Forum dyskusyjne

Jak zorganizować wypad na Białoru¶- potrzebne info praktyczne- Wizy vouchery etc

kategoria podróże po świecie

ankh82 doł±czył
01.07.2008

ankh82 21:21 | 17.04.2010

Witam.

Mam zamiar jechac w długi weekend czerwcowy na Białoru¶- na moje nieszczescie jeszcze nie wiem (a wiem, ze do wizy trzeba podac miejsce pobytu).
Mam kilka pytań w zw. z ta kwesti±
1. załatiwanie wizy- na stronie ambasady wyczytałam, że trzeba miec ubezpieczenie firmy Europa- prawda to czy nie? Jesli tak, ile to kosztuje.
2. Adres pobytu- jak mwiłam, nie wiem. Do tej pory jad±c, czy to na ukraine czy do ROsji, wpisywałam bylejaki adres, aby był. Ostatnio słyszałam, że bez zaproszenia, na Białoru¶ się nie wjedzie. Wobec tego wjazd na "spontana" odpada :/. Byłabym wdzieczna za info jak to wyglada.
3. kolejna sprawa- pociag Brest-Minsk, mniej wiecej ile kosztuje (
+- jak długi trwa podróz. w 5 godzinach sie zamknę?)
4. Noclegi - no jest to silnie powiazane z powyzszymi punktami. Najchetniej bym złapała jak±¶ babiczkę na dworcu i wynajęła kwaterę, ale jesli wymagane jest zaproszenie:/ to ...cóż. Chętnie sie dowiem o jakis tanich kwaterkach- jak kto¶ z was dysponuje wiedz± i może polecić, to chętnie się dowiem (Minsk, Brzesc)

Byłabym wdzięczna za wszelkie info jak się zabrać do zorganizowania wyjazdu. Przyznam szczerze, że to dla mnie zagwozdka. Byłam juz na Białorusi, ale jedynie tranzytem doRosji, wiec procedury i wymagania były nieco inne.

Dzięki
Ania

Toms doł±czył
07.09.2008

Toms 22:24 | 17.04.2010

Ja byłem rok temu ,dostałem jaki¶ adres i na jego podstawie dostałem wize.Tak musiałem kupic ubezpieczenie w Białymstoku jest niedaleko konsulatu kosztowało parena¶cie złotych ,może kilkadziesiat nie majatek na pewno.Z kwaterami to miałem spory problem.Tam ludzie s± strasznie przestraszeni i jest z tym problem, przynajmniej ja miałem.Nawet taryfiarze kierowali mnie do hotelu nie znajac nikogo innego kto by mnie przenocował.Chociaz z trudem obsługa hotelowa znalazła mi lokal ale nie było lekko.Hotele to wydatek od 60 ciu do ponad stu złotych byłem tylko w małych miasteczkach na północy kraju.Wiza kosztowała mnie 25 euro czekałem tydzien expresowa w jeden dzien dwa razy tyle.

Toms doł±czył
07.09.2008

Toms 22:30 | 17.04.2010

Poci±g z Brzescia do MInska to około czterech godzin jazdy ,czasami niecałe piięć, Tomek

Toms doł±czył
07.09.2008

Toms 22:34 | 17.04.2010

Cena koleji niższa niż u nas z pewnosci± .Nocleg ja radze przez portale społecznoi¶ciowe.Bo z tymi babiczkami na dworcu kiedy¶ bez problemu a teraz moze byc gorzej.Pociag tanszy niż u nas ale nie bezpłatny jak było kiedys Ja odebrałem kraj jako spokojny i policyjny chociaz ludzie super aczkolwiek przestraszeni troche .Pozdrawiam Tomek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], ję¶li jeste¶ nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl s± prywatnymi opiniami osób korzystaj±cych z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z pogl±dami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie w±tpliwo¶ci prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie tre¶ci reklamowych jest zabronione.

Jak dodać w±tek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy w±tek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). S± one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzaj± go wielokrotnie. Ciateczka mog± też stosować współpracuj±cy z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl