Forum dyskusyjne

czy zdążę

kategoria podróże po świecie

jakubp23 dołączył
23.03.2010

jakubp23 15:13 | 23.03.2010

Witam! Mam pytanie: czy wyrobię się w czasie... Czas pobytu 22.05.2010-06.06.2010 czyli 15 dni na miejscu. Lądowanie w Bangkoku. Plan jest taki żeby 2 dni być w BKK i potem do Kambodży i tam resztę czasu spędzić. Muszę jeszcze wrócić do BKK bo stamtąd wracam do Polski :) Jeśli chodzi o Kambodżę to chciałbym wiadomo : Angkor , PP, trochę leniuchowania na wybrzeżu :) czy dam radę w tak krótkim terminie (bo czytałem,że podróżowanie po Kambodży bywa trudne-drogi w gorszym stanie niż u nas:) ) z góry dziękuję za porady. pozdrawiam

arnie dołączył
04.11.2007

jakubp23 dołączył
23.03.2010

jakubp23 15:35 | 23.03.2010

może Kampot albo Sihanoukville

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 15:42 | 23.03.2010

wg mnie zdążzysz. Na początek skróc pobyt w Bangkoku do 1 dnia bo jeśli stamtąd warcasz to i tak mósisz być dzień wcześniej niż lot (aby zaplanować nieprzewidziane :-)) Na Angkor wg mnie wystarczy 2 dni czyli 1 świątynie i okolica chyba że jesteś maniakiem świątyń, potem przez Phnom Pehn na wybrzeże. Sihanoukville odpuść bo brzydkie (chyba że wyspa Ko Russei, byłam tam 5 dni ale nie wiem czy nie została kupiona przez dewelopera - do sprawdzenia). Słyszałam że świetnie jest w okolicach Kep i Kampot, np. Rabitt Island. Pozdr. Ewa

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 16:16 | 23.03.2010

Autobusy jeżdżą głównymi drogami i raczej nie ma problemu. SR to góra trzy dni z oglądaniem z łodzi pływającej wioski. Na PP wystarczy półtora dnia. Więc przy takiej trasie nie powinieneś mieć problemów. O ile oczywiście w Tajlandii znów nie będzie przewrotu/manifestacji czy innej wojny domowej :-)

olo2510 dołączył
19.02.2010

olo2510 20:21 | 24.03.2010

Może nie na temat ale kilka rad. Na BKK wystarczy 2 dni. Możesz przespać się na Khao sanie bo stamtąd o 7 lub 8 rano jedzie autobus do granicy KAM. Nie pamiętam za ile ale tanio. Zrób sobie wizę elektroniczną do kam. Z granicy do Siem weź taksówkę za 30 dolarów. Tylko z nikim nie gadaj na granicy, idź jak czołg. Jak masz wizę elektro to wypisujesz tylko jeden kwit. Możesz dogadać się z białymi na temat wspólnego transferu do Siem w kolejce po pieczątkę do . bezpośrednio za przejściem jest darmowy autobus na postój taksówek. Pojedz tam popatrz 3 minuty w niebo (z nikim nie gadaj) i idź na "miasto" .Taksówka za 30 dolarów znajdzie Cię sama. W Siem nie daj się tuktukowcom. Nie wiem na czym to polega ale taksówkarz sam staje i opowiada że miasto jest zamknięte dla taxi. Będą chcieli zawieść Cię za darmo do hotelu. Skończy się na tym że faktycznie za darmo ale pozwiedzasz hotele gdzie oni mają największy profit. Nie ma się jednak czego bać to przesympatyczni ludzie którzy ciężko pracują na chleb. Tylko jak jest ich dużo to się człowiek dziwnie czuje. Na nocleg proponujemy fajny guest house www.angkorhotels.org/Ta_Som_Guesthouse  . Fajna rodzina powitalny drink i czysto no i w cenie śniadanie.
W hotelu poproś o tuktuka cały dzień za 12 dolarów. Tylko nie śpiesz się możesz nawet dać więcej (ok. 15 + napiwek) ale żeby woził Cię od rana i pokazał zachód słońca. Oni mają obstukaną trasę więc jak się będziesz spieszył to obiad zjesz w hotelu . Bilet do Angkor to 20 dolków więc szkoda. Są 2 metody zwiedzania Angkor w jeden dzień lub w 5 lat. Wybór należy do Ciebie. Następny dzień proponujemy jezioro i jego mieszkańców nie wiem jak się nazywa ale tuk tuk kosztuje tam 6 dolarów i 20 dolków za łódź. Tyle mamy do powiedzenia o Kambodży. Co do reszty to proponujemy powrót do Tajlandii i wyspę phi phi via krabi. Jak nie wyspy to fajnie jest też w chang mai ale musisz lubić trekking. A wizę wielokrotną tajską dostaniesz w wawie za free.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 20:31 | 24.03.2010

Zmartwię Cię Olo, zachód jest marny, fajny jest wschód słońca na Angkor Watem. Jezioro nazywa się Tonle Sap, delegacja podbita.
Zbyszek

olo2510 dołączył
19.02.2010

olo2510 20:39 | 24.03.2010

Mało czasu na zwiedzanie. A delegacja no cóż pojechałem na miesiąc do tajlandii i tylko zachaczyłem o kambodzę w dwa dni. Chciałem tylko pomóc co zaznaczyłem na początku więc Twoja wycieczka w moim kierunku sprawiła mi przykrość. Sam coś napisz jak masz tylę wiedzy. Przepraszam za osobisty wątek

jakubp23 dołączył
23.03.2010

jakubp23 22:32 | 24.03.2010

Dziękuję wszystkim za informacje :) pozdrawiam ps. ja właśnie chciałem więcej czasu spędzić w Kambodży niż w Tajlandii, bo ta wydaje mi się (z tego co czytałem, bo to moja pierwsza podróż w te strony) bardziej "skomercjalizowana", a przez to mniej interesująca niż Kambodża..

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 22:43 | 24.03.2010

Pozwolę sobie na odesłanie do mojego krótkiego wpisu na Globie.Jest to poniekąd krótka reklama baru Polki,która prowadzi sympatyczny beach bar w Kambodży,ale okolica jest godna polecenia www.globtroter.pl/artykuly/684,kambodza,nasi,na,krancu,swiata.h  tml

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:48 | 25.03.2010

W porządku, Olo wezwał mnie do tablicy więc napiszę choć już były te informację nie raz na forum. Możesz dostać się do Aranyaprethet z dworca Morchit w BKK za około 200 bathów, później tut-tuk do granicy za maksimmum 50 bathów. Rzeczywiście tak, jak napisał Olo jedź prosto do granicy, Tajowie próbują Cię podwieźć pod niby biuro podróży, które pomoże Ci w załatwieniu wizy, każ im jechać prosto do granicy. Wizy nie musisz mieć, na granicy kosztuje 20 USD. Wydrukuj sobie z oficjalnej strony kambodżańskiego MSZ informację o kosztach wizy ponieważ pogranicznicy kambodżańscy będą próbowali oszukać Cię, że musisz zapłacić w bathach. Jak im pokazałem ten wydruk, to stwierdzili, że 20 USD jest OK plus 100 bathów za wystawienie, co były przekrętem, ale nie będę kłócił się o 100 bathów. Następnie bezpłatny bus zawiezie Cię z granicy na dworzec autobusowy. Tam musisz znaleźć transport do Siem Reap, my jechaliśmy za 25 USD za całą taksówkę. Jeżeli będziesz miał wcześniej zarezerwowany hotel to oni odbiorą Cię z przedmieść Siem Reapu.
Autobus do Phnom Pehn odjeżdża umownie około 9, odbiorą Cię z guesthousu. W PP jesteś na około 14. Bilety do Angkoru kosztują 20 USD za 1 dzień, 40 za 3 dni, 60 za tydzień. Myślę, że 2 dni jest optymalnie, aby obejrzeć główne świątynie bez pośpiechu. Wschód jest fajny, zachód beznadziejny. Koniecznie idź na Apsara Dancing wieczorem, tylko nie na ostatni moment, najlepiej jakąś godzinę przed pokazem. Dlaczego, sam zobaczysz. Z Siem Reap do Phnom Pehn możesz dostać się również wodolotem. Ceny nie pamiętam, ale znajdziesz ją w internecie. 1 cały dzień na PP moim zdaniem wystarczy. Z PP jest sporo autobusów do Sihanoukville. Możesz zahaczyć w drodze powrotnej o Ko Chang w Tajlandii, fajna wyspa ze świetnym jedzeniem w Bang Bao. Wyrób sobie tajskie wizy przed wyjazdem ponieważ na przejściach z Kambodżą ich nie dostaniesz on arrival.
Miłej podróży Zbyszek

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 08:59 | 25.03.2010

Autobusy do PP z SR odjeżdżają co co godzinę od 6.30 rano.
Tutaj znajdziesz sporo dobrych i w miarę aktualnych informacji.

www.seat61.com/Cambodia.htm 

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 10:14 | 25.03.2010

Pomyliłem się, rzeczywiście miał mieć odjazd o 6.30, ale z Siem Reap wystartowaliśmy 7.15 po zabraniu wszystkich gości z innych hoteli, sprawdziłem w notatkach. W PP spaliśmy w Capitol Guesthouse, hotelu firmy przewozowej, na dole możesz kupić bilety do Sihanoukville.
Zbyszek

jakubp23 dołączył
23.03.2010

jakubp23 12:38 | 28.03.2010

ok dzięki za pomoc. Mam jeszcze 1 pytanie. Chodzi o wizy. Czy mogę wjechać na wizę on arrival , mimo że będę dłużej niż 14 dni, potem na granicy kupiłbym kambodżańską a przy powrocie w Phnom Penh znow kupiłbym tajska? Czy muszę przed wyjazdem wyrobić sobie wizę dwukrotnego wjazdu? ta wiza jest droższa, dlatego pytam :) bedę wdzięczny za odp

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 13:20 | 28.03.2010

Ja załatwił bym sobie wizę dwuwjazdową w Warszawie,szkoda czasu i stresu na załatwianie wizy w Phnom Penh,a tym bardziej że masz zamiar przebywać dłużej niż 14 dni w Tajlandii.Wiza wielowjazdowa jest bezpłatna.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 16:09 | 28.03.2010

Mariusz ma rację, nie wiadomo ile czasu trwa załatwienie tajskiej wizy w PP ( w Warszawie najszybciej dostaniesz następnego dnia), a na granicy z Kambodżą nie dostaniesz. Lepiej to załatwić w kraju.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 17:14 | 28.03.2010

Zbyszek a Ty kiedy wreszcie do Wrocka zawitasz??

jakubp23 dołączył
23.03.2010

jakubp23 20:12 | 28.03.2010

no właśnie ja bym wolał w PP zrobić sobie wizę do Taj, bo jeśli chodzi o Warszawe to musiałbym 2 razy specjalnie jechac 300 km a to mi sie nie usmiecha ;) czy wie ktoś ile trwa załatwienie wizy w PP??

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 22:36 | 28.03.2010

Popytaj się w Twoim mieście na pewno są biura podróży które za 100 PLN wyrabiają wizy.Albo moze masz znajomych rodzinkę w Warszawce to mogą załatwić to za Ciebie.Mnie pomógł kumpel w Warszawie i swego czasu załatwił mi wizy do Wietnamu i Tajlandii.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl