Forum dyskusyjne

Gdzie się podziali chłopcy z tamtych lat

kategoria uwagi do forum i serwisu

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 05:39 | 18.03.2010

Mam pytanie do GlobAdmina i użytkowników
Co się stało z najciekawszymi użytkownikami tego portalu?
Czy możecie mi to wytłumaczyć
Gdzie się podział uśmiech, żart i zabawa a przy okazji (lub może odwrotnie? :-)) spotkanie z prawdziwą, świetną fotografią, która była najmocniejszą stroną tego portalu.
Gdzie są Emski, Barbi, Paulinqa i parę innych?
Ten portal stał się nudny jak flaki z olejem.
Czy ktoś mi to może wytłumaczyć???
Ah, jeszcze jedno - nie silcie się na wybory Prezesa.... Już był....

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 10:37 | 18.03.2010

Widzisz Andrzejku,niektórzy sami odchodzą,tak jak Ty i Paula a inny zostają wyrzuceni,tak jak emski i barbi i jeszcze kilka osób :((( Teraz panuje tu PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ jakby to nie zabrzmiało,to skończyło się dobre :(((

spa00 dołączył
21.08.2009

spa00 16:09 | 18.03.2010

Flaki z olejem są bardziej interesujące niż ten portal w tej chwili. Zaglądam co jakiś czas i śmiech mnie ogarnia na usilnie wprowadzanie zmian przez admina tudzież innych wygadanych. Nic się Andrzeju nie martw. Wszystko idzie ku lepszemu. Szczególnie niezliczona ilość wstawianych fotek z przepięknych miejsc i super jakości.

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 17:56 | 18.03.2010

Hej Bea & Spa. Widzę, że Admin zaczął się udzielać, szkoda, że tak późno i szkoda, że wymyślił sobie, że najlepszą drogą do poprawienia portalu będzie usunięcie najciekawszych i najbardziej barwnych użytkowników....
Hej Adminie! Co trzeba zrobić, żeby zostać wywalonym??? Zamieszczać dobre zdjęcia czy cięte i zabawne komentarze???

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 18:06 | 18.03.2010

Oj Andrzej to Ty nie wiesz co trzeba zrobić? Barbi wyleciała dlatego,że napisała dużymi literami wyraz gówno i to bezbłednie,a emski za całokształt,nie tolerował buraków i tak to się skonczyło;((((

spa00 dołączył
21.08.2009

spa00 18:46 | 18.03.2010

Widocznie Admin nie wszystkim się szczególnie przygląda. Napisałem niecenzuralnie jak mnie gość wku...rzył i jakoś nic nie oberwałem. Widocznie za mało się udzielam.

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 20:43 | 18.03.2010

Bea! A jak się pisze małymi literami "gówno" to jest OK? Hm.... Ale wyrzucić Emskiego???? Za "całokształt"??? To już trzeba być baranem totalnym. Można się było na niego wqrzać ale on powinien na boku pod stołem dostawać specjsalną premię za to, że chce się tutaj udzielać, zresztą tak jak i niedoceniana BARBI, na którą zawsze można było liczyć.....
Dodawali temu portalowi barwy i jaj jak nikt inny!!! Nie mówiąc o tym, że Emski (sorry Barbi - tu Emski był lepszy!!) był do tego świetnym fotografem. Powinien mieć absolutny IMMUNITET!!!!
Adminie: Od jak dawna się przyglądasz co się tutaj dzieje, chyba od niedawna???? Naprawdę wyrzuciłeś Emskiego i Barbi?????
Chyba na głowę upadłeś i lecąc w dół po schodach jeszcze Ci się telepałą i stąd taki pomysł....:-))))))). A poważnie: Wysłałbym do nich emaila z zaproszeniem i może życie tu wróci też....
Nie mogę uwierzyć........

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:52 | 18.03.2010

Oooo jak miło znajome "twarze" widziec :):) Też mnie sporo nie było - brak czasu to raz, ale dwa wchodzilem czesciej chocby z ciekawosci czy jakas cieta dyskusja, dyskusyjka czy nawet zwykla glupawka sie gdzies nie pojawila - nawet jako odskocznia od pracy na kilka minut.

Teraz jakies wybory, kampanie wrecz polityczne i jaj brak :( Tylko coraz bardziej NK to zaczyna przypominac - zdjecia bez ladu i skladu, bez opisu a czesto i bez tytulu i krolestwo temu kto wszystkie jest w stanie obejrzec - chyba ze na pelny etat od rana do wieczora...

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:55 | 18.03.2010

A gdzies się ty Andrzeju podziewial ?? Tak sie zastanawialem co sie dzieje, Qmy brak, Radka Lwa tez nie widac, Emski teraz slysze wywalony ... taka czarna wstazeczka proponuje portal przewiazac

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 22:30 | 18.03.2010

WIesz Kudik, nie mogę sobie tego wyobrazić jakimi względami kierowal się ADMIN. Może nowy i po prostu nie wiedział o co chodzi!!!
Jak można było wyrzucić z tego portalu uzytkownika od 2003 roku!!!! Był tutaj CAŁY CZAS. Zawsze wracając tutaj, wiedziałem, że spotkam znajomą twarz. Był jak opoka.
Wiem, wzbudzał kontrowersje, skargi ludzi małych i głupich (lub mało spostrzegawczych - bo trzeba się było do niego przyzwyczaić!!!) itp. ale swoim cudownym językiem i jeszcze cudowniejszymi zdjęciami ubarwiał ten portal jak nikt!
ADMINIE - strzeliłeś sobie samobójczą bramkę.,... Kudik ma rację - przewiąż ten portal czarną wstążką i odmów trzy zdrowaśki....
Zmiany administtacyjne takie, siakie możesz robić ile chcesz - TO NIE O TO CHODZI!!!!
Dbaj o ludzi wnoszących tutaj atmosferę, śmiech i żart.
ADMINIE: Kto tu teraz będzie zbierał grzyby????

spa00 dołączył
21.08.2009

AndrzejB dołączył
23.04.2009

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 23:42 | 18.03.2010

Andrzej! jak dobrze Cię tu widzieć!!:)) a jak miło czytac Twoje słowa! miód na serce moje!!:))) trochę dawno nie widzianym tu ciepłem powiało:)) od razu widać co Prezes powie to Prezes! my próbowaliśmy, jakies małe akcje tu przeprowadzac, ale na niczym stanęło..:((
taki link agitacyjny w tej sprawie:
www.globtroter.pl/zdjecia/73530,niemcy,hamburg,-,park,granica,d  o,przeskoczenia,,,,,to,tylko,jeden,.html
dodajcie do ulubionych w ramach i swojego głosu, będzie nas więcej!

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 00:46 | 19.03.2010

Historia się powtarza?
Ciekaw jestem dzieciaki jak długo będziecie tą grę prowadzili , w nie skączoność? Dla zrozumienia się, nie znam dokładnych detali co się stało wtedy, ale niestety Qmoszka miała za duże usta i nie wiele szacunku dla nie których włączając Admn., tak naprawdą to samo Wy byście zrobili będąc właścicielami takiego portalu, Qmoszka wpadła w swoją własną pułapkę niestety. Nie próbujcie zmuszać nikogo do zmiany decyzji, bo to naprawdę na to wygląda i nie jest miłe. Capish

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 00:58 | 19.03.2010

Przepraszam, dlaczego nazywasz to "grą"?? po prostu tęsknimy za naszymi dobrymi przyjaciółmi, którzy dla nas stanowili bardzo dużą część atrakcyjności tego portalu. Dlaczego mamy o nich zapomnieć, skoro chcemy, aby wrócili??

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 01:08 | 19.03.2010

dla mnie globtroter, poza tym, że wyraża moje zainteresownia- fotografię i podróże- był miejscem wirtualnych spotkań z fajnymi ludźmi, poznałam tych ludzi również w realu i mam o nich wyrobione, pozytywne zdanie. Koloryt tego miejsca to były ich żarty- nie zauważyłes jak tu bywało zabawnie, gdy byli z nami?? ilu ludzi się często śmiało dzięki nim we wspólnej rozmowie i zabawie?? dlaczego mamy stać się śmiertelni poważni, zapomniec o przyjaciołach i skręcić w kierunku politykowania zamiast tego? ja nie chcę. jestem i byłam tu prawie codziennie i wiem o czym mówię. ta atmosfera jaka się tu ostatnio wytwarza niczym nie przypomina tamtego przyjaznego i sympatycznego okresu.
dla mnie przyjaźń i solidarność to ważne wartości. i nie zamierzam zrezygnować z prób przywrócenia tych osób z powtrem do obecności na tym portalu.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 01:31 | 19.03.2010

Gdy wylatywali źli ludzie nikt za nimi nie tesknil, czy widziałeś post z prośba o powrót klona? Jak myślisz, czy zli ludzie mogliby sobie zjednac serca innych? Może nie byli bez skazy, czasem kontrowersyjni, ale taka natura ludzka, świeci nie jesteśmy. Jednak w tym wypadku, wg mnie plusy przeważają minusy. Zastanów się za iloma z nas bedą powstawać wątki o powrót??? Czy to nie świadczy o ich wartości? Tyle osób w różnych miejscach się już na ten temat wypowiedzialo. nie mów tu o 'grze', 'dzieciakach' czy 'zmuszaniu'. nikt nikogo do niczego nie zmusza, wyrazamy tylko swoje opinie. Co tu jest 'nie miłe'? To ze ludzi łącza więzy przyjaźni?

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 02:24 | 19.03.2010

Kuczma! Qrde, trzeba być ślepym, żeby nie rozumieć o co chodzi!!
Nikt Cę nie zmusza do niczego. Po prostu stwierdzam FAKTY:
Emski tu był od 2003 roku. Był jedną z najbarwniejszych postaci na tym forum. Miał specyficzny język, (który tylko Bea w 100% rozumiala:-)))) który nas bawił i również ŚWIETNYM fotografem, którego zdjęcia oglądało się z przyjemnością. Był ARTYSTĄ!!! Takich ludzi się szanuje Z ZAŁOŻENIA. Przez lata, indolencja i tumiwisizm ADMINA pozwalała na skandaliczne wybryki różnych "gwiazdek" w stylu Pana X, czy Pani Y, stąd czasami i nie wyparzony język, bo okoliczności (brak JAKIEJKOLWIEK próby moderowania wypowiedzi) do tego zmuszały. Z Emskim nie trzeba było się zgadzać, można było czasami krytykować lub zwyczajnie objechać, ale należało również szanować i to ADMIN w ramach poczucia ROZSĄDKU powinien to robić w pierwszej kolejności!!!
Usunięcie stąd Emskiego to dla mnie SKANDAL i tyle.
S-K-A-N-D-A-L ADMINIE

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 03:49 | 19.03.2010

Undrzej Qrde, bardzo dobrze napisane.Ja nie pomogłem Emskiemu lub Qmoszce w tym niestety.
Zanim się tutaj coś napisze to najpierw trzeba pomyśleć, nie odwrotnie.
Prawo i regulamin jest taki sam dla wszystkich bezwzględu na zasługi. Może gdyby była tutaj grupa nas reprezentująca to może nie byłoby tego problemu. Uważacie że Admn. powinna rozmawiać z każdym z osobna. I jeszcze jedno, jak Wam tak zależy na przyjaźni to nie zapomnijcie o Facebook, Skype , Nasza Klasa lub Gadu Gadu.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 04:34 | 19.03.2010

I jeszcze jedno , nie róbmy sobie jaj, Emski jako Emska jest tutaj więc nie róbcie sobie następnej imprezy .Może chcecie przeprosin?

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 05:38 | 19.03.2010

Kaczma - przepraszam za typo - Kaczma - dalej nie wiesz o czym piszesz - sorry - Ci do których to adresuję wiedzą - Emski.... BYŁ JEDNYM Z NAS...

kaczma dołączył
09.08.2007

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 13:26 | 19.03.2010

... ilu ludzi się często śmiało dzięki nim we wspólnej rozmowie i zabawie?? ... - dokladnie - poogladaj Kuczma czasem "zaciete" dyskusje pod niektorymi zdjeciami, a ze nie na temat ?? - ostatnio ktoś odkopal jedno z moich zdjęc z taką i też boki zrywal:
www.globtroter.pl/zdjecia/64331,polska,slowinski,park,narodowy, 
plaza,w,okolicach,czolpina,wedrowka,jest,zyciem,czlowieka,,,,,,.html Moze nie mam takiego stazu na Globie jak niektórzy przedmowcy ale z przyjemnoscia zagladalem zeby sie posmiac, powiedziec czesc i zawsze wiedzialem ze w razie potrzeby dostanę zyczliwa rade, podpowiedz lub konstruktywna krytyke zdjecia - dzieki czemu moglem na niektore z nich spojrzec swiezym okiem i wyciągnąc wnioski na przyszlosc ...

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 17:13 | 19.03.2010

Fajne odkrycie i bardzo na czasie.
Cytat Barbi: "Tu bardzo poważna rozprawa sie toczyła !!! Dzięki której zawód zdobyłeś :(( A my bidulki obie ... ech nic zrozumienia tutaj :(( Ale i tak nie jesteś na bieżąco , bo przecież mamy jeszcze ginekologa !~! Emski dogłębnie bada skamieliny,robi to bardzo dokładnie ,sprawdza nawet różany ich zapach ! :))) Ale jeszcze jest jeden zawód medyczny ,jest to CHIRURG !!! I to można przypisać naszemu ADMINOWI !!! :))) No bo w razie czego,po prostu usuwa to co zbędne,nawet bez użycia skalpela !! :)))) Wiesz co tutaj było wesoło i może będzie ? A ja wcale nic śmiesznego nie piszę,to jest wszystko na poważnie ! Zresztą Bea też jest strasznym ponurakiem i kilka innych osób.Ale są tu też klowny kilka szt. wypuszczone z CYRKU i zgłupli bo nie wiedzą po co tu są i jak się zachować ,czyli statystyczni yntelygentni POLACY inaczej :(((" czyżby prorok??

bardo dołączył
20.09.2008

bardo 17:48 | 19.03.2010

Nie jestem tutaj tak długo jak moi przedmówcy, i wiele razy obrywałam za swoje zdjęcia od Emskiego i od Barbi, ale też wiele podpowiedzi merytorycznych otrzymałam, a kilka razy nawet pochwały, które sobie bardzo wysoko cenię.Jak wiecie jestem amatorką i podróżniczka od kilku lat, która na tym globie szukała inspiracji do nastepnych podróży i za to dzięki, ale teraz wieje tu nudą , smutkiem i nawet ja niewykwalifikowany fotograf , rzadko znajduję coś ciekawego. Cały czas mam nadzieję, że Admin na liczne apele odpowie przywróceniem starych globowiczów, ale czy oni będa chcieli jeszcze tu wrócić, to inna sprawa. Uważam tez, że im więcej zakazów, nakazów, dekalogów, tym gorzej to funkcjonuje, Pozdrawiam wszystkich dawnych globowiczów.

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 00:43 | 20.03.2010

Miłe jest poparcie ze stron, z których się nie spodziewasz.... :-)). Spróbowałem raz jeszcze to zreasumować pod innym, osobnym postem... Dzięki Bardo!! :-))

zosia m. dołączył
17.01.2010

zosia m. 10:11 | 20.03.2010

Adminie, czy Ci nie żal ???
Pomysl, jak by wyglądało przywitanie wiosny, gdyby ćwiergoliły tu ptaszki emskiego ( rozwalały mnie komletnie...). A i gospodarna barbi zrobiłaby tu trochę wiosennych porządków, poustawiałaby trochę świeżych kwiatków ...
A tak - niby wiosna, ale co to za wiosna...W tych nowych porządkach czegoś wciąż nam brakuje....
Pozdrawiam

usunięty/nieznany 19:33 | 20.03.2010

Cześć Wszystkim
Na tym forum to już pożegnanie. Dziękuję za miłe dawne czasy!
Korzystam z logo mojej żony, która kiedyś się tu zapisała, ale za chwilę ją też wywalą...
Jakby co to mój email: babinicz@mac.com
Załączam tekst za który mnie wywalili... :-)))

Nowy DEKALOG zasad Admina!

1. Każdy użytkownik przy ocenie zdjęc ma prawo do korzystania WYŁĄCZNIE z następujących określeń:
Podoba mi się, Jest bardzo ładne, ładne, troszkę powinieneś poprawić, wspaniałe.
2. Zaleca się umieszczanie zdjęć wlasnych, własnych dzieci oraz wujków i Cioć
3. Umieszczanie zdjęć w dużych ilościach dotyczących tego samego tematu jest zalecane
4. Każde zdjęcie powinno zawierać datownik i podpis autora - najlepiej w poprzek zdjęcia.
5. Zaleca się umieszczanie zdjęć nieostrych, tak aby zachęcić oglądającego do zgadywania co to jest.
6. Każdy użytkownik powinien rozumieć, że liczy się chęć i dobra wola a nie umiejętności.
7. Każda wypowiedź na forum musi zaczynać się od słów: ADMINIE jesteś wspaniały i to co robisz jest światłe i doskonałe.
8. Każda wypowiedź musi być zrozumiała dla wszystkich użytkowników...
9. Jakiekolwiek próby żartu, parodii i kpiny będą surowo tępione...
10. ADMIN ma zawsze rację i jest tu najwyższym autorytetem i tylko Ci, którzy to zrozumieją będą tu tolerowani.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 19:56 | 20.03.2010

widzę, ze Andrzej wraz z całym dorobkiem zniknął:((( dołączył do barbi (Qmoszki) i emskiego… i dało się to zrobić w 5 minut... Paulinqa, która zgłosiła prośbe o zamknięcie jej konta i usunięcie jej zdjęć, nie doczekała się tego do dziś, a o ile pamiętam zgłosiła to w pierwszych dniach marca. Adminie, szczerze mówiąc, zaczyna to wygladać dziwnie:(((( ile osób jeszcze zamierzasz usunąć z tego forum??? mamy teraz jakieś czasy dyktatorskie? mamy się bać i nie odzywać???? kto następny ? ja?
zauważyłam, ze ktokolwiek dotychczas wyraził takie domniemanie, za chwilę znika. o co tu chodzi?????
reasumując znikają osoby, które się tu dużo udzielały, miały ciekawe portfolia. Widzę że konkurs dla odmiany przyciągnął bardzo dużo nowych, niestety mocno amatorskich prac. Czy takie jest Twoje zamierzenie Adminie? kim sa ci "inni użytkownicy zaangażowani w procesy zmian w społeczności", o których piszesz ciachając teksty? czy osoby usunięte nie były zaangażowane? nie starały się o zmiany na lepsze tego portalu?? chcecie zrobić z tego portal dla amatorów? Chodzi o ilość? ok., ale dlaczego kosztem ludzi, którzy tu byli tak długo? którzy poza grupą przyjaciół mieli piękne portfolia z egzotycznych krajów!
Może adminie możesz sprecyzować, jaka jest nowa wizja globtrotera?, bo dużo razy już to sformułowanie padło, rozumiem że są jakieś założenia, z chęcią je poznam, jestem ciekawa, czy to jak Ty sobie wyobrażasz ten portal w najbliższej przyszłości, będzie się też podobać mi i ewentualnie innym. Na razie widzę duże straty- ubywanie ludzi, których tu poznałam, polubiłam, zmiana atmosfery na wg mnie negatywną, zalew słabymi pracami… co dalej?

usunięty/nieznany 20:05 | 20.03.2010

Cześć Marianno!
Glitch w programie pozwala mi jeszcze odpowiedzieć na rachunek Iwonki... :-)))
Admin nie próbuje dyskutować, tylko ma nową wizję kolejnego portalu, gdzie zdjęcia ogląda Cuiocia Genowefa i tyle...
Ze mną się bawią w wyrzucanie opublikowanych nowych "zasad".
Gdyby mieli jaja to by się z tego uśmieli, ale do tego to jeszcze jest potrzebna inteligencja na poziomie nieco wyższym niż... ech, po co?
Pozdrawiam! - Andrzej

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 20:11 | 20.03.2010

ja oczywiście mam świadomość, ze jestem tylko gościem na tym portalu, ale czy mam się zacząć czuć jak nieproszony gość?:((( mam sie bać, ze za kolejny wpis wylecę?:(((

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:10 | 20.03.2010

Witam

Nie robimy nic ponadto co jest zawarte w "Zasadach serwisu", glownie w punktach 5 i 6:
5. W sposób kulturalny wyrażaj swoje opinie, unikaj pouczeń
6. Nie prowokuj kłótni, ostrej wymiany zdań, która niczego sensownego nie wnosi na forum
Tego typu zachowania dotycza takze korespondencji, ktora otrzymuje kazdy uzytkownik od GlobAdmin przed zablokowaniem konta. Jesli jednak nie ma on ochoty na to, aby zastosowac sie do regul panujacych na serwisie, poprzez dalsze najczescie ataki slowne na Administratorow i innych uzytkownikow pozostaje nam jedynie wykluczenie ze serwisu.
Blokowanie konta nastepuje takze na zyczenie uzytkownika, opisane jest to w pkt 8 Regulaminu serwisu:
8. Aby usunąć konto użytkownik musi usunąć wszystkie publikowane materiały ze swojego konta, następnie powinien ten fakt zgłosic administratorowi serwisu .

Glowne zmiany w ostatnim czasie to przede wszystkim czestsza moderacja serwisu. Co zwiazane jest glownie z tym ze wczesniejszy model dzialania, kiedy uzytkownicy tworza w sposob dowolny wlasna przestrzen nie sprawdzila sie. Spowodowala ona brak zaangazowania nowych uzytkownikow, a takze egalitarnosc serwisu.
Naszym zdaniem serwis powinien byc dla zdecydowanie szerszej grupy osob. Zarowno tych co podrozuja, jak i tych co dopiero planuja, albo dopiero o nich marza. Chcemy zeby takie osoby takze znalazly swoej miejsce w serwisie, bo zalezy nam na kreowaniu "Wolnego i swiadomego" sposobu podrozowania i przekonywania do niego nowych uzytkownikow.

GlobAdmin

spa00 dołączył
21.08.2009

spa00 00:11 | 21.03.2010

Te moderacje są do bani. Jeśli człek widzi to czego oczekuje to się wciągnie się a jak nie to wybierze inny portal. Rzecz normalne. Na innych portalach nie ma takich waśni. Tu nie ma nic ku lepszemu od dłuższego czasu.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 12:40 | 21.03.2010

Adminie, dzięki za odpowiedź. nie wiem czy dobrze zrozumiałam to co napisałeś, ale z kontekstu wynika, ze chyba nie chcesz aby portal był zbyt elitarny, a nie egalitarny?- bo egalitarny oznacza dążenie do równości. Chyba że nie chcesz rzeczywiście aby był egalitarny, czyli np. tylko dla prawdziwych podróżników i osób o w miarę jako-takim pojęciu o fotografowaniu, a faktycznie dla wszystkich... nie wiem...
jeśli przypadkiem chodziło Ci o elitarność- to tak jakby wynikałoby, ze osoby które zostały wyrzucone, przede wszystkim wyleciały za silną osobowość, a naruszenie regulaminu (ich grzeszki- przekleństwa i nie pokorność) było tylko pretekstem? ze tak naprawdę chodziło o silne osobowości wyrzuconych, o skupianie uwagi globtroterowiczów na nich, a nie na meritum portalu?
Jeśli chodzi o zachowanie kultury i parlamentarny język, to oczywiście jestem za, ale grzeszki zdarzają sie nam wszystkim i tak naprawdę wyrzucać za to, to trochę naciągane... a osoby te, wg wielu użytkowników, tworzyły koloryt tego miejsca.
Adminie tez jesteś tylko człowiekiem i jeśli taki jest prawdziwy powód tych cięć, to tu się wg mnie myliłeś. Oni tworzyli dobra zabawę dla obecnych tu. zobacz jak wielu wieloletnich i nowych (!) użytkowników opowiedziało się za ich przywróceniem: zauważyłam wpisy Ziutam, beakal, bardo, zosi m., solange03, ilonki 1106, emancypantki, Paulinqi, Mike 30, kudika, spa00, pruskiego46, phitusa, Kurniczka, Grześka ol, Papuasa 51, oczywiście i moje, widziałam też glosy paru innych userów. A pewnie jest wielu takich, którzy bywają tu rzadziej i też byliby "za" , gdyby wiedzieli o sprawie. A tymi posunięciami wg mnie nie zyskasz sobie poparcia, oprócz wrogów wyrzuconych.
wg mnie źle oceniłeś sytuacje:((
Wydaje mi się, ze stanowczo nie doceniasz ogromnej dawki humoru jaką te osoby niosły, a sam jakby straciłeś nieco poczucie humoru. czy teraz ma tu być bardzo oficjalnie i wcale nie śmiesznie?:((
Twoje może światłe intencje dla otwarcia portalu dla rzesz też są nieco mylne wg mnie, jeśli mogę się w tej sprawie wypowiedzieć...
Jak tu przyszłam top 10 było powalające, teraz czasem też są tam piękne prace, ale często zupełnie słabe. Byłam dumna że wypracowałam sobie jako-takie miejsce wśród wielkich talentów, cieszyłam sie ze podciągnęłam nieco poziom swoich zdjęć, patrząc na prace dobrych fotografów, ze poznałam prawdziwych podróżników w tym emskiego, Paulę i Andrzeja. Z dużą nieśmiałością prezentowałam swoje prace. Teraz widzę, że bez żadnego obciachu wchodzą nowe osoby z pracami niestety naprawdę bardzo słabymi, nie przedstawiającymi żadnych wartości ani podróżniczych, ani fotograficznych (patrz konkurs wiosenny)
Teraz zastanawiam się czy chcę być tu z tłumem anonimowych osób nie mających zielonego pojęcia o fotografowaniem ani podróżowaniu. Bo konkurs wiosenny przyciągnął wiele takich osób- bez żadnych aspiracji podróżniczych, tylko raczej z aspiracjami na wygraną. Jak możesz w ogóle przyjmować do konkursu zdjęcia takie jak nakryty w domu stół?, zdjęcia córki przy stole, oraz wiele słabych zdjęć rozmytych gałązek, kwiatuszków itp.?:((( czy one spełniają kryteria regulaminu i portalu? co wspólnego mają te prace i ich autorzy z meritum globtrotera???? zostaną podróżnikami? fotografami?? tylko od kogo będą czerpać przykład, jak garstki tych najlepszych juz nie ma..:((( emski, Andrzej, Qmoszka wylecieli, markoo i Paulinqa zamknęli swoje galerie...
Adminie mam wrażenie, że Twoje ostatnie cięcia odbierają temu portalowi wiele wartości.
Kiedy portal był "samopas" była grupa osób (w tym wyrzuceni), która walczyła o zachowanie poziomu prezentowanych prac, ale też o to aby ludzie tu przychodzący nie pozostawali anonimowym tłumem, aby przysłowiowa juz rolka papieru nie odwijała sie każdego dnia bez kontroli, tylko aby prezentowane prace niosły jakieś wartości, a ludzie nie byli tylko anonimowymi nikami, tylko realnymi ludźmi, którzy mają głos, charakter itd. Walczyliśmy też o uniemożliwienie działań klonom. Wiele robiliśmy dla tego portalu. Mam wrażenie, że nie doceniasz tego... i przykro mi...
Jeśli się nie mylę pierwsze konkursy- co prawda wewnętrzne- to była nasza inicjatywa- walentynkowy, rowerowy, kapeluszniczy, poznajmy się... głosy o regulaminie były od dawna, dawna, walka z klonami, dbanie o jakość- to był nasz wkład. może nie zawsze wszystko wychodziło idealnie, ale wkładaliśmy w to wiele czasu i serca. teraz Ty po prostu robisz cięcia. masz nowy plan- portal dla mas, i starzy aktywiści tylko przeszkadzają- tak to odbieram...
jeśli możesz, proszę, przemyśl jeszcze raz swoje nowe posunięcia.
Moderacje systemu planowane i wykonywane są oczywiście porządane, ale dlaczego też tak drastyczne cięcia...:(( przykre...
ps. ad Paulinqa i 8 pkt. regulaminu- Adminie obiecałeś jej i mi na prywatnym mailu, ze usuniesz jej zdjęcia, zgodziłeś się, ze to zrobisz, po czym konto zamknąłeś, a zdjęcia nadal wiszą, a Ty przywołujesz 8 pkt. ...

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 12:58 | 21.03.2010

globtroter- to słowo oznacza podróżnika- emski, Paula, Andrzej inspirowali swoimi niezwykłymi fotkami i podróżami mnie i chyba innych do wielkich podroży, a poziomem prac podnosili poziom portalu i uczyli. pokazywali zakątki których większości z nas nie będzie dane zobaczyć. Qmoszka pokazywała nam trochę Polski, uczyła botaniki :), zwracała uwagę na podstawowe zasady fotografiki, a wszyscy razem wkładali dużo humoru i uśmiechu do portalu! Dlaczego Adminie tego nie doceniasz, dlaczego drobne grzeszki- niepokorność i czasem brak parlamentarności wykluczyła ich z naszego grona… dlaczego nie wystarczyły np. upomnienia? czy musimy stać się anonimowym tłumem z nijakimi pracami? Czy taka jest wizja globtrotera na przyszłość? Konstruktywna krytyka źle widziana, humor w podziemiu..:((( ludzie w realu są różnorodni, mają plusy i minusy, akceptowaliśmy to u nieobecnych i bardzo ich lubiliśmy… czy musimy zaakceptować ten portal bez nich?

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 13:26 | 21.03.2010

Ma być "Dla szerszej grupy", a "tworzenie własnej przestrzeni (chyba chodzi o kurnik) nie sprawdziło się i i spowodowało brak zaangażowania nowych".
Czyli mniemam że jak nie ma pogaduszek to są bardziej ZACHĘCANI. Czyli jeśli Barbi witała kogoś nowego i wciągała do dyskusji to było ZNIECHĘCAJĄCE.
Jestem dobrym przykładem że NIE TĘDY DROGA.
Byłam tylko obserwatorem. Tylko czytałam sobie i obserwowałam awanturki. Wówczas nie było zwyczaju powitania. Nikt nie zachęcał i pochwalał. Nikt zwyczajnie nie zwracał uwagi na nowego. Dopiero moment, aż ktoś użył mojego loginu w swoich przykładach sprowokował mnie do udziału. Dopiero jak działo się coś z jajem i odważyła się dodać swoje 3 grosze, POCZUŁAM WIĘŹ Z TYM GRONEM.

A teraz okazuje się jest to NAGANNY sposób wciągania nowych.
Podczas szkoleń których celem jest nauczenie jak złapać dobry kontakt z innymi ( nie tylko na tle biznesowym) jest to, żeby na dzień dobry na luzie zagadać o "dupie Marynie" dla rozluźnienia atmosfery..... Ale tu NIE - tu pełna powaga.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 00:59 | 22.03.2010

Marianna p - skończ z Twoim bullshit , nie pamiętam żeby tak było słodko za ich czasów, chyba że tylko myślicie o sobie.
Regulamin i zasady są dla wszystkich takie same bez wyjątku i są bardzo proste, nikt tutaj nikomu nie patrzy za plecami a z drugiej strony jeśli jest tak tutaj ponuro to chyba dzięki Wam tylko. Teraz jeśli Wam nie którym się to nie podobało to trzeba było próbować coś zmienić a nie łamać jak to zrobiła Qmoszka i Emski rzucając mięso w różne strony. Ciekaw jestem czy w pracy jeśli dla kogoś pracujecie to również tą samą taktykę używacie z Sycyli. Emski i Qmoszka wylecieli ponieważ za daleko się posuneli i to nie pierwszy raz , chcą powrotu, to muszą rozmawiać z Admn. tylko , ale nie na swoich warunkach.
Jeszcze jedno dla tych którzy mają krótką pamięć i popierają takie zachowanie, pomyślcie o innych portalach ,słyszałem że Nasza Klasa jest taka dobra, Marianno to były chyba Twoje słowa?
W końcu jeśli tak jest tutaj źle , co Wy jeszcze tutaj robicie?
Nowych zdjęć nie brakuje , może oni będą lepsi.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl