Forum dyskusyjne

Zweryfikujecie nasz plan podrozy

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

OLA9 dołączył
31.01.2010

OLA9 13:45 | 12.03.2010

Witam wszystkich,

Mam wielką prośbę, czy mógłby ktoś z was zweryfikować nasz plan podróży?
jedziemy w 4 i jest to nasza pierwsza tego typu wyprawa.
Podróżujemy samochode.
Czekam na wszystkie rady porady itd.
Z góry dzięki

6 kwietnia – wt.
0:30 – przylot do Delhi 
Delhi – zwiedzanie, nocleg

7 kwietnia – śr.
Delhi – zwiedzanie, nocleg

8 kwietnia – czw.
Agra – przyjazd rano, zwiedzanie (Taj Mahal, Czerwony Fort, Mauzoleum Hamada- ud- dauli???), nocleg

9 kwietnia – pt.
Jaipur – Różowe Miasto – przyjazd rano, zwiedzanie (Pałac Miejski), nocleg

10 kwietnia – sb.
Udajpur – Wenecja Wschodu – przyjazd rano, zwiedzanie (Pałac Miejski, wyspa Jagniwas, świątynia Jagdish), nocleg

11 kwietnia – nd.
…………….dzień rezerwowy

12 kwietnia – pon.
Jodhpur – Niebieskie Miasto – przyjazd rano, zwiedzanie Fort Meherangarh), nocleg (lotnisko)

13 kwietnia – wt.
Mumbaj – przylot rano, szybkie zwiedzanie, nocka w pociągu

14 kwietnia – śr.
Palolem – przyjazd rano, lenistwo, nocleg

15 kwietnia – czw.
Palolem – lenistwo, nocleg

16 kwietnia – pt.
Palolem – lenistwo, plantacja przypraw, nocleg

17 kwietnia – sb.
Palolem – rano wyjazd na Stare Goa, nocleg

18 kwietnia – nd.
Panai – przyjazd rano, zwiedzanie (obok jest Dabolim Airport), nocleg

19 kwietnia – pon.
Delhi – przylot południe, zwiedzanie, nocleg
7:15 – wylot z Delhi 

Urszula dołączył
14.02.2004

Urszula 20:33 | 12.03.2010

Jak będziecie na Goa, to jest tam piękna plaża Anguna (Andżuna) Beach - piękne palmy i w miarę czysta. W Old Goa jest piękna katedra, gdzie pochowany jest św. Franciszek Ksawery. Jest to bardzo znane miejsce kultu religijnego na Goa.

OLA9 dołączył
31.01.2010

OLA9 20:40 | 12.03.2010

A co myślisz o naszym planaie?? realny?dobry?:)

buczyna dołączył
12.03.2010

buczyna 21:31 | 12.03.2010

z tego co piszesz zrozumiałam że podróżować będziecie samochodem ??? po Indiach ? to dość wyzywające zadanie ...
Co do planu to myśle że wygląda na wyczerpujące 3 tyg ! poza tym w Indiach czas płynie inaczej a czasami staje w miejscu a Ty z nim :)
Co do miejscowości to bylam wcześniej w Jaipurze - troche byłam tym miejscem rozczarowana - olbrzymi kilkumilionowy moloch w którym trudno sie poruszać i znależć przyzwoity nocleg, do tego jescze Palac Wiatrow w renowacj - takie przynajmniej moje doświadczenia.

buczyna dołączył
12.03.2010

buczyna 21:34 | 12.03.2010

z tego co piszesz zrozumiałam że podróżować będziecie samochodem ??? po Indiach ? to dość wyzywające zadanie ...
Co do planu to myśle że wygląda na wyczerpujące 3 tyg ! poza tym w Indiach czas płynie inaczej a czasami staje w miejscu a Ty z nim :)
Co do miejscowości to bylam wcześniej w Jaipurze - troche byłam tym miejscem rozczarowana - olbrzymi kilkumilionowy moloch w którym trudno sie poruszać i znależć przyzwoity nocleg, do tego jescze Palac Wiatrow w renowacji - takie przynajmniej moje doświadczenia.
Z miejsc które mnie w Indiach urzekły polecic bym mogła : Orcha z majestycznymi grobowcami, Pushkar ze swoim swietym jeziorem i napewno Varanasi - tam kryje sie cała mistyka Indii ( nie można przegapić ).

komalo dołączył
05.03.2010

komalo 18:28 | 14.03.2010

Jazda samochodem po Indiach jest bardzo dużym wyzwaniem (moim zdaniem) - szczególnie w miastach. Człowiek przyzwyczajony do jazdy po swoim pasie, sygnalizowania zmiany pasów kierunkowskazami, jazdą w odległości kilku-kilkunastu metrów między samochodami - w Indiach będzie zagubiony. Osobiście nie prowadziłem tam samochodu ale wiele razy jechałem i chociaż jestem raczej dobrym kierowcą - tam bym się nie odważył cudzym (inaczej wynajętym) samochodem. Po prostu na 100% trzeba się nastawić na stłuczkę, a jeśli nie - to jazda będzie zajmowała kilka razy więcej czasu niż jazda z kierowcą-hindusem.

Między Agrą i Jaipurem od kilku miesięcy jest wybudowana nowa droga - coś na kształt autostrady, z dwoma pasami w każdym kierunku. Ale i tam spotkaliśmy krowy idące środkiem drogi, ciężarówki zmieniające pasy bez uprzedzenia, czy targ krów w jednym z miasteczek, który nie wiedzieć czemu zajął oba pasy drogi.

OLA9 dołączył
31.01.2010

OLA9 18:46 | 14.03.2010

W takim razie bierzemykierowce-hindusa. czy to droga zabawa??

yachoo dołączył
07.09.2009

yachoo 11:01 | 17.03.2010

Z tego co wiem to w Indiach nie wynajmiesz samochodu bez kierowcy. Po drogach indyjskich porusza sie ze średnia predkoscia 30km/h :), warto spróbować ale całe trzy tygodnie hmmm.... Koniecznie musicie odwiedzic Varanasi, strasznie podobało mi sie Rishikish, GOA jest w 98% katolicka a co za tym idzie inne - mozna samemu poruszac sie po drogach, ale to nic innego jak jeden wielki kurort.

raddam dołączył
29.06.2008

raddam 20:13 | 21.03.2010

Trasa jest do zrobienia, z tym że na poczatku bardzo gęsto. Liczyłbym że między Delhi a Agrą przejazd autem może potrwac do 6 h - samo wydostanie się z Delhi moze trwac 2,5 ( unikajcie godzin szczytu gdy ludzie jada lub wracają z pracy). Z Agry do Jaipuru przejazd moze potrwać 5 h- tym razem wjazd do Jaipuru jest masakryczny. 1 dzień na Jaipur to za mało - chyba ze tylko Pałac miejski chcecie zobaczyć choć ja zamiast tego wybrałbym zwykły spacer po starym mieście. Uważam też że nie zdążycie dotrzec do Udaipuru rano i zwiedzić wymienionych miejsc w 1 dzień. W tym miejscu zakładał bym 2 dni rezerwy - albo w Agrze po Taj Mahalu jechać od razu do Jaipuru, fort w Jodphurze jest o wiele ciekawszy niz fort w Agrze, a pałac w Udaipurze na pewno zrekompensuje Wam mauzoleum Hamada ...
No i zdecydowanie wynajmijcie kierowce, chyba ze potrzeba wam wiecej adrenaliny ;)

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 12:56 | 22.03.2010

Moi Drodzy, tak jak pisze Yachoo auta bez kierowcy nikt wam nie wynajmie, więc tylko z nim, cen nie znam. Łatwiej, często szybciej , a z pewnością ciekawiej podróżuje sie lokalną komunikacją (głównie pociągi). Odpuściłabym Jaipur, wielkie i nieco rozczarowujące miasto. Wg mnie warto to zmienić na Jaisalmeir jesli uda się wam to jakoś wpasować (trochę nie po drodze). Zgadzam się w pełni że najbardziej niesamowitym miejscem jest Varanasi (ale to zupełnie inny region) choć ja się uparłam i jechałam tam 36 godzin pociągiem z Jaisalmeir i było warto. Pozdr.

OLA9 dołączył
31.01.2010

OLA9 13:54 | 22.03.2010

Dzięki wielkie za rady. weźmiemy wszystko pod uwagę:)

trevor dołączył
16.02.2009

trevor 18:26 | 24.03.2010

Panaji to dziura (podobnie Margao) - lepiej polezec pod palmą :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl