Forum dyskusyjne

Prosze o informacje

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

Bubu dołączył
21.06.2004

Bubu 12:22 | 16.07.2004

Potrzebuje informacji na temat aktualnych cen zywnosci, przejazdow i noclegu (kempingi/tansze pensjonaty) w Rumunii i w Bułgarii.. Mam też pytanie: Czy ktos moglby porzyczyc na jakis czas przewodnik po tych krajach?Za wszelkie przydatne informacje i rady z gory serdeczne dzieki!

Bubu dołączył
21.06.2004

Bubu 12:25 | 16.07.2004

Ups! Mialo byc "pozyczyc" nie "porzyczyc". Ach, co ta miłośc robi z ludzmi... :-)

włóczykij dołączył
23.06.2004

włóczykij 20:40 | 20.07.2004

CHyma ie sa takie drogie przewodniki, bezdroza maja RUmunie i Bulgarie w przyzwoitych cenach.

Kuba_TS dołączył
21.07.2004

Kuba_TS 00:53 | 21.07.2004

W Rumunii ceny są podobne jak w Polsce. Czasami nieco drożeszej jest na stacjach benzynowych jak zresztą wszędzie
O noclegi sie nie pytałem
Piękny kraj i sporo bogatszy od Bułgarii. Przyanjmniej takie miałem odczucia.
Standardy nie odbiegające od naszych.

12250 dołączył
21.06.2005

12250 21:31 | 16.04.2007

Ja miałem odmienne odczucia odnośnie "bogactwa" w Rumuni i w Bułgarii. Gdy wpływałem (prom przez Dunaj) z Calafat do bułgarskiego Widinu czułem się tak jakbym wjeżdżał z Polski do Niemiec za komuny. To była przepaść cywilizacyjna! W górniczym Petrosani wydawało mi się, że jestem krezusem; taka tam byłe bieda. Jednak w Sybinie było już znośnie tj. tak jak w Bułgarii. Jednak i na południe od Dunaju są miejsca zaniedbane. Wszystko zależy od rejonu obu krajów. Moje wrażenia są "lekko nieświeże", bo ostatni raz byłem w tych krajach w 2002 roku. Mogło się coś zmienić. Oby na korzyść, bo to piękne tereny; szczególnie góry.

jarko dołączył
18.05.2005

jarko 18:53 | 16.04.2007

LUTY 2007 Ceny :
Chleb - od 1 leia
Coca-Cola 2,5 L -3,4 leia
Piwo - (dobre np.Ursus) ok 2 lei (w rumunii but. to koszt ok 0,6leia)
Snickers - 1,5 leia
mleko 1l -1,8 leia
but.wina Cotnari ok. 11 lei
puszka kukurydzy - 2-2,5 leia
ryż 1 kg - 3,5 leia
wędlina (dobra i smaczna Postrama) - 23,5 leia/kg
chipsy Chio/Lay`s 165g - 3,5 leia
czekolada rumuńska - 1,45 Leia
Przejazd 0k 85 km busem z Roman do Jassy 10-12 lei
Roman - Piatra Neamt 7lei
1 euro - 3,35 leia (złotówki zostawcie w domu)
Taxi 1km -1.4 leia

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl