zrzucenia dobrego zdjecia z wysokiej pozycji

pozdrawiam
GlobAdmin

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 21:15 | 10.03.2010

a czy dodawanie kilkanaście razy tego samego foto do Ulubionych przez jednego usera to celowa opcja czy zwykłe niedopatrzenie ?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:15 | 10.03.2010

Witam

rzeczywiscie w systemie byla luka, ktora zostala juz usunieta.

pozdrawiam
GlobAdmin

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl