Forum dyskusyjne

bali - co warto zobaczyc

kategoria podróże po świecie

agn dołączył
19.01.2007

agn 15:26 | 01.04.2010

wybieramy sie na 1,5 miesiaca do indonezji, planujemy zwiedzic jawe, sumatre i kilka innych miejsc. poniewaz wypoczynek zaplanowalismy na innej wyspie mam pytanie - co naprawde warto zobaczyc na bali i ile mniej wiecej dni moze to zajac? czy 6-7 dni wystarczy, jesli nie chce sie zahaczac za bardzo o plaze? prosilabym bywalcow o napisanie zapierajacych dech w piersiach miejsc, ktorych nie ma w innych zakatkach indonezji. bede bardzo wdzieczna za wiele odpowiedzi :)))

borsukwro dołączył
23.12.2009

borsukwro 21:55 | 01.04.2010

agn - jesli mozna, gdzie wypoczywasz (wyspa, hotel)?
Z racji promocji biletow (lufthansa) mysle nad odrobina leniuchowania przeplatanego leniwymi wyjazdami na Sumatre czy Borneo (zobaczenie oran-gutanow)

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 22:41 | 01.04.2010

Ja polecam zobaczenie wulkanu Batur, można tam popłynąć łudką do wioski rybackej. Ładne są też pola ryżowe, a ogrodu zoologicznego nie polecam. Sanur mi się też podobało.

www.go-bali.pl dołączył
15.01.2010

www.go-bali.pl 04:07 | 02.04.2010

czesc :)
mam dla was kilka propozycji, moze beda stronnicze poniewaz mieszkamy na bali
1. do zwiedzania : swiatynia tanah lot, swiatynia tampak siring, malpi gaj w ubud plus tarasy ryzowe w tegalal, polnoc bali lovina piekne widoki plus mozna wybrac sie na rybki ( marlin )
2. mieszkanie : polecam zakwaterowac sie w sanur dobre miejsce na robienie wypadow po wyspie duzo knajpek z tanim jedzonkiem,
zapraszam po wiecej info na skype www.go-bali.pl 

Aneczka333 dołączył
23.03.2015

Aneczka333 13:41 | 31.03.2015

Koniecznie Monkey Forest, no i świątynie :) tych jest do wyboru wiele. Ja osobiscie polecam Ayun Taman Temple, Pura Ulun Danu Bratan no i koniecznie tarasy ryżowe!

adusia_wro dołączył
13.03.2014

adusia_wro 09:35 | 01.04.2015

Ja do tego wszystkiego dorzucę Taman Ujung Water Palace.

Pozdrawiam z Lombok,
ada.polindotours@gmail.com

___Ola dołączył
19.06.2011

___Ola 17:24 | 10.04.2015

Jeśli planujesz wycieczkę po Indonezji to zobaczysz tyle cudownych miejsc, że Bali Cię nie zaskoczy, wręcz rozczaruje. Spędziłam w Indonezji 2 miesiące i mogę przyznać, że są tam miejsca o wiele ciekawsze niż Bali.

Ale na Bali warto zobaczyć Ubud - urocze miasteczko w środku wyspy, hinduski klimat , spokój, relaks no i te pola ryżowe. Była to dla mnie kwintesencja tego co sobie o Bali wyobraziłam, bo pozostałe miejsca to typowa komercha. Warto tu zostać z 4 dni i się zrelaksować.

Tanah Lot to urocza świątynia, warto zrobić sobie jednodniowy trip do niej, ale 1 dzień w zupełności wystarczy.

Wulkanów w Indonezji jest dużo, jeśli nie wspinałaś się jeszcze na żaden to można to zrobić na Bali, ale zdecydowanie bardziej polecam Rinjani (na Lombok) lub Kawah Ijen (Jawa).

Miejscem, które wywarło na mnie ogromne wrażenie i jest moim ulubionym w Indonezji to wyspy tuż obok Bali - Nusa Lembongan i jej mniejsza siostra Nusa Ceningan. To zaledwie 30 min. łódką z Bali do prawdziwego raju.

Właśnie opisuję moją przygodę z Indonezją na blogu www.milesfromhome.pl  , obecnie pojawił się post o Bali więc zapraszam a znajdziesz tam więcej szczegółów. :)

Ollie dołączył
23.07.2015

Ollie 20:59 | 24.08.2015

Na Bali odwiedziałam Lovine w celu spotkania delfinów, po drodze do Amed gdzie nurkowaliśmy zwiedzieliśmy Pura Beji i wodospad Git Git. Byliśmy też w Ubud, Monkey Forest. Widzieliśmy Pura Tanah Lot, Pura Besakih, pałac wodny Tirtagangga, Pura Tirta Empul i Goa Gajah :) Moża conieco poczytać o tych miejscach tutaj: the-ollie.com/category/bali/  Pozdrawiam!

Ollie dołączył
23.07.2015

Ollie 21:00 | 24.08.2015

I jak przedmówca gorąco polecam Rinjani, trekking bardzo fajny, a widoki nie do opisania.

AdamNitka dołączył
13.07.2011

AdamNitka 04:19 | 21.07.2016

Bali ma naprawdę wiele do zaoferowania. Są miejsca typowo turystyczne jak Tanah Lot, Ubud, Świątynia na jeziorze Ulun Danau Beratan, świątynia Tirta Empul, wulkan Batur.które trzeba zobaczyć. Nawet pomimo tego, że jest tam zazwyczaj tłoczno.
Oprócz tego są miejsca zdecydowanie mniej oblegane jak -
Pałac w Ujung na wschodnim wybrzeżu,
pola ryżowe Jatiluwih,
miejscowość Sidemen z wiodkiem na wulkan Agung (warto zatrzymać się tam chociaż na jedną noc),
wspaniały wodospad Nungnug (praktycznie zero turystów, a widoki nieziemskie. Dużo schodów do pokonania)
las małp w Sangeh - zdecydowanie mniej zatłoczony od lasu małp w Ubud

Z plaż warto zobaczyć: Padang-Padang, Balangan, Nyang Nyang, Geger.

Widoki i przygoda gwarantowane podczas raftingu po rzece Ayung.

Smyczyner dołączył
05.09.2016

Smyczyner 22:20 | 06.09.2016

I to jest super wskazówka. dzięki AdamNitka.
lecę tam ze z przyjaciółmi w grudniu, głównie z myślą o Papui i okolicznych wyspach ale lądujemy w Denpassar więc może ze trzy dni warto poświęcić Bali skoro są tam jeszcze miejsca mniej oblegane lub nieznane...

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 11:29 | 05.08.2016

ponieważ już wiekszość zostało poniżej napisane napiszę tylko iż my braliśmy skuter i robiliśmy całodniowe wycieczki raz z południa a a raz z północy wyspy - międzynarodowe prawo jazdy się przyda - sprawdzają jak jest kontrola - i naprawdę warto na własną rękę pojeździć i wyjechac poza miejscowości turysrtyczne

paprika_korps dołączył
23.08.2016

paprika_korps 17:13 | 24.10.2016

Polecam naszego kierowcę z Ubud

Komang

paprika_korps dołączył
23.08.2016

paprika_korps 17:21 | 24.10.2016

Komang

tel 085936152285
whats app 082237599254
mail ikomangcahayadana@gmail.com

Przyjazny, spokojny facet, z którym zrobiliśmy 1 całodniową i 1 półdniową tarasy ryżowe wycieczkę po Bali. Zawiózł nas w miejsca, które chcieliśmy zobaczyć, czekał na parkingu, aż skończymy zwiedzać. Autko w dobrym stanie z klimatyzacją. Stacjonuje w Ubud.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl