Forum dyskusyjne

Gdzie się osiedlić

kategoria podróże po świecie

radekxx dołączył
15.04.2010

radekxx 18:38 | 15.04.2010

Witam,
za miesiąc wybieramy się z narzeczoną na Filipiny na minimum pół roku. Mamy pytanie gdzie najlepiej się osiedlić. Chodzi o miejsce takie abyśmy mogli mieszkać przy plaży, ale żeby bardzo blisko było duże miasto z centrami handlowymi itp. Możemy także mieszkać w mieście, ale by blisko była rajska plaża i czysta woda. Prosimy o informacje jeśli ktoś się orientuje :D
Pozdrawiam
Radosław

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 18:59 | 15.04.2010

mnie sie podoba bez duzych miast rajskie wyspy na Palawanie

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 01:49 | 01.01.2015

Loswiheros prowadził swego czasu dyskusje z expatami - to dobre źródło informacji o tym co nas czeka na miejscu. Z doświadczenia wiem, że poza turystycznymi wyspami ceny są dużo bardziej przystępne.

mac1234 dołączył
08.08.2010

mac1234 04:44 | 08.08.2010

Napiszę ci tak że w miastach nie ma rajskich plaż chyba że w bardzo drogich resortach wstęp oczywiście płatny np. Mactan - dzielnica Cebu. Filipińskie miasta nie są przyjemnym miejscem. My mieszkamy od ponad pół roku na rajskiej wyspie bantayan, jest to największa z rajskich wysp, liczy 100 000 mieszkańców i posiada większość wygód współczesnej cywilizacji. Sprawdź naszego bloga www.breakdacycle.com 

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 14:13 | 31.10.2010

ale fajnie :)
I jak się mieszka na Filipinach? Ile trzeba mieć pieniędzy na życie tam?

[konto usunięte] dołączył
10.03.2010

[konto usunięte] 23:55 | 07.03.2011

Spedzilem na filipinach prawie caly rok od lutego 2010 no i tak sie przyzwyczailem ze czuje sie fatalnie bo musialem wrocic do europy. Nawet jesli jest tanio to kasa wczesniej cz ypozniej sie konczy. Chce wrocic jak najszybciej i zostac jak najdluzej. No i pojawia sie pytanie jak moge zostac tam na stale. Niebylo by tego pytania gdybym byl miljonerem bo bym sobie mieszkal i przedluzal vize co 2 miesiace. Ja musze znalezc jakis busines na filipinach ktory pozwoli mi tam mieszkac. No i jest prosba do was moze jakas tega glowa ma jakis pomysl czy sugestje co mozna robic i zarobic na Filipinach.

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 12:54 | 10.03.2011

Bardzo ciekawe co piszesz :) A jaki miałeś miesięczny budżet na życie tam? Chcesz tam zamieszkać na stałe?

Zulla dołączył
26.12.2009

Zulla 14:46 | 10.03.2011

Ewela jak mozna tak osobiste pytania zadawac. jednemu starczy 500$ a drugiemu 1000$ bedzie malo. Jest to bardzo subiektywne i osobiste.
Jesli czytalas Gocha strone to wiesz ze osiedlil sie na slate.

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 23:31 | 10.03.2011

Nie widzę w tym pytaniu nic osobistego, zwykłe i wręcz podstawowe pytanie o budżet, jeszcze na takim portalu jak Globtroter, gdzie ludzie podróżują sami na własną rękę i za niewielkie pieniądze, nie są milionerami. Gdybym słuchała takich osób jak Ty, to w Tajlandii na pewno bym nie była, na Bali też nie, bo myślałabym jak większość, że mnie na to nie stać. Więc nie wiem skąd Ty się urwałaś z takimi głupimi uwagami. Wiadomo, że budżety są różne, zazwyczaj podaje się min. na przeżycie i średni budżet. Widzisz coś w tym złego? Bo ja nie.

10.03.2010

[konto usunięte] 23:09 | 12.03.2011

Ja osobiscie wydawalem duzo za duzo ale na filipinach mozna zyc za niewielkie pieniadze. Wynajmuje dom za ok 85 dolarow na miesiac prad kosztuje mnie 15 usd i woda 3 usd miesiecznie. miesiecznie na jedzenie pewnie mozna za 50-100 usd. Chyli 200 usd spokojnie wystarczy na zycie. Place sporo za mieszkanie bo niektorzy moi znajomi placa polowe tego co ja. No ale jezeli lubisz robic zakupy to masz wiele mozliwosci na wydanie pieniedzy.

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 20:31 | 13.03.2011

Czyli wróciłeś już tam? :) A jaka jest szansa na utrzymanie się tam z jakiejś pracy?

10.03.2010

[konto usunięte] 21:58 | 18.03.2011

Jestem w europie od kilku tygodni. Wracam na filipiny w maju. Szanse

10.03.2010

[konto usunięte] 21:58 | 18.03.2011

10.03.2010

[konto usunięte] 21:57 | 18.03.2011

10.03.2010

[konto usunięte] 22:01 | 18.03.2011

Szanse na utrzymanie sie z jakiejs pracy sa raczej niewielkie no ale to zalezy od twoich umiejetnosci. Znacznie lepiej zainwestowac w jakis busines

Aldi dołączył
30.03.2011

Aldi 13:51 | 31.03.2011

Witam
Chciałbym polecieć na filipiny na kilka miesięcy lub osiedlić się na stałe ale nie mam doświadczenia z filipinami swoją wiedzę czerpie z for podróżniczych i z bloga breakdacycle.com wiec mam kilka pytań do osób które mieszkały lub mieszkają na filipinach
Czy da się wynająć mieszkanie i wyżyć za 800 zł miesięcznie
Ile kosztuje wynajęcie mieszkania z kuchnią łazienką i internetem i czy w internecie moszna znaleźć fanie oferty mieszkań czy lepiej poszukać na miejscu
Jakie miejsce polecacie do osiedlenia się na filipinach
Gdzie jest najwięcej polaków na filipinach
Jakie wrażenie zrobili na was filipinczycy i filipinki :)

pedrittos (ban) dołączył
05.04.2011

pedrittos (ban) 08:22 | 05.04.2011

chcemy leciec w 4 chlopa od wrzesnia na pol roku na Filipiny,masz jakies namiary na wynajecie domu-bungalowu przy ladnej plazy,gdzie cos sie dzieje i nie ma brudu?w dalszej
perspektywie chcemy polatac po tym fascynujacym kraju...
pozdr.Pedrittos

Aldi dołączył
30.03.2011

Aldi 19:15 | 06.04.2011

Na pewno szybciej uzyskasz odpowiedz na tym blogu breakdacycle.com/beta/blog2.php  napisz w komentarzach co chcesz się dowiedzieć i też jest podany numer telefonu do chłopaków którzy prowadzą tego bloga
Pozdr

10.03.2010

[konto usunięte] 15:25 | 08.04.2011

Witam jak juz pisalem wczesniej spedzilem na filipinach okolo roku.Teraz jestem w Europie a dokladnie w UK. Planuje powrot i osiedlenie sie na stale w tym pieknym kraju jezeli masz podobne plany. Mam kontakty na Filipinach moge pomoc w prowadzeniu firmy, dystrybucji produktu lub wejde w spolke. Mam rownierz kilka wlasnych pomyslow na business Jestes zainteresowany lub zainteresowana prosze o kontakt, mikstat@yahoo.co.uk

pedrittos (ban) dołączył
05.04.2011

pedrittos (ban) 08:58 | 15.04.2011

chlopaki znaja tylko Bantayan,a przeciez tam jest tyle innych pieknych miejsc,oczywiscie odwiedzimy ich,ale potrzeba nam kogos kto tam jest lub byl i cos wiecej zobaczyl,by doradzil gdzie naprawde warto sie osiedlic

Aldi dołączył
30.03.2011

Aldi 12:15 | 15.04.2011

Spróbujcie tutaj (Polacy na Filipinach)
www.facebook.com/group.php?gid=135098869158 
Jak uzyskacie jakieś info to dajcie znać
Pozdro

pedrittos (ban) dołączył
05.04.2011

pedrittos (ban) 21:49 | 15.04.2011

to juz wszystko przeczytalismy,nam potrzeba fachowca,ktory wie o co chodzi,
ma za soba przynajmniej rok pobytu,zwiedzil Bohol,Palawan Cebu zna realia,uklady,przepisy etc
polnoc odpada,klimat tam jest bardziej wilgotny...
chcemy zainwestowac w jakis maly resort przy plazy (trzeba cos tam robic)
CZY JEST KTOS TAKI?
pozdr.Pedrittos

pedrittos (ban) dołączył
05.04.2011

pedrittos (ban) 07:49 | 04.05.2011

Hej Radek,gdzie w koncu spedziliscie te pol roku na Filipinach i jak tam sie dostaliscie?
Pytam ,bo we wrzesniu lece tam na pol roku
pozdr.Pedrittos

kasiawroc dołączył
23.05.2011

kasiawroc 18:39 | 23.05.2011

Pedrittos gdzie dokładnie będziesz ? Żona i ja chcemy zostać tam na stałe a wyjazd planujemy na pazdziernik , może trochę szybciej

pedrittos (ban) dołączył
05.04.2011

pedrittos (ban) 12:07 | 28.05.2011

Odezwij sie na meribel@wp.pl to wymienimy sie info.
Chcemy spenetrowac Bohol i Palawan,bo tam podobno jest najlepiej,od kilku lat zimujemy na Phukecie ale komercja tam wchodzi drzwiami i oknami dlatego chcemy cos znalezc na Filipinach,wazne by bylo ladnie,czysto i nie daleko na airport,pozdr.Pedrittos

Mistick dołączył
30.05.2011

Mistick 18:51 | 30.05.2011

Czasem jak sie jedzie samochodem milo jest posluchac w radiu o fajnych miejscach...odrazu czlowiekowi przychodzi do glowy plan wyjazdu do takiego miejsca.Znacie moze radio, w ktorym prowadzacy jest w stanie zachecic sluchacza do odwiedzenia miejsca?

Aldi dołączył
30.03.2011

Aldi 18:11 | 26.06.2011

Witam
zachęcić do podróży to potrafi Beata Pawlikowska w radiu zet Świat Według Blondynki i Blondynka w Wielkim Mieście też moszna posłuchać
www.radiowepodroze.pl 
www.tok.fm/TOKFM/0,89514.html 
Nie dawno powstało w sieci radio turystyczne radiotravel.pl/ 

Merlin dołączył
13.12.2014

Merlin 14:12 | 13.12.2014

>Pedrittos gdzie dokładnie będziesz ? Żona i ja chcemy zostać tam na stałe a wyjazd
>planujemy na pazdziernik , może trochę szybciej

Odgrzeję temat, chcemy z żoną kupić jakiś mały apartament lub domek i wynieść się z Polski na zawsze, nie chcemy pracować, chcemy spokojnie żyć z oszczędności. Poszukujemy rzetelnych informacji o możliwościach kupna lokum, miejscach gdzie zrobić to najlepiej, kosztach życia, języku itp

bog41 dołączył
02.09.2012

bog41 19:44 | 13.12.2014

Miałem (i czasami nadal mam) podobne pomysły. Moje przemyślenia:
1. pieniądze. Wbrew ogólnym opiniom Polska nie jest drogim krajem. W mojej ocenie utrzymanie przyzwoitego poziomu życia np. w Ameryce Centralnej, czy na Dalekim Wschodzie wymagałoby ok. 3000 USD miesięcznie. Wliczam w to koszt wynajęcia domu/mieszkania (ponieważ kupowanie nieruchomości uważam za ryzykowne - destynacja może po kilku miesiącach okazać się nie trafiona). Z moich doświadczeń wynika, że tańsza będzie Azja, np. Tajlandia. Niedrogi jest też Meksyk. W obu wypadkach ceny dla białych są znośne z uwagi na ilość turystów.
2. klimat. Stałe mieszkanie w kraju, w którym średnie temperatury wynoszą po 35 stopni może być dla Polaka nieznośne. jeśli zatem kraje egzotyczne, to raczej tereny wyżej położone. Tu kłania się np. Gwatemala czy znów Meksyk.
3. dostęp do jako takiej cywilizacji. Nie wiem w jakim wieku jesteście z żoną, ale w pewnym wieku dostęp do lekarza jest ważny. Poza tym oczywiście internet etc.
4. język: wszędzie niezbędny komunikatywny angielski. Jeśli Ameryka Centralna lub Południowa, to bez hiszpańskiego może być trudno. Aby wystarczył sam angielski, to trzeba mieszkać w pobliżu miejsca, gdzie jest dużo turystów, bo tylko tam da się porozumiewać jako tako po angielsku.

Raczej wyjechałbym na kilka miesięcy, aby się przekonać jak to jest naprawdę (za płotem trawa jest zawsze bardziej zielona).

Ps. polecam książkę "Przystanek Kostaryka" - daje pojęcie o problemach związanych z decyzją emigracji na stałe do egzotycznego kraju.

karenka dołączył
05.10.2014

karenka 02:04 | 17.12.2014

Bedziesz mial okazje zobaczyc nas w Polsat News 25 grudnia o godz.20
jesli macie takie plany moge pomoc wam je zrealizowac,popieram waszy decyzje

kontakt do mnie pedrittos@wp.pl

Aniagrab dołączył
19.06.2016

Aniagrab 15:36 | 19.06.2016

Witam
Nadal przebywasz na Filipinach?
Ania 

karenka dołączył
05.10.2014

karenka 07:07 | 21.12.2014

>>Pedrittos gdzie dokładnie będziesz ? Żona i ja chcemy zostać tam na stałe a wyjazd
>>planujemy na pazdziernik , może trochę szybciej
>
>
>Odgrzeję temat, chcemy z żoną kupić jakiś mały apartament lub domek i wynieść się z
>Polski na zawsze, nie chcemy pracować, chcemy spokojnie żyć z oszczędności.
>Poszukujemy rzetelnych informacji o możliwościach kupna lokum, miejscach gdzie zrobić
>to najlepiej, kosztach życia, języku itp
>

Mieszkamy na Panglao Bohol zobacz tez pod .... polska oaza na Boholu ....

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 02:21 | 01.01.2015

Boholu bym tak nie wywyższał, inne wyspy w okolicy dużo ciekawsze od niej. Byłem miesiąc i trochę mam pojęcie. Od takie na zrobienie kilku zdjęć i zapomnienie.. (niestety).

karenka dołączył
05.10.2014

karenka 04:26 | 01.01.2015

>Boholu bym tak nie wywyższał, inne wyspy w okolicy dużo ciekawsze od niej. Byłem
>miesiąc i trochę mam pojęcie. Od takie na zrobienie kilku zdjęć i zapomnienie..
>(niestety).

NAJPIERW POZYJ Z ROK POSMAKUJ FILIPINSKA SOL WTEDY WROCIMY DO TEMATU,KTO TU MOWI O WYWYZSZANIU....

NAM TU DOBRZE ...WOLNY WYBOR....

HAPPY NEW YEAR :)

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 01:57 | 17.01.2015

Rok bym nie wytrzymał, ale dałem radę nieprzerwanie pół roku. I mogę powiedzieć, że najciekawiej jest zawsze w Manili i Cebu. Życie na małych wysepkach toczy się własnym torem i nie ma w tym nic złego. Każdy ma inne wymagania i o gustach się nie dyskutuje jak to twierdzą bracia ze wschodu. Boholu nie zwiedziłem wzdłuż i wszerz, ale tzw. "must see" okazały się przeciętnego lotu i tyle.

karenka dołączył
05.10.2014

karenka 01:23 | 19.01.2015

Wybierajac dla siebie miejsce na Filipinach pamietajcie aby w poblizu byl szpital w razie potrzeby,dobry dentysta,immigration office by od reki przedluzyc wize,centrum handlowe w ktorym mozna zaopatrzyc sie w niezbedne dla nas europejczykow artykuly,lotnisko,baze promowa,restauracje np. tajskie czy wloskie,o ladnych plazach nie wspomne... :)

wbrew pozorom nie ma az tak duzo takich miejsc na Filipinach,dlatego my wybralismy Panglao Bohol

aliciacarolina dołączył
02.03.2015

aliciacarolina 14:26 | 02.03.2015

Ja tez lecę na filipiny z moim ojcem na stałe.
Uciekamy z Francji do raju haha.

Zaczęłam szukać polaków w filipinach,
Bo chcemy z moim ojcem mieć jakieś tam znajomości :)
Lubię poznawać nowych ludzi jeśli wy też mieszkacie na filipinach

To proszę do mnie napisać :) - jobaliciacarolina@gmail.com

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 15:44 | 15.03.2015

Boracay - raj na ziemi, jest turystycznie, ale cywilizowanie i wbrew pozorom znacznie mniejsze tłumy niż w Tajlandii. Fantastyczne miejsce na założenie własnego biznesu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl