Forum dyskusyjne

rozruchy polityczne w bangkoku i tajlandii w marcu

kategoria podróże po świecie

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 20:20 | 11.03.2010

od wczoraj do 21.3 stan wyjatkowy w bangkoku, od jutra najwiekszy
producent i dystrybutow produktow naftowych zamyka swe wszystkie
stacje w bangkoku i okolicznych prowincjach (juz dzis nie mozna bylo
kupic beznyny).

poniewaz transport prywatny bedzie uziemniony, to transport publiczny
bedzie przeciazony. Taksowki, szczegolnie lotniskowe, beda unikac
wlaczania licznikow.

Poruszanie sie po miescie jest juz utrudnione z powodu blokad
policyjnych na drogach.

Do tego dochodzi 6 miejsc na peryferiach miasta, w ktorych beda
gromadzic sie demonstranci. W sobote przemieszcza sie oni nastepnie
do centrum i moga go okupowac przez wiele dni.

rowniez moze byc ograniczony dostep do uslug (np thai airways zamyka
na sobote-niedziele swoje biura sprzedazy biletow lotniczych) i do
bankow (tajowie wybieraja swoje oszczednosci i system bankowy moze
miec rowniez problemy, jesli internet wysiadzie/zostanie wylaczony).

proponuje, zeby na bierzaco wpisywac tutaj info z bangkoku, przyda
sie i turystom, i dziennikarzom.

massagethai.info 

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 19:06 | 07.04.2010

dzis bezterminowo zaostrzono stan wyjatkowy trwajacy od ponad miesiaca w bangkoku i okolicznych prowincjach. Mozna sie spodziewac, ze MSZ wyda kolejne ostrzezenie dla turystow przed odwiedzaniem stolicy.

protesty rozprzestrzenily sie ze starego miasta/dzielnicy turystycznej do czesci rzadowej i komercyjnej miasta.

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 09:09 | 08.04.2010

Hej!
Nie wiesz czasem jak ta sytuacja przekłada się na funkcjonowanie zbiorowych środków transportu, np.kolei? Ląduję w Bangkoku 18 kwietnia, a 2 dni później chcę jechać pociągiem na południe. Mam nadzieję, że te zamieszki nie popsują planu mojej podróży.
Pozdrawiam

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 09:12 | 08.04.2010

wszystko funkcjonuje normalnie, natomiast jesli dojdzie do uzycia przemocy przez rzad, to mozna spodziewac sie strajkow i transport i komunikacja moga byc sparalizowane.

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 18:36 | 08.04.2010

Mam nadzieję, że będziesz nas informował na bieżąco o tym, co dzieje się w Bangkoku.
Pozdrawiam serdecznie!

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 22:08 | 08.04.2010

massagewarsaw 3maj rękę na pulsie .

nie wiem po której stronie bym był gdybym więcej wiedział .....
żółtych czy czerwonych ?
a może byś nam jako znawca Tajów coś więcej powiedział
to bardzo ciekawe !!
a wiem że wiesz dużo n/t temat
Czy to prawda że czerwoni to biznesmeni , przedsiębiorcy itd .. a żółci to ludzie ze wsi .
którzy więc bardziej kochają swojego króla
Słyszałem że Tajowie i w poniedziałki zakładają żółte koszulki na cześć Króla ! sam sobie taką kupiłem .

pozdrawiam
neronek

moje podróże :
www.neronek.geoblog.pl 
Blogi:
Singapur -Borneo- Malezja 2010
neronek41.blog.onet.pl/ 
Birma Tajlandia 2009
neronek5.blog.onet.pl/ 
Hongkong-Chiny -Tajlandia:
neronekbyd.blog.onet.pl/ 
Tajlandia -Kambodża-Laos:
darekneronek.blog.onet.pl/ 
Wietnam-Tajlandia:
neronek2.blog.onet.pl/ 

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 22:22 | 08.04.2010

nie ma potrzeby popierania zadnej ze stron, choc wiedziec wiecej nie zaszkodzi.

czerwoni to malorolni chlopi z polnocy i polnocnego wschodu, a zolci to bogatsza czesc bangkoku i poludnie kraju, monarchisci, ludzie zwiazani z administracja panstwowa i lokalna, dowodztwo armii i policji.

tajowie od 2005 (80 urodzin krola) do konca 2008 (okupacji budynkow rzadowych i lotnisk) zakladali w poniedzialek i inne dni zolte, rozowe i niebieskie koszulki - ale to jest historia. Teraz nikt tego nie robi, by nie byc kojarzonymi z zoltymi i arystokracja.

z kochaniem krola, to jest troche tak, jak z kultem stalina - jak nie propaganda polityczna, to przesladowaniem politycznym kazdy go musi publicznie "kochac" , a w domu moze go klac od dyktatora i mordercy

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 09:18 | 09.04.2010

No właśnie jak oni tak kochają swojego króla to czemu dziś on siedzi cicho w swoim złotym pałacu ?? na co czeka powinien przemówić
Czytałem gdzieś że ze wszystkich króli i na świecie to właśnie król Tajlandii jest najbogatszy .
Co do czerwonych no a ja myslałem odwrotnie że to żółci są ze wsi czyli już wiem więcej dzieki
pozdrawiam
neronek

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 09:23 | 09.04.2010

czyli może się nam jeszcze podzielić Tajlandia na dwie północną i południową
No właśnie sobie przypominam taką scenkę .
W lutym siedziałem w knajpie w Phuket i jeden Taj starszy Pan strasznie przeklinał na tego premiera na uchodźstwie teraz już wiem dlaczego
pozdr
neronek

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 09:29 | 09.04.2010

nie, nie bedzie podzialu na polnoc i poludnie, bo podzial polityczny biegnie rowniez w poprzek spoleczenstwa, nie tylko geograficznie.

w ubieglym roku byly tez duze protesty czerwonych na Phuket, w czasie zlotu ministrow panstw regionalnych azji pld-wsch - mozliwe wlasnie, ze ten starszy pan byl niezadowolony z tych protestow i popuscil sobie na bylego premiera, bo tak bez przyczyny taj nie pokazuje swoich pogladow obcokrajowcowi

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 09:37 | 09.04.2010

....a z tym oblaniem krwią parlamentu to czerwoni troszkę przygięli pałkę !
Jak pokazywali zdjęcia że pobierają krew i tysiące ludzi oddawał w Bangkoku krew a potem oblali Gmach Rządu nie normalni !!
pierwszy raz chyba z takim " krwawym " protestem się spotkałem

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 10:08 | 09.04.2010

autor komentarza: neronek
data dodania: 2010-04-09 09:18:26
treść:
No właśnie jak oni tak kochają swojego króla to czemu dziś on siedzi cicho w swoim złotym pałacu ?? na co czeka powinien przemówić
Czytałem gdzieś że ze wszystkich króli i na świecie to właśnie król Tajlandii jest najbogatszy .

Bo król stosuje zasadę, że jeśli nie dochodzi do otwartej wojny to on się nie wtrąca. Ale z tego co wiem potrafił juz kiedyś wezwać do siebie zwaśnione strony i postawić ich do pionu.
To takie ich rozumienie demokracji w królestwie.

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 17:27 | 10.04.2010

5 zabitych (w tym jeden turysta fotoreporter japonski, zastrzelony z krotkiego dystansu w piers, po tym, jak powiedzial do zolnierza "fu*k you"), ponad 300 rannych w szpitalach

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 18:59 | 10.04.2010

a więc robi się gorąco aby tylko wszystko szczęśliwie się skończyło .
Czarna ta sobota i dla Polski i dla Tajlandii

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 14:44 | 15.04.2010

dobra wiadomosc dla turystow - wczoraj po poludniu protests przeniosl sie ze starego miasta (palac krolewski, muzeum narodowe, khasoan rd, zlota gora, historyczne swiatynie etc) do dzielnicy komercyjnej w okolicahc sukhumvit rd.

jakkolwiek, zaraz po tajskim nowym roku, konczacym sie jutro (wielu jest na wydluzonych urlopach do poniedzialku), demonstrujacy planuja prowadzic akce w roznych czesciach miasta (wlaczajac stare miasto, budynek parlamentu etc).

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 09:10 | 16.04.2010

Dziękuję za informacje. Jutro wylatuję do Bangkoku, ale mam bardzo mieszane uczucia. Cała radość z podróży gdzieś się ulotniła. Mam nadzieję, że zobaczę cokolwiek w stolicy.
Pozdrawiam!

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 09:14 | 16.04.2010

nie wiem skad lecisz, ale zadne samoloty nie lataja w europie.

twoj urlop opozni sie o dobre pare dni - mozesz tez skozystac z pelnej refundacji biletu, jesli nie chcesz leciec teraz

bgk dołączył
16.04.2010

bgk 10:52 | 16.04.2010

Skąd wylatujesz ja też jutro mam wylatywać z Berlin Tegel

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 11:09 | 16.04.2010

nie ma zadnych lotow z i do europy przez najblizsze dni

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 14:19 | 16.04.2010

Skąd wiesz, że loty wstrzymane są na kilka dni?

Wszędzie mówią, że póki co to do 18.00. Ja nie dostałam żadnych informacji, że mój lot ma się nie odbyć (choć podejrzewam , ze jeszcze otrzymam).

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 14:22 | 19.05.2010

glowny protest w bangkoku konczy sie wjechaniem czolgow w barykady demonstrujacych. Nadal protest trwa w innych miejscach - Dindaeng, Victory Monument, Imperial Samrong.

atakowana i podpalana jest siedziba prorzadowej telewizji Channel 3 - wlasnie przestala nadawac. Glowna prorzadowa gazeta The Nation nakazala opuszczenie budynku przez wszystkich pracownikow i zamknela swe biuro - tu rowniez byl pozar. Zamykaja sie prorzadowe agencje informacyjne, w obawie przed protestujacymi.

Pali sie stacja kolejki Chidlom. Demolowane i palone sa oddzialy bankow w roznych czesciach miasta. Budynek gieldy pienieznej w ogniu.

Chaos na ulicach, wszystkie autobusy miejskie zawieszone, zapowiadana jest godzina policyjna. Zamykaja sie centra handlowe w calym bangkoku. Odwolana kolejka i metro rowniez na jutro.

pladrowane jest centrum handlowe Central World.

zamieszki w sasiedniej prowincji chonburi (gdzie jest nadmorski resort pattaya).

zamieszki uliczne w udon thani, chiang mai i innych miastach na polnocy i polnocmym wschodzie. Sa ofiary smiertelne, w udon mowi sie o 3.

godzina policyjna we wszystkich 20 prowincjach, w ktorych wczesniej ogloszono stan wyjatkowy. Stan wyjatkowy w dodatkowo 2 prowincjach.

turysci i tajowie moga podrozowac w nocy na lotniska - prawdopodobnie wymagane jest pokazanie biletu lotniczego.

dzis w bangkoku co najmniej 6 ofiar smiertelnych - w tym jeden zolnierz i jeden obcokrajowiec

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 20:28 | 19.05.2010

Dzięki serdeczne za kolejne wiadomości.
Ja oczywiście nigdzie nie wyleciałam. Mam zamiar wybrać się do Tajlandii jesienią, ale w tym kraju zamiast lepiej, jest coraz gorzej. Są teraz bardzo tanie bilety do Bangkoku, mogłabym kupić, ale niestety jestem pełna obaw.
Czy wg ciebie długo to jeszcze potrwa?

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 21:34 | 19.05.2010

nikt nie wie, ile potrwa.

kupuj bilety od takich linii, ktore obiecuja zmiane biletow lub zwrot kosztu

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl