Forum dyskusyjne

Jakucja Syberia

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

saqasire dołączył
21.03.2010

saqasire 11:23 | 29.03.2010

Czy kogos interesuje Jakucja?
Jesli tak, to piszcie na: podrozejakucja@mail.ru

saqasire dołączył
21.03.2010

saqasire 10:37 | 30.03.2010

Nie zrozumielismy sie. Mieszkam w Jakucku od dawna (od ubieglego wieku) i moglbym pomoc tym, ktorzy sie tu wybieraja.

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 21:17 | 30.03.2010

Fajna inicjatywa, ale na ten rok z Rosji to jadę do Moskwy. Napisz chociaż, czym się zajmujesz w Jakucku?

saqasire dołączył
21.03.2010

saqasire 09:43 | 03.04.2010

Po prostu zyje i jak wszyscy probuje wiazac koniec z koncem. Zona jest Jakutka.
Dla zainteresowanych moge dodac, ze np. dzis w nocy bylo -18 stopni, a w dzien okolo 0 stopni.
W stosunku do Warszawy jest 8 godzin roznicy w czasie.
Wszystkim wesolych swiat wielkanocnych!
Adam

saqasire dołączył
21.03.2010

saqasire 09:53 | 03.04.2010

Wszystkich kreci cala ta Jakucja, ale malo kto jezdzi. A jak juz, to latem.
Dlatego wpisalem sie na forum. Zdaje sobie sprawe, ze wiele osob jest zainteresowanych, ale nie wiem jak dotrzec do wiekszej rzeszy, poinformowac, ze tu jestem i znam polski.
Jesli co, to przekaz innym informacje o mnie, albo poradz cos.
Pociag dojezdza juz okolo 300 km od Jakucka, za dwa lata ma byc na prawym brzegu naprzeciwko samego miasta.
Czesc!

Grendel dołączył
08.01.2010

Grendel 20:44 | 03.04.2010

Spoko, już sam fakt, że tu się odezwałeś może spowodować, że ktoś chętny na Jakucję się odezwie.

saqasire dołączył
21.03.2010

saqasire 12:36 | 14.04.2010

Dzieki.
Moge pomoc w granicach rozsadku (pewne informacje nic nie kosztuja). Swojej Azjatki, lozka i lodowki na pewno nie oddam...
Latami nie interesowalo mnie zbytnio co pisza o Jakucji i jej mieszkancach w Polsce. Do czasu... Az zaczalem czytac. O malo mnie nie trafilo.
Powiedzmy, ze sam jestem zainteresowany w tym, zeby w Polsce byly w obiegu rzetelne informacje o tym regionie Azji.
Nie wiem kim jestes. Ale dzieki za podpowiedz. Probowalem na www.twoja-podroz.pl,  ale nie daje rady sie zarejestrowac. Wiem, ze to smieszne. Ale prawda jest, ze dzis lepiej znam sie na jakiejs tajdze, orientowaniu sie w terenie it.p. "pierdolach", niz na watpliwych zdobyczach tzw. cywilizacji.
Nie pasuje juz pewnie do polskiego swiata. Chcialbym rozpropagowac PRAWDZIWA Jakucje jak najszerzej, ale nie mam pojecia jak trafic do wiekszych rzesz. Bo sluchac to by juz mnie sluchali, nie musialbym zmyslac.
Szczerze mowiac nie wiem komu chce bardziej pomoc - sobie czy innym...
Dobra, starczy tego medrkowania.
Co niektorzy to sie nawet czasem przyznawali, ze mi nie wierza, ze tak dlugo tu mieszkam.
Od 15 maja znowu bede mial problema z praca... Moze obcowanie z ludzmi z czasem czyms zaowocuje.
Jaka tam w ogole pogoda w Polsce, ale tak zwyklymi slowami?
Adam

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 17:34 | 14.04.2010

Jaki to kraj jaki jezyk jak podrózowac jakie ceny czy Jakuci czuja swoja odrebnośc czy czuja sie no własnie kim sie czuja ?I skąd Ty sie tam wziałeś I jak długo tam jesteś .Pozdrawiam.Tomek

saqasire dołączył
21.03.2010

saqasire 12:36 | 20.04.2010

Dzieki!
Chyba mi sie udalo na twoja-podroz.pl.
Adam

saqasire dołączył
21.03.2010

saqasire 12:44 | 20.04.2010

Jakucja nalezy politycznie do Rosji. Jezyk jakucki nalezy do grupy tureckiej. Jakuci sa Azjatami. Nie wiem co odpowiedziec nt. odrebnosci - a czy Polacy ja czuja? Troche dziwne pytanie. Jak podrozowac po Jakucji, czy do Jakucji?
Pierwszy raz przyjechalem na zaproszenie. Ozenilem sie ze swoja Jakutka w 1992 roku i tak juz zostalo. Pochodze z Zachodniej Polski.
Jakucja jest 10-krotnie wieksza niz Polska, a mieszka tu niecaly milion ludzi.
Warto przyjechac i zobaczyc to na wlasne oczy. Co juz od pewnego czasu probuje ludziom wytlumaczyc.
Pytajcie dalej.
Na razie
Adam

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 12:20 | 24.04.2010

Wspaniale Adamie, ze sie zalogowales na tym portalu. Dostalam od Ciebie maila i od razu pomyslalam, ze namiary wziales stad. Wiedzac juz, ze tam jetses nabralam jeszcze wiekszej ochoty na zobaczenie Jakucji. Wierze, ze sie kiedys zobaczymy.
Magda

saqasire dołączył
21.03.2010

saqasire 12:25 | 24.04.2010

Ale lepiej pisz na e-mail, bo moze sie zdarzyc, ze tu nie zajrze przez jakis czas.
Odpowiem, ale nie dzis, bo jest pozno, a z internetu korzystam nie w domu.
Na razie.
Adam

saqasire dołączył
21.03.2010

saqasire 08:16 | 27.04.2010

Jeszcze 2 dni temu nie bylo juz sniegu, tyle ze jeziora i rzeki byly tylko na powierzchni lekko rozmarzniete. A wczoraj gwaltownie sie ochlodzilo i w ciagu dnia spadlo jakies 10 cm sniegu, rano bylo -10, w dzien okolo -4. Dzis znow slonecznie i w dzien bloto.
Coz, tu jest skrajnie kontynentalny klimat... Snieg czasem moze spasc i w pierwszych dniach czerwca.
Na razie
Adam

Marek S dołączył
13.06.2011

Marek S 23:21 | 13.06.2011

Witam
Próbuje wysłać maila na ten adres i błąd pokazuje z dostarczeniem wiadomości. Sprawa związana z przyszłoroczną wyprawą w ten rejon i dalej.
Adamie! Odezwij się na msmar@wp.pl
Pozdrawiam
Marek

dadrian dołączył
26.03.2012

dadrian 20:36 | 26.03.2012

Witam Adamie,
Chciałbym w tym roku zobaczyć Syberie tak od kuchni. Marzę o tym, żeby dojechać samochodem do Jakucka i w tym celu chcę nawet kupić UAZa i przygotowąć go na tą podróż chociaż, nie jestem do końca pewny czy zachodnie auto nie jest odpowiedniejsze. Planuję wyruszyć na początku września. Wszyscy uwazają mnie za wariata, ale ja jestem na emeryturze i
mam dużo czasu. Pozatym, łatwiej jechać po zamarzniętych błotach Syberii. Będzie to podróż mojego życia i będzie mi bardzo miło, że gdzieś tam w głębokiej Syberii spotkam swojego. Będę szukał jakiegoś towarzysza do podróży, ale jeżeli nie znajdę to zdecydowanie jadę sam. Mój e-mail :
es.adrian@wp.pl
Bardzo proszę Cię o kontakt.
Pozdrawiam
Adrian

Heyerdal dołączył
25.03.2012

Heyerdal 11:25 | 27.03.2012

Jakuck...
Hm...
brzmi zachęcająco...
Uaz-chyba lepszy od zachodnich-tam chyba wszędzie go znają i jakieś części się znajdą , a i naprawić im będzie łatwiej niż zachodnie wozy. Samochód prostszy w budowie i chyba nie jest przesadą mówić o nim ze jest nie do zdarcia.
Adam i Adrian - pozdrawiam z lasów mazowieckich.

dadrian dołączył
26.03.2012

dadrian 20:02 | 27.03.2012

Zastanawiam się nad UAZem, ale mam wątpliwości z dwóch powodów:
- niska moc silnika
- plandeka lub nieocieplony plastik nad głową. Gdybym trafił na większe mrozy może być problem, chociaż nie jest to takie pewne. Brak mi doświadczenia pod tym względem.

Heyerdal dołączył
25.03.2012

Heyerdal 21:27 | 27.03.2012

Akurat plandeka, czy plastik to najmniejszy problem - to da sie ocieplić, obudować - blacha z cienką podsufitką nie jest diametralnie lepsza na cięższy mróz.
Najważniejsze - to zdrowe podwozie i silnik.
Na początku ruchu offroad-owego w Polsce po 89 roku - uazy górowały bezapelacyjnie nad Toyotami czy innymi zachodnimi cackami.
A w kwestii kosztów- to na pierwszy rzut oka-chyba taniej będzie kupić i remontować ruska niż zachodni.
Najlepszy byłby Land-rover... Ale - to zupełnie inna półka.
A przecież od wojny Rosja na uazie stoi i jezdzi - tam wszędzie mają albo części albo wiedzą jak naprawić za pomocą przysłowiowego sznurka czy drutu.

dadrian dołączył
26.03.2012

dadrian 21:48 | 27.03.2012

Który Land rover byłby rzeczywiście taki dobry? Bo w końcu po powrocie sprzedałbym go.

Heyerdal dołączył
25.03.2012

Heyerdal 22:54 | 27.03.2012

defender, tylko długi
Halik podobnym dawno temu przejechał Amerykę płd

dadrian dołączył
26.03.2012

dadrian 13:23 | 11.04.2012

Właśnie kupiłem Defendera 110 - długi. Mam kilka miesięcy aby go sprawdzić i dostosować do tej podróży.

krzysztofC dołączył
02.07.2011

krzysztofC 23:32 | 11.04.2012

zanim zaczniesz cywilizować auto na wyprawy odwiedz bad kissingen i obejrzyj jak zrobili i robią to inni Tam na pewno podpatrzysz coś naprawdę praktycznego

Heyerdal dołączył
25.03.2012

Heyerdal 08:10 | 12.04.2012

Witam
sorry za ciemnote ale jakbys przyblizyl co to
bad kissingen
pozdrawiam

krzysztofC dołączył
02.07.2011

krzysztofC 10:23 | 13.04.2012

przepraszam,Jest to miejscowość w niemczech gdzie raz do roku odbywają się chyba największe spotkania w europie ludzi podróżujących samochodami 4x4 połączone z wystawami i targami wszelkiego sprzętu i wyposażenia mniej lub bardziej potrzebnego do turystyki samochodowej.Najlepsze jest to że zjeżdżają się ludzie z całej europy swoimi sprzętami / w tamtym roku około 700 aut/ na przygotowane w tym celu pole namiotowe /opłata za 4 dni ca 10 eur/ Można tam na żywca obejrzeć i podpatrzeć różne patenty Poza tym jest okazja poznać porozmawiać o podróżach.Wśród ludzi podróżujących samochodami 4x4 sama nazwa bad kissingen mówi sama za siebie pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl