Forum dyskusyjne

parkowanie w Berlinie

kategoria podróże po świecie

anulka08 dołączył
29.01.2010

anulka08 09:42 | 26.03.2010

Hej,
w związku z tym że podróż do Azji zaczynamy od Berlina zastanawiamy się co zrobić z samochodem:-) Macie jakieś sprawdzone (oczywiście niedrogie) parkingi? Będziemy wdzięczni za porady!

Sklep.Badura dołączył
05.02.2010

Sklep.Badura 16:51 | 26.03.2010

Chyba najlepiej będzie zostawic samochód na parkingu strzeżonym,będzie najbezpieczniej. Co prawda jest płatany,ale wg mnie to najlepsza opcja,w samym centrum Berlina nie brakuje parkingów.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 16:00 | 27.03.2010

Przy lotnisku (Tegel) cena za parking to porażka, aby poruszać się po mieście musisz mieć kartę o wypełnieniu norm czystości spalin naklejaną na przednią szybę, wystawiają ją stacje diagnostyczne. Jeżeli masz taką naklejkę możesz spróbować zostawić auto w mieście w tzw. spokojnych dzielnicach. Ja tak robię i nic do tej pory się nie działo. Jak nie masz naklejki policja może wywieźć Ci samochód na parking własny i wtedy dopiero są jaja i koszty, natomiast jak ktoś widzi naklejkę to uważa, że możesz mieszkać gdzieś obok i masz spokój.
Zbyszek

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 17:46 | 27.03.2010

czy te naklejki mozna uzyskac w polskiej stacji diagnostycznej bo wybieram sie do Berlina na poczatku czerwca i troche mnie to zaskoczylo...

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:45 | 27.03.2010

Niestety nie, ja to załatwiałem wysyłając faksem ksero dowodu rejestracyjnego do mojego znajomego. On pojechał z tym do stacji diagnostycznej i tam za chyba 5 Euro dostał naklejkę ważna bodajże 3 lata. Okres ważności i cena zależą jakie normy spalania spełnia silnik. Podaję link do strony ambasady polskiej w Berlinie, tam można więcej na ten temat poczytać.
www.berlin.polemb.net/index.php?document=928 
Jeżeli złapią Cię bez naklejki to oczywiście mandat. Wprowadzili to w 2008 roku.
Zbyszek
Pozdrawiam Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl