Forum dyskusyjne

SPRAWA ZARZADU I PREZESA

kategoria inne

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 03:14 | 13.03.2010

Głównym celem tego Forum jest ustalenie jakie plany mamy na przyszłość i odpowiedzieć musimy sobie dać na pytanie? Czy wybieramy zarząd składający się z 3 osób, włączajęc Prezesa ( to tylko propoyzcja) lub zostajemy przy tym co w tej chwili mamy. Decyzję, opinię i uwagi zostawiam dla Was.
Podawanie kandydatur i głosowanie na nich nie jest celem tego Forum, to nastąpi w późniejszym terminie, krótko po podjęciu naszej uchwały.
Myślę, że jeden tydzień jest wystarczający żeby podjąć decyzję. Ostatnim dniem tego forum będzie 21 marca - niedziela.
Wszystkich zachęcam do dyskusji , jakkolwiek koncentrujmy się tylko na tym temacie. Klony nie są tutaj mile widziani,powodzenia

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 14:37 | 13.03.2010

wypowiadałem się w tym temacie wcześniej i najpierw wypadałoby sprecyzować czym ten Zarząd miałby się zajmować, bo mnie tutaj bardziej brakuje jakiegoś Sądu Koleżeńskiego umiejącego obiektywnie pomagać w rozwiązywaniu sytuacji problemowych, a wszelkie mniej lub bardziej oficjalne zarządy moga tylko wprowadzać dodatkowe podziały... tak więc najpierw zadania, cele, a potem ewentualnie osoby etc.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 02:21 | 14.03.2010

Zadaniem Zarządu byłoby rozwiązywanie wszystkich spraw związanych z nami w kooperacji i współpracy z Admn.
Słyszałem o nie zadowoleniu nie których z powodu oceny zdjęć, regulaminu itd.
Każde forum tutaj kończy się na niczym, dlaczego?,
ponieważ nie ma tutaj nikogo upożnianego do wyciągania wniosków, analizy i wprowadzania pomysłów. Następnym zadaniem zarządu byłoby być moderatorem między członkami Globtrotera, utrzymywaniem dyscypliny na portalu , przestrzeganiu regulaminu itd.
Zarząd składał by się z trzech osób, włączając prezesa, ponieważ jak poprzednio wspomniałem , jedna osoba to wygląda mi na dyktaturę. Trzy głowy to nie jedna, zwłaszcza przy trudnych sprawach. Musimy pamiętać o chorobach, urlopach itd., w ten sposób zawsze byśmy mieli kogoś podejmującego decyzje w konfliktach i innych sprawach. Zarząd byłby wybrany demokratycznie spośród członków Globtrotera. Kadencja zarządu nie więcej niż 6 miesięcy.
Największym atutem i zaletą zarządu powinna być umiejętność współpracy i kooperacji z Admn., bez tego kroku do przodu nie zrobimy, są rzeczy które można zmienić szybko i są takie które wymagają wiele czasu i pieniędzy, nie które są nie możliwe do realizacji.
Sukces zarządu będzie zależny od tego kogo wybierzemy, jak również od ich zaangażowania i inicjatywy.
Kończąc, wszystkie grupy ludzi,stowarzyszenia i społeczności mają liderów, dla nas też to może pracować, powodzenia PS. Mam nadzieję że nie zrobiłem tutaj błędu. trochŁ tu mało miejsca .

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:19 | 14.03.2010

Zgłaszam kandydaturę Kurniczka.Facet z długim stażem,aktywny ale nigdy nie wdawał się w awanturki na Globie.Ocenił już ponad 6900 fotek,nigdy nikt się na Niego nie skarżył.Kto za??

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 13:08 | 14.03.2010

Mam sceptyczne nastawienie do czegoś takiego jak Zarząd, bo różne zarządy tutaj były i jak widać chyba się nie do końca sprawdziły. Może lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie po prostu moderatorów społecznych, bez żadnych funkcji typu Prezes, wiceprezes, sekretarz, skarbnik itp. :) .......Chyba moderatorzy wywoływaliby mniej emocji i jest to sprawdzone rozwiązanie na innych tego typu portalach. Moderatorzy mogliby się podzielić zadaniami np. jeden by odpowiadał za galerię, drugi za forum inny za np. rozwiązywanie konfliktów między userami. Jak będą chętni to mogłoby być np. 2-3 odpowiedzialnych za każde z zadań, by się uzupełniać i ewentualnie zastępować podczas nieobecności reszty (wyjazdy, podróże, etc.). Gdyby Admin przelał pewne kompetencje takim osobom np. do moderacji treści i zawartości ,to by miał mniej roboty. Można by też na początek wypracować system współpracy pomiędzy moderatorami a Adminem, by on reagował na ich konkretne sugestie, a gdy się sprawdzą to dopiero wtedy dać im dostęp do samodzielnej moderacji treści. Nie wiem, jak to działa "od kuchni" gdzie indziej, ale chyba na odyssei jest 3 moderatorów społecznych i oni mają możliwość nawet usuwania spamu reklamowego, treści i fot niezgodnych z regulaminem etc. Oni wyjaśniają nowym zasady, pomagają w rozwiązywaniu problemów, wygaszają emocje. Oczywiście są to osoby stale obecne na portalu, pozytywnie nastawione, kompetentne, umiejące szukać rozwiązań i kompromisów, zasłużone i raczej powszechnie szanowane. Nie wiem czy u nas się takowi znajdą, bo chyba właśnie z braku takich moderatorów, którzy pomagają łączyć a nie dzielić userów porobiło się tutaj mnóstwo podziałów, powstało wiele nieporozumień i waśni. Myślę jednak, że jest teraz dobry czas by szukać właśnie tego co nas tutaj wszystkich łączy i dalej rozwijać ten portal. Nie znam np. Kurniczka, ale może właśnie dlatego jest to dobra kandydatura na moderatora jako osoby postronnej i znającej ten portal od dawna. Gdyby była możliwość by było np.5-6 moderatorów, to szukałbym raczej osób o różnych osobowościach i doświadczeniach, by np. nie byli to sami profesjonalni fotograficy, któzy traktują ten portal jak portal foto, a nie podróżniczy, dlatego np. do moderacji galerii dobrze by było zaprosić np. kogoś takiego jak kasy1 (świetne jakościowo fotki), ale także np. filneca (dobre foty, ale też chyba odpowiedni dystans co do konieczności perfekcjonizmu i jakości na rzecz walorów podróżniczych). Oczywiście sami się muszą zgodzić na to, bo to kawał społecznej roboty :))).....Jeśli zaś chodzi o moderację forum to dobrze by było wziąć jakichś doświadczonych podróżników. Natomiast do rozwiązywania problemów między userami (w komentach pod fotkami i na forum) trzeba dobrego psychologa umiejącego patrzeć obiektywnie na zaistaniałe sytuacje i tutaj jak na razie nie mam pojęcia kto to umiałby najlepiej zrobić, ale jeżeli miałbym kogoś wskazać, to chyba mario-mila, który może nie zawsze potrafi znaleźć rozwiązania problemów i kompromisy, ale przynajmniej szuka i próbuje i widać też, że mu zależy by na Globie była dobra atmosfera, a to już coś. Kaczma, niestety tak jak i ja, zauważyłem ostatnio, że jednak nie do końca potrafi opanować swoje emocje nawet wobec ewidentnych szkodników na tym portalu jak klony czy feniksy, ale myślę, że gdyby takie sprawy były załatwiane w inny sposób, to gdyby tylko chciał mógły być chyba dobrym moderatorem-sędzią. Wszystkie wymienione osoby mam nadzieję, że nie wezmą mi za złe, że ich tutaj przywołałem, ale jeśli mamy zgłaszać nasze kandydatury to też wypadałoby trochę uzasadnić dlaczego :)... Dobrze by było, gdyby wypowiedzieli się też sami wywoływani, bo po co snuć spekulacje personalne, jeśli kogoś coś takiego w ogóle może nie interesować. Zastrzegam, że jako user z wciąż małym stażem na Globie i nie potrafiący nadal zachować własciwego dystansu do pewnych zachowań i samego siebie w wirtualnej rzeczywistości, nie mam ambicji bycia żadnym z moderatorów i proszę o nie spekulowanie na mój temat w tej sprawie. Nie czuję się kompetentny w żadnym ze wskazanych przeze mnie zadań i nie chciałbym pełnić takowej roli. Zabieram głos jedynie dlatego, że zależy mi na poprawie atmosfery na portalu i na jego dalszym rozwoju, co przy zrozumieniu i aktywności Admina wydaje się możliwe do realizacji. Pozdrawiam wszystkich globowiczów dobrej woli :))))

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:38 | 14.03.2010

Następna osoba to Bo1 oraz wyważone uczestniczki Kurnika Ziutka i Bea.Z nowej gwardii proponuję Bardo.Jak wcześniej pisałem siebie widzę w roli Podczaszego.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:42 | 14.03.2010

Cholerka prawie same kobitki zaproponowałem.Dla równowagi(nie tylko wagowej) oczywiście wujka Mika zabraknąć nie powinno.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:52 | 14.03.2010

Długi staż na Globie i obiektywni są Spid i Hajek.Też bardzo dobrzy kandydaci!!

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 00:11 | 15.03.2010

Zadał bym podstawowe pytania GlobAdminowi:Czy widzi potrzebę powstania takiego oddolnego gremium i jakie zadania mogą wybrani użytkownicy mieli by spełniać????.Trzeba zdać sobie sprawę z tego ze jestesmy tylko goscmi tego Portalu(bez których by ten portal nie miał by szans funkcjonować)Drugie pytanie bardziej do GlobInformatyka-jakie techniczne możliwości istnieją aby demokratyczne wybrane osoby mogły by pomagać przy współmoderacji tego portalu??
Oczywiści mozemy wybrać sobie Prezesa,członków Zarządu i bawić się jak to było wcześniej-ale to będzie tylko zabawa!!

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 03:26 | 15.03.2010

Tkos ,
wybór należy do Was, możemy polemizować na temat prezesa, , moderatora ,pośrednika, nazwy nie są ważne. Zarządu również tutaj nie mieliśmy i oczywiście nie myślałem o takich wyborach jakie były ostatnio. Byłoby rzeczą pozytywną być reprezentowanym przez kogoś, wyobrażasz sobie wejść do kurnika pełnego kur , z kim Byś dyskutował. Często tu widziałem, że gdziekolwiek był problem to wini się Admn. Czy również uważasz że Admn. powinna czytać wszystkie komentarze?. Zarząd mógłby być tym pośrednikiem.
Podsumowując , niestety na razie nie ma wielkiego zainteresowania tutaj ,ponad 5000 członków, mniej niż 1% aktywnych, jak już poprzednio wspomniałem , siebie nie widziałem w Zarządzie lub jako pośrednik, moderator itd. , całkiem mi dobrze z tego co tutaj mam , jeśli robicie coś to tylko dla siebie. A jeszcze jedno , chodzi mi o Twój komentarz, jestem stanowczym , mam mocny charakter i dla mnie jak jest pożar to się gasi go szybko nie powoli , z tego powodu moje ostre komentarze w stosunku do nicto2 i innych ale zawsze jestem pomocnym.

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 12:07 | 15.03.2010

Miluś,ja bardzo proszę,nie mieszaj mnie do tego.Kiedys fajnie bawiłam sie tutaj,ale nie wszystkim to sie podobało.Żaden prezes ani zarząd nic tu nie zmieni.Adminowi zależy jedynie na duuużej ilości fotek i nieważne,że będą beznadziejne,nieważne,że nie da sie ich wszystko obejrzeć a co dopiero ocenić.Portal zalewany jest badziewiem i komus to odpowiada.Najlepszy przykładem tego jest konkurs wiosenny.Zamiast ograniczyć ilość fotek na konkurs,Admin puścił to na żywioł. Podejmowaliśmy juz próby dokonania jakichkolwiek zmian na Globie,nie pomogło,idzie ku gorszemu i to widać :(((

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:52 | 15.03.2010

Bea przepraszam,miałem dobre intencje.Szkoda że widzisz Globa w czarnych barwach,jeśli nikt się nie będzie udzielać to też nic się tu nie zmieni.Wiem że od dawna Kurnik postulował zmiany i nic się nie działo.Ale teraz Admin chce coś zmienić-może będzie lepiej??

Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 17:44 | 15.03.2010

Bardzo mi miło że ktoś jeszcze o mnie pamięta co do samego pomysłu jest on ciekawy i zobaczymy może rzeczywiście coś z niego wyjdzie. Natomiast co do mojej kandydatury to... hmmm nie wiem czy jest ona najlepsza i w 100% uzasadniona - dlaczego tak myślę odpowiedź na to pytanie jest prosta po prostu znam siebie jak nikt inny i wiem że przez moje "fazy" na różne rzeczy potrafię siedzieć na globie po kilka godzin dziennie a innego razu nie zaglądam tu przez kilka tygodni - myślę że lepszą osobą będzie ktoś kto angażuje się całym sobą w ten portal.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 19:09 | 15.03.2010

Pytanie do admina: czy rzeczywiście ma tu powstać jakiś zarząd??? było zabawowo i na luzie, robi się smiertelnie powaznie i ponuro- rządy, zarządy... nie jestem typem wesołka, ale duzo bardziej pasowała mi atmosfera kurnika, niż to w jakim kierunku to teraz zmierza. śmiertelna powaga i jeszcze nam nadzorców i zarządu brakuje.. to moze parlament, premier i prezydent??:((( sad koleżeński i egzekutor??:(((

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 03:34 | 16.03.2010

I tak powinno być frekwenkcja się zwiększa .
Do Marianny - Admn. nic nie wie o zarządzie , więc nie oczekujcie jakiejkolwiek odpowiedzi , to był mój pomysł. Widziałem od kilku tygodni co tutaj się działo, więc coś trzeba było zrobić .Co do kurnika, więc jeśli było tak dobrze,więc po co było tyle negatywnych komentarzy i zarzutów. O jakiej śmiertelnej powadze wspominasz, nie widzę tutaj w tej chwili problemu , za to poprzednio widziałem Wasz Facebook i plotek nie wiele związanych czasami ze zdjęciami chociaż to mi nie przeszkadzało , za dużo było oskarżania, zarzutów i prowokacji wobec innych i Admn. Chcecie zmian, musimy się zorganizawać i wspćłpracować. Zapomnijmy o tym co było, tego już nie zmienimy, przyszłość jest ważniejsza , obawiamy się dużych zmian? można coś robić stopniowo , nawet drobne rzeczy mogą nam pomóc, to jest lepsze niż nie skończenie marudzić i winić wszystko i wszystkich.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 06:25 | 16.03.2010

Jedno pytanie dla Marianny.
Jaką rolę spełniała Qmoszka i jakie Jej były obowiązki.
Nie widzialem żadnego sprzeciwu wtedy z Twojej strony .
A teraz według Ciebie są wybory do Parlamentu i na Prezydenta. lub może Gestapo. Czy uważasz że jedna osoba to jest uczciwe a 3 osoby nie ?

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 08:50 | 16.03.2010

Kaczma,a nie zauważyłeś,że to były żarty? Poprzez powołanie prezesa próbowaliśmy dać do zrozumienia Adminowi,że on jest niewydolny.Przypomnij sobie z kim były kłotnie,z klonami,z tymi co złosliwie zaniżali oceny naprawdę dobrym fotkom i tylko nie mów mi,że to sprawa gustu.Dlaczego zostało wprowadzone " nie do oceny" ? Niech admin wprowadzi jeszcze "no comment" i portal leży.Jeżeli są ludzie,to muszą być dyskusje,nawet o pierdołach,ale to ludzie tworzą tu klimat a "puste obrazy".

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 14:14 | 16.03.2010

Popieram Bea.
A barbi .... była tu prawie zawsze i nic nigdy nie uszło jej uwadze. Zna ten portal od podszewki... czy ktoś z Was też....?

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 14:45 | 16.03.2010

Kaczma, nie rozumiem Twojego pytania o rolę Qmoszki? jaką ona miała "role i obowiązki"?? Ona po prostu była użytkownikiem jak każdy inny, z tego co wiem nie miała żadnej "roli"...?? może była lubiana przez grupę osób jako ktoś, kto tu był prawie codziennie, jako ktoś z fajnym poczuciem humoru, a chyba nie zrozumiałym dla kazdego. Czemu miałam się sprzeciwiać??
Przez pewien czas był tez "Prezes", ale to była tylko ksywka dla osoby o charakterze typowym dla prezesa, kto sam z własnej inicjatywy kontrolował i wyłapywał podwójne IP klonów, zwracał uwage nowym userom na zasady portalu, bo Admin wtedy to robił sporadycznie, a nie było regulaminu, choć kilkakrotnie to adminowi sugerowaliśmy.
Co do moderowania- uważam, ze uczciwe jest aby rolę moderatora spełniała osoba, która nie jest uzytkownikiem tego forum, a zauważyłam, ze admin chyba właśnie zaczął taką rolę spełniać, czy tez znalazł nową wspólpracownicę do tego i powoli ta osoba działa. Więc nie widzę potrzeby żadnych wyborów zarządu. To nie parlament, to portal rozrywkowy, miejsce spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Co do powagi, Parlamentu itp. tak odbieram Wasze rozważania, są śmiertelnie poważne.
My mieliśmy tzw. kurnik, ale to była zabawa, nie było prawdziwych stanowisk itp., to było to co nazywasz "facebookiem" (doceniam to, ze CI to "nie przeszkadzało") i były różne nie pisane zasady, takie jakie chyba powinny występować wśród przyjaciół i zadne "gestapo" i zarządy tego nie zastąpią.
Co do prowokowania, to mam sprecyzowane zdanie na ten temat. Jest jeden użytkownik, który robi to nagminnie.
A Ci co wylecieli? moze bywali kontrowersyjni, ale tez i barwni i nietuzinkowi i dzięki nim ja i paru innych miało często dobrą zabawę (i nie mowię tu o zadnych aferach i awanturach).
Poratal to kilkanaście, kilkadziesiąt aktywnych użytkowników. Moga być poważni i rozrywkowi obok siebie. Ale dobrze by było, aby jedni drugim nie narzucali swojego stylu, ani zadnych patrolów czy tym podobnych.
Dla mnie bywało tu zabawnie i wesoło, przyjacielsko, teraz trochę wieje nuda i powagą. I ja tego nie jestem w stanie zmienić, ani póki co, chyba nikt z obecnych, bo zabrakło barwnych osobowości... i ja to tak postrzegam...

ziutam dołączył
04.02.2008

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 19:18 | 16.03.2010

"Co do prowokowania, to mam sprecyzowane zdanie na ten temat. Jest jeden użytkownik, który robi to nagminnie. "

Jeśli marianno w tym powyższym swoim zdaniu masz mnie na myśli to wiedz, że mnie te twoje insynuacje i prowokacje od pewnego czasu już nie ruszają. Szkoda mi czasu i nerwów dla takich gierek. Ale jak widać sama nie możesz bez tego żyć, więc może przeczytaj sobie jeszcze raz to zdanie i zobacz jak bardzo pasuje ono do ciebie samej?

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 00:35 | 17.03.2010

Podsumowując,
Co do Qmoszki, myślałem że to była oficjalna pozycja Prezesa, nie siedzę tutaj godzinami niestety. Jak wspomniałem propozycja i pomysł z zarządem był tylko i wyłącznie mój , decyzja należy do Was wszystkich, tak przynajmniej powinno być w demokracji, większość decyduje. Brakuje Wam jednego - jedności , kurnik to raczej marzenie, w kurniku jest relatywny spokój , tutaj jest stała walka, przypomina mi to raczej klatkę z psami i kotami. Wielkie zmiany może są problematyczne więc róbcie drobne kroki , zawsze można wrócić.Co do Marianny i Tkosa trzymajcie się z daleka , będzie mniej problemów i Respekt. Powodzenia

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:49 | 17.03.2010

Witam

coraz więcej osób nalega, aby i GlobAdmin wypowiedział sie w sprawie Zarzadu ;-)
Odpowiedź jest prosta- jeśli użytkownicy czują taką potrzebe, aby powoływać coś w stylu zarządu, który będzie się m.in. komunikował z Adminem i twórcami serwisu odnośnie zmian, czy też będzie dbał o przestrzeganie Glob zasad i regulaminu serwisu to ok, może to być dobry pomysł. Natomiast sam GlobAdmin nie będzie w to w jakikolwiek sposób ingerował, uznajemy, że jest to "inicjatywa wewnętrzna" globspołecznosci. I oczywiście będziemy otwarci na propozycje czy uwagi ze strony ewentualnego Zarzadu :-)

pozdrawiam
GlobAdmin

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl