Forum dyskusyjne


Ogień - najpotężniejszy z żywiołów

kategoria podróże po świecie

LanaMaverick dołączył
27.02.2010

LanaMaverick 20:13 | 13.03.2010

Ogień to nieodzowne, niezastąpione źródło światła i ciepła podczas długich samotnych podróży przez krainy nietknięte ludzką ręką przemysłu.

W zależności od terenu oraz warunków pogodowych (silny wiatr, mżawka itp.) istnieje wiele sposobów rozniecania ogniska. Tu zachęcam do kreatywnej dyskusji. Jakie znacie triki, by uchronić żar przed rozwiewaniem czy utrzymać ogień pomimo wysokiej wilgoci w powietrzu?

W jednym z westernów trafiłam na ciekawą rzecz: Westmani przed pójściem spać mieli dodawać do ogniska kilka wilgotnych szczap, w wyniku czego ogień miał się tlić przez noc bez dalszego podtrzymywania przez człowieka, odstraszając drapieżniki. Co o tym sądzicie? Myślicie, że to jest wiarygodny sposób, czy bujna wyobraźnia pisarza? :)


Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 19:40 | 17.03.2010

Pewno nie do końca chodziło ci o to co napisze - ale tylko to przychodzi mi na myśl w związku z ogniem. Dobrym sposobem na rozpalenie ognia jest kora z brzozy dobrze i dosyć długo się pali co daje czas na rozpalenie większych gałęzi czy podpałki. Sprawdza sie ten sposób w polskich Beskidach choćby nawet


LanaMaverick dołączył
27.02.2010

LanaMaverick 20:52 | 17.03.2010

Nie, dlaczego, o to właśnie mi chodziło. O różne uwagi, wskazówki dotyczące rozpalania ognisk.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl