Forum dyskusyjne

Pekin-Tybet-Kathmandu- zima trasa

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

Urszula71 dołączył
17.03.2010

Urszula71 18:05 | 17.03.2010

Przejechalam te trase w 17 dni. Najpierw lot do Pekinu, stamtad pociagiem do Lhasy a dalej wynajetym samochodem do Kathmandu. Jesli ktos tak jak ja ma malo czasu ale dobrze sobie to zorganizuje to jest to mozliwe. Pociag do lhasy jedzie 44 godziny, mozna sie wyspac, poczytac i poogladac widoki z okna. Moim zdaniem nie odczuwa sie tego, ze pociag wjezdza na ponad 5000 m. Dopiero po wyjsciu na dworzec w lhasie czuc, ze wdycha sie inne powietrze, lekki zawrot glowy prawie pewny. Niemniej jednak aklimatyzacja to sprawa nie do przeskoczenia. Nie mozna za bardzo spac, czlowiek budzi sie co 20 minut i tak do rana, poza tym boli glowa, szybko sie meczymy itp. Ja bralam tabletki, tak po polowce. Jak na trzeci dzien postanowilam nie brac to caly dzien bylo mi niedobrze, potem przeszlo i bylo ok. Przejazd przez Tybet w strone granicy z Nepalem to naprawde piekna trasa i co ciekawe- droga jest super, zbudowali ja 2 lata temu i przemieszczanie sie samochodem nie stanowi zadnego problemu. dodam, ze na poczatku lutego nie ma tam sniegu, temperatura w ciagu dnia to plus 8 stopni, w nocy minus 8, minus 6. wieje tylko przerazliwie zimny wiatr. Widoki i widocznosc sa rewelacyjne!!! Nie mozna poruszac sie po Tybecie samemu, wiec razem z wynajetym autem wynajmuje sie tez kierowce i przewodnika. Po przekroczeniu granicy z Nepalem, jest ok 120 km do Kathmandu-jechalismy ten odcinek ponad 6 godz.Tyle o technicznej stronie przejazdu. jak ktos ma pytania to bede tu zagladac.

arifas dołączył
15.04.2009

arifas 20:55 | 17.03.2010

Hej, mam pytanie, ile płaciłaś za przejazd Pekin-Lhasa ?, interesowała by nie 3 klasa, tj. z tego co pamiętam hard-sleeper.

Urszula71 dołączył
17.03.2010

Urszula71 07:33 | 18.03.2010

hej, nie wiem ile kosztuje 3 klasa, mysle, ze gdzies to wygooglujesz. nawet nie wiem jaka klasa jechalismy- byly to przedzialy 4 osobowe, sypialne. cena to 220 dolarow

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 09:18 | 18.03.2010

Witam Mam pytanie czy potrzeba jakiegoś zezwolenia władz na przejazd do Tybetu?

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 11:48 | 18.03.2010

Jakie są ceny wynajmu samochodu i czy trzeba rezerwować bilet wcześniej czy też z marszu, mam na myśli bilet na pociąg.Jak sprawy jezykowe, Pozdrawiam .Tomek

Urszula71 dołączył
17.03.2010

Urszula71 13:52 | 18.03.2010

hej, sprawa wyglada tak. trzeba miec wize do chin-ambasada w pl. na miejscu nie mozna ot tak sobie kupic biletu i jechac do tybetu. potrzebne jest osobne zezwolenie. najwygodniejsza a nie wiem nawet czy nie jedyna mozliwoscia jest znalezienie biura turystycznego na miejscu i to biuro zalatwia owo zezwolenie (paszport i wiza chinska-kopie). ja jechalam przez polskie biuo ale nikomu go nie polecam. wyszukiwarki w necie pokaza wam biura w lhasie. jednak najlepiej jest wynajc biuro z kathmandu- i tutaj mam namiary, jesli co to prosze pisac.Ci goscie z Nepalu sa naprawde fajni i dobrze sobie radza z organizacja takich wypraw i co super wazne-mowia po angielsku!! w Chinach po ang. mowi bardzo amlo osob, nawet jak odpowiadaja to tylko-yes i to koniedc konwersacji. W tybecie sa przewodnicy mowiacy po ang. Koszt takiego wynajecia samochodu (my mielismy jakis stary model toyoty terenowej, calkiem ok) to ok 1200 dol na osobe-na np. 6 dni -czyli wyjazd z lhasy, zwiedzanie okolicy i noclegi po drodze do granicy. sa rozne opcje, jezeli ktos robi trekking po drodze itp to cena tez jest inna.Tybet zasadniczo jest drogi. Polecam trekking po stronie nepalskiej.

Rovaniemi dołączył
10.07.2011

Rovaniemi 17:11 | 10.07.2011

czesc!Pozdrawiam.Chcialbym zapytac jak trudno dostac bilet do Lhasy?Ile kosztuje?Ile w ogole trzeba liczyc kasy na taka impreze?
Pozdrawiam Miro

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl