Forum dyskusyjne

drogą lądową do Nowej Zelandii

kategoria podróże po świecie

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 17:10 | 09.12.2006

Witajcie,
w przyszłym roku rozpoczynam "podróż mojego życia". Z Polski poprzez Rosję, Mongolię, Chiny, Japonię, Wietnam.......Indonezję......Australię chciałabym się przedostać do Nowej Zelandii. Drogę zamierzam przebyć lądem, stopem, autobusem, pociągiem czym się da ( samolot odpada).
Bardzo będę wdzięczna za wszelkie porady. Może ktoś z Was ma już taką podróż za sobą? Co koniecznie zobaczyć a jakie miejsca lepiej omijać. Może zdradzicie mi jakieś ukochane miejsca-nie koniecznie opisane w przewodnikach turystycznych. Każda dobra rada będzie bardzo pomocna.
Ps. a może ktoś część tej drogi podzielił by z nami?
Dzięki za wszelkie wskazówki
Kornelia

Maxiu dołączył
12.12.2006

Maxiu 00:23 | 12.12.2006

Zaciekawiło mnie to, że piszesz w liczbie pojedynczej. Czy oznacza to, ze chcesz to zrobić sama??? Jeśli tak, to chylę czoła. Tak się składa, że wybieramy się również drogą lądową do NZ, ale chcemy ominąć chiny, bo tam byliśmy więc troszkę inaczej to zaplanowaliśmy. Poza tym jedziemy samochodem i chiny odpadają. Jest jednak możliwe i bardzo było by nam miło gdyby udało nam się spotkać na szlaku. Może złapiesz nas na stopa. Korzystając z okazji dołączam się do prośby o informacje na temat drogi i atrakcji po drodze.....czekamy..
pozdrawiam
Marcin

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 01:10 | 12.12.2006

Hej, nie jadę sama-jest nas dwoje :-) Chiny to może nie "klucz" programu, jednak chcielibyśmy je zobaczyć. Jeśli to będzie możliwe to zabierajcie stopowiczów z dużymi, zielonymi plecakami :-)
Kiedy ruszacie? może rzeczywiście gdzieś się spotkamy?
Pozdrawiam
Kornelia

mike dołączył
03.09.2006

mike 09:12 | 14.12.2006

Hej
ja wlasnie odbywam taka podroz tylko ze nie przez rosaj a przez turcje, iran pakistan indie itd potem przez indonezje. teraz obecnie jstesmy w pakistanie i czekamy na wizy do indii. Jakby jakies pytania z checia doradze pisz na m.budny@interia.pl.
a jak juz jestem to tez zapytam w poniedzialek mam nadzieje jak juz dostaniemy te wizy ruszamy do indii i.. gdzie spedzic boze narodzenie?? a gdzie sylwestra?? moze jakies pomysly.
ps sorki ze tak w twoim temacie:D

Maxiu dołączył
12.12.2006

Maxiu 23:47 | 18.12.2006

Ho ho ho! , że tak z mikołajowa zaczne. Jak widzę polska stonka jest już wszędzie - to świetnie. Mam oczywiście pytanie jak sytuacja w tych wszystkich "niespokojnych" krajach? Były jakieś problemy? Jak myślicie, czy da się przejechać samochodem waszą drogą? Chcemy też pojechać przez Turcję, ale potem w dół aż do arabii saudyjskiej i romem do indii. Może dzięki wam odważymy się pojechać przez te "wojny"? Dajcie koniecznie znać jak tam jest.
Oczywiście będziemy wypatrywać zielonych plecaków, ale to dopiero za rok :(.
pozdr.

mike dołączył
03.09.2006

mike 13:34 | 20.12.2006

houhou zadnych wojen tu nie ma ludzie zawsze pomocni tylko jedyne co to od turcji wszyscy jezdza jak wariaci a iran to chyba ich najwieksza wylegarnia, zadnych regol na drodze ale jest fajnie polecam.
a za rok pewno wrocimy do indii bo teraz za zimno dla nas zeby do nepalu jechac:d wiec za kilka miesiecy pewno wrocimy bo wiza darmowa hyhy czego wszyscy nam zazdroszcza
pozdro

F482 dołączył
29.03.2006

F482 23:23 | 09.01.2007

czesc czy juz wszystko zorganizowane lista zamknieta

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl