Forum dyskusyjne

gdzie w Bieszczady

kategoria podróżowanie z dziećmi

kraj Polska

ewaslowik12 dołączył
31.10.2009

ewaslowik12 12:20 | 19.04.2010

Jedziemy z naszą 7-letnią córcią w Bieszczady na 9-10 dni. Gdzie ulokować się, żeby budzic sie z widokiem na góry a jednocześnie, żeby nie była to głusza. Wieczorkami, żeby można było przejść się spokojnie wśród ludzi. Jedziemy samochodem. Czy jest sens np. ulokowac się, gdzieś w okolicy np. Polańczyka i ,,dojeżdżać", żeby połazić po niezbyt trudnych szlakach? I czy z okolic Polańczyka, Solity, Leska będę widziała góry jak wyjdę z domu?? Przepraszam za zapewne naiwne pytania, ale w Bieszczadach NIGDY nie byłam. Dziękuję za każdą wskazówkę.

oboski dołączył
27.03.2010

emi_88 dołączył
02.02.2010

emi_88 22:25 | 19.04.2010

Polanczyk, nad Soline, cudowne miejsce! polecam :)

ewaslowik12 dołączył
31.10.2009

ewaslowik12 09:38 | 20.04.2010

Dzięki za podpowiedź, ale czy ja stamtąd będę miała te widoki gór, które dech w piersiach zatykają? :)))

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 10:26 | 20.04.2010

Niestety z Polańczyka nie będziesz miała tych widoków o jakich myślisz.To jeszcze jakieś 70 km. w Bieszczady.Bieszczady to nie wysokie góry,więc i widoki nie są takie jak w Zakopanem czy w Alpach,jednak górki najlepiej widać w okolicach Wetliny.Z tamtąd wychodzi dość dużo szlaków np.na Dział i Rawki,na Smerek i można przejść na Połoninę Wetlińską,Jasło i Rabią Skałę.Najlepiej zaopatrz się w mapę Bieszczadów i popatrz sobie jak to wygląda.
Pozdrawiam i życzę udanego pobytu w moich ukochanych Biesach,ja tam jestem przynajmniej raz w miesiącu:)

ewaslowik12 dołączył
31.10.2009

ewaslowik12 10:45 | 20.04.2010

Oj Beakal, tak myślałam, , że Cisna lub Wetlina, bo dużo o tym się pisze. A Baligród, Bystre? Czy w Cisnej, wetlinie jesttzw. infrastruktura dla turystów, żebym mogła z córcią wieczorkiem wyjść na lody a z męzem na kawusię?

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 11:09 | 20.04.2010

He,he...wieczorkiem na lody czy kawusie i owszem,ale raczej do knajpek i nie licz na jakieś cuda cywilizacji.Bieszczady raczej słyną z tego,że ludzie uciekają własnie tam od cywilizacji.Nie wiem w jakim czasie wybierasz się tam,jeżeli na wakacjach,to życie nawet jakieś tam jest,jednak miejsc spacerowych niewiele,głowna droga służy za deptak:)))

ewaslowik12 dołączył
31.10.2009

ewaslowik12 11:28 | 20.04.2010

Na cuda nawet nie chcę liczyć. Wybieramy się na przełomie lipca i sierpnia. Ja mogłabym siedzieć, chodzić , męczyc się i podziwiać, ale córcia może tego nie zdierżyć. Gdy byliśmy w Paryzu na 4 dni to maszerowała z nami dzielnie, ale później babci skarżyła się, że rodzice tylko po jakis kościołach latali a na lodach to była tylko raz... A tak niżej od Polańczyka ale żeby było blisko do tych sławnych połonin to co możnaby było wybrać, żeby nie być jedynymi turystami na wioseczce?

mickin dołączył
18.11.2007

mickin 14:59 | 20.04.2010

Proponuje skorzystać z poniższych adresów :
www.bieszczady.pl/ 
www.bieszczady.net.pl/ 
Ja jak planowałem wakacje w bieszczadach to korzystałem z tych stron.
Piękne wakacje przed Wami. Pozdrawiam

ewaslowik12 dołączył
31.10.2009

ewaslowik12 17:59 | 20.04.2010

właśnie tam szukam noclegów, tylko, że nadal nie wiem jakie miejscowości byłyby złotym środkiem dla całej naszej trójki. Nie chce wieczorami siedzieć w pokoju i nie chcę abyśmy ze świecą w ręku szukali spacerujących wieczorami turystów. Pewnie za dużo wymagam. Albo piękne widoki i przemierzanie połonin albo szał ciał wśród turystów... Ale co wybrać???

mickin dołączył
18.11.2007

mickin 23:10 | 20.04.2010

ewaslowik12, Bieszczady są dzikie i wg. mnie kawę wieczorem wypijesz nad Soliną ale stamtąd jest jeszcze daleko do Bieszczad. Teren Bieszczad to wioski gdzie są bary a lokali na wieczorna rozrywkę jest niewiele. W ciągu dnia polecam spacer na połoniny czy tez Tarnicę ( są 3 szlaki). Jedziesz z dzieckiem więc obowiązkowo zaliczyć musisz podróż koleją majdan która startuje w Cisnej, byłem też w miejscowości Chrewt - gdzie leżałem nad brzegiem zal.czarnego i pływałem rowerem wodnym. Ja jechałem samochodem co bardzo ułatwia i można więcej zwiedzić. Bo każdego dnia możesz być w innym miejscu a na nocleg wrócić. Bieszczady to cisza i spokój bez wielkomiejskiego nocnego życia. Nocą to ognisko....Powodzenia

ewaslowik12 dołączył
31.10.2009

ewaslowik12 09:48 | 21.04.2010

Ha!!! No to jestem w domu. Jedziemy samochodem i na bazę noclegową wybierzemy sobie Wetlinę lub Cisną(tak sie odmienia?) Miejscowość Chrewt muszę zapamiętać. Rozumiem, że sprzęt wodny można wypożyczyć na miejscu. O Tarnicy słyszałam. Czy podpowiesz mi który szlak dla nas, z dzieckiem byłby najlepszy. Nie chodzi mi o zmęczenie dziecka , bo jest zuch dziewczyna, tylko o bezpieczeństwo. W ogóle wszystkim Wam bardzo dziękuję:)

yrub dołączył
21.04.2010

yrub 09:54 | 21.04.2010

Ja byłem ze swoją córką trzy lata temu w Bieszczadach gdy miała 6 lat.
Nocowaliśmy w Ustrzykach Górnych. Moze nie ma tam kawarenek ale są cztery bary-dwa całkiem przyzwoite czynne do 21. Jest to tez dobre miejsce na wyprawy na Połoniny Caryńską, Wetlińską, Tarnicę, Rawkę, do źródeł Sanu. Z siedmioletnim dzieckiem nie da sie codziennie wychodzic w góry więc króregoś dnia można pojechać do Soliny, Leska ,Sanoka czy przejechac sie kolejką Bieszczadzką. Z Ustrzyk Górnych wyjeżdzają co jakieś pół godziny busy np. do Berechów gdzie można wejsc na Połoninę Caryńską i zejść do Ustrzyk.

mickin dołączył
18.11.2007

mickin 18:22 | 21.04.2010

Ewa... jak już będziesz w Biesach i czadach to kupisz sobie mapę i proponuje samemu wszystko opracować. Są 3 trasy na Tarnicę ja wchodziłem z Ustrzyk górnych a schodziłem przez Wołosate. Tylko, że z Wołosatych do Ustrzyk jest asfalt i ok 6 km wracałem na parking do auta. Spałem w Lutowiskach i tam była mała restauracja z pysznym jedzeniem. Powodzenia

Skarpa_eu dołączył
01.06.2011

Skarpa_eu 15:45 | 13.06.2011

Ja od kilku lat jeżdżę na mazury i tak się tam zadomowiłam, że nie wyobrażam sobie wakacji gdzie indziej. woda, lasy, spokój. choć zależy gdzie. Ja od kilku lat jeżdżę do Wilkas do ośrodka www.skarpa.eu  i muszę powiedzieć, że są jednym z najlepszych pensjonatów, w których byłam. Jakbyś kiedyś zmieniała kierunek to wpadnij, może się poznamy :)

domek-bieszczady dołączył
14.08.2011

domek-bieszczady 12:14 | 14.08.2011

Zapraszam. Samodzielny Domek w Bieszczadach za rzeką pod lasem. Cisza spokój, pełna prywatność. Rezerwując domek są Państwo jedynymi gospodarzami (brak właścicieli i innych turystów). Szczególnie polecamy jesienią!
Zdjęcia i pełna oferta na www.wbieszczadach.nocowanie.pl 

roziem dołączył
18.08.2011

roziem 16:48 | 18.08.2011

Dziękuję za zaproszenie!!!
z chęcią skorzystam.w piękne Bieszczady z rodzinką na urlop.
polecam sites.google.com/site/news048 

karioka84 dołączył
29.01.2012

karioka84 22:16 | 29.01.2012

wprawdzie bylismy w Bieszczadach roku temu ale byly to nasze najlepsze wakacje , tak jak ty wybralismy Wetline a nocleg znalezlismy na www.otonoc.pl/noclegi-wetlina  super niedrogie noclegi udogodnieniami dla dzieci polecam wszytskim

Czarodziejki_com_pl dołączył
15.03.2012

Czarodziejki_com_pl 13:37 | 25.04.2012

Jeżeli macie jeszcze jakieś sprawdzone miejsca noclegowe to śmiało podawajcie w tym wątku,ja także mogę z nich skorzystać Bieszczady pociągają mnie swoją dzikością,więc jak najbardziej warto się tam udac.

TheOneHostel_pl dołączył
27.08.2012

TheOneHostel_pl 10:40 | 07.12.2012

Myślę,ze tutaj Ustrzyki Górne oraz Dolne to najpopularniejsze miejscowości do tego,aby zatrzymac się w Bieszczadach. Ceny za nocleg zależą oczywiście od sezonu- teraz w okresie świąt na pewno będzie drożej.

(ban) dołączył
20.07.2012

(ban) 18:46 | 19.12.2012

Wetlina to dziś jedna z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejscowości. Położona w sercu Bieszczadów jest doskonałą bazą wypadową na lokalne szlaki i ścieżki. Stąd wychodzi najwięcej szlaków, stąd najprościej dostać się na bieszczadzkie połoniny, tu też zdecydowanie największa liczba turystów rozpoczyna swą przygodę z Bieszczadami.

Kasia92 dołączył
05.04.2013

Kasia92 08:05 | 08.04.2013

Potwierdzam Wetlina jest całkiem spoko:)

Kasia92 dołączył
05.04.2013

Kasia92 08:14 | 08.04.2013

Potwierdzam Wetlina jest całkiem spoko:)

mao dołączył
24.04.2013

mao 09:39 | 29.04.2013

polecam Wetlinę np.grzechowisko.pl/  cisza i kawałek terenu a widoki naprawdę piękne możesz poszukać noclegów na Manchatanie widoki równie piękne . Jest gdzie zaplanować wycieczki np. Rawki, Połoniny Okrąglik. Blisko do Cisnej i paru fajnych knajpeka nad solinę zawsze możesz podjechać tam jest w sezonie duży ruch więc lepiej tam wpaść i wypaść na spokojny spacerek z dziećmi można się wybrać w dolinę Jaworca i przejśc sobie na Sine Wiry możliwości jest naprawdę dużo

(ban) dołączył
20.07.2012

(ban) 14:28 | 27.05.2013

A od samych Bieszczad nie jest daleko do Beskidów,warto również o nie zahaczyć i wejść na Babią Górę,to niezwykły punkt widokowy na całą panoramę Tatr.

graza39 dołączył
07.07.2013

graza39 00:18 | 08.07.2013

a ja kolejny rok do Wetliny do "siedliska moczarne". tam jest klimat... i mają swój barek:) do zobaczenia w Bieszczadach od 14 lipca

faraon795 dołączył
28.11.2010

faraon795 10:30 | 05.08.2013

Zastanawiam się,jak można być tak nieobeznany w topografii kraju,żeby wciskać komuś,iż Z np Wetliny do np Zazadni jest rzut beretem..Toż to 328km!! To tak ma wyglądać pomoc komuś,kto pyta,potrzebuje uczciwej porady? To aż taka pazerność przemawia przez niektórych,żeby tylko napełnić własną kiesę? Nie pozdrawiam i nie życzę wszystkiego dobrego!!

[konto usunięte] dołączył
23.02.2012

[konto usunięte] 13:17 | 09.07.2013

Myślę,że w tym przypadku Wetlina będzie jak najbardziej odpowiednia,to bardzo dobra baza wypadowa w góry,a także przyjemne widoki w sumie bez względu na to jaką kwaterę wybierzecie. To najlepsza opcja.

wiktoria111 dołączył
04.04.2013

wiktoria111 13:31 | 16.08.2013

dobrą opcją jest wynajęcie sobie campingu, można codziennie zmieniać miejsce i zwiedzać wiele miejsc :) [url=autocampingi.pl/]tutaj  namiary na wypożyczalnie[/url]

monika1991g dołączył
17.08.2013

monika1991g 20:58 | 17.08.2013

Jeżeli wybierasz się z dzieckiem w Bieszczady to gorąco mogę polecić to miejsce: rabe.pl/bieszczady-noclegi/dziecmi  Odwiedzam je sama z moją córeczką. Pensjonat jest super dostosowany do dzieci. Na zewnątrz jest plac zabaw, dużo miejsca do biegania i wiele innych atrakcji dla najmłodszych.

spitzman dołączył
03.11.2013

spitzman 20:45 | 03.11.2013

Byłem w Bieszczadach kilka razy Polańczyk to bardzo dobre miejsce. Warto zakwaterować się na wzgórzu w Myczkowie. Do pięknych bieszczadzkich szlaków autem jest niedaleko, do kolejki bieszczadzkiej też. Do Polańczyka piechotą 10 minut, jest niepowtarzalnie.

yenon dołączył
10.06.2015

yenon 13:21 | 18.06.2015

Polecam domki-bieszczady.pl. Piękne, nowe domki, super wyposażone, z bezpłatnym dostępem do Wi-Fi, telewizor, stół do ping- ponga, plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji. Tam pierwszy raz w życiu miałem okazję wziąć udział w spływie pontonami.

Borówka34 dołączył
15.07.2015

Borówka34 11:35 | 15.07.2015

Ja ze swojej strony mogę polecić domki www.slonecznakraina.com/.  Już parę razy korzystałam z wynajmu i jestem bardzo zadowolona. Teren jest ogrodzony, okolica spokojna, a w domku wszystko czego dusza zapragnie. Domki są w dwóch lokalizacjach w Wołkowyji i Bukowcu. Z rodziną bardzo często wyjeżdżamy w Bieszczady by odpocząć od miasta, a plusem jest to że mamy blisko. Pozdrawiam.

Kamusia dołączył
15.07.2015

Kamusia 12:38 | 15.07.2015

Wetlina jest spoko. Fajnie się ulokowaliśmy na polu namiotowym ze znajomymi, ale są też jakie pensjonaty w okolicy chyba i domki. Minus - jeden mały sklep i brak bankomatu w okolicy.

marinik dołączył
30.06.2011

marinik 12:05 | 16.07.2015

Jeden sklep w Wetlinie? To nieprawda. Sklepów jest kilka, a sama miejscowka - wg mnie doskonała.

Kamusia dołączył
15.07.2015

Kamusia 12:12 | 16.07.2015

Solina jest super. Ale aj zawsze polecam też Wam Beskid Niski, okolice np. Gorlic.

[fb] Lilianna Kołodziej dołączył
16.07.2015

[fb] Lilianna Kołodziej 17:01 | 30.07.2015

Jeśli chodzi o Bieszczady to polecam zajrzeć tutaj, są bardzo fajne szlaki na piesze wyprawy w tym rejonie: wyprawypiesze.pl/2014/piesze-wyprawy-w-bieszczadach/ 

karolina64 dołączył
16.07.2015

karolina64 19:58 | 30.07.2015

polecam Ustrzyki Górne wszędzie blisko i piękne widoki.Nie ma sensu mieszkać dalej i dojeżdżać szkoda czasu .Polecam kupić przewodnik i pochodzić po połoninach Caryńskiej Wetlińskiej . Pozdrawiam miłego wypoczynku.

Kasienkaa2000 dołączył
11.12.2015

Kasienkaa2000 12:50 | 11.12.2015

Cześć, ja osobiście bardzo polecam Ośrodek Wypoczynkowy NATURA PARK w Bieszczadach. Byliśmy tam w zeszłym roku ze znajomymi i mogę go serdecznie polecić. Ośrodek jest bardzo duży, jeśli chodzi o noclegi są tam dwa hotele i domki drewniane, które bardzo polecam. Sami mieszkaliśmy w takim domku ośmioosobowym i miał bardzo klimatyczny wystrój w stylu myśliwskim, na dworze grill. Ośrodek odpowiedni jest dla miłośników przyrody, znajduje się tam wiele szlaków turystycznych, gdzie można godzinami spacerować na łonie natury. Na terenie ośrodka znajduje się stajnia – coś dla miłośników jazdy konnej, Park linowy dla dzieciaków, basen odkryty, sauny – banie ruskie, można jechać na wycieczkę quad’ami oraz przyjechać własnym autem terenowym i zwiedzić szlaki off road’owe, których jest tam sporo. Znajduje się tam również restauracja i bar z przepysznym jedzonkiem, a także pizzeria. Podczas pobytu tygodniowego mieliśmy tam mnóstwo atrakcji między innymi: Centrum Szkła w Krośnie, Park Miniatur budownictwa sakralnego regionu, degustacja piwa w browarze bieszczadzkim, rejs statkiem po Solinie, kolejka bieszczadzka, degustacja najlepszych pstrągów chyba na świecie, degustacja potraw bojkowsko-łemkowskich, spotkanie z prawdziwym zakapiorem, zabawa ,ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Ceny są przystępne, a miejsce cudowne. Podaję adres strony : naturapark.eu/  oraz numer telefonu i maila do przemiłej pani, którą można o wszystko zapytać: 506 323 488 marketing@naturapark.eu.
Ponad to dowiedziałam się, że prowadzą oni również biuro turystyczne i mają do zaoferowania kilka innych miejsc, mam nadzieję, że tak samo wspaniałych jak Natura Park! Dzwonię tam niedługo i zamawiam jakiś wyjazd na ferie, bo wiem, że to sprawdzone miejsce. 

Kasienkaa2000 dołączył
11.12.2015

Kasienkaa2000 12:50 | 11.12.2015

Cześć, ja osobiście bardzo polecam Ośrodek Wypoczynkowy NATURA PARK w Bieszczadach. Byliśmy tam w zeszłym roku ze znajomymi i mogę go serdecznie polecić. Ośrodek jest bardzo duży, jeśli chodzi o noclegi są tam dwa hotele i domki drewniane, które bardzo polecam. Sami mieszkaliśmy w takim domku ośmioosobowym i miał bardzo klimatyczny wystrój w stylu myśliwskim, na dworze grill. Ośrodek odpowiedni jest dla miłośników przyrody, znajduje się tam wiele szlaków turystycznych, gdzie można godzinami spacerować na łonie natury. Na terenie ośrodka znajduje się stajnia – coś dla miłośników jazdy konnej, Park linowy dla dzieciaków, basen odkryty, sauny – banie ruskie, można jechać na wycieczkę quad’ami oraz przyjechać własnym autem terenowym i zwiedzić szlaki off road’owe, których jest tam sporo. Znajduje się tam również restauracja i bar z przepysznym jedzonkiem, a także pizzeria. Podczas pobytu tygodniowego mieliśmy tam mnóstwo atrakcji między innymi: Centrum Szkła w Krośnie, Park Miniatur budownictwa sakralnego regionu, degustacja piwa w browarze bieszczadzkim, rejs statkiem po Solinie, kolejka bieszczadzka, degustacja najlepszych pstrągów chyba na świecie, degustacja potraw bojkowsko-łemkowskich, spotkanie z prawdziwym zakapiorem, zabawa ,ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Ceny są przystępne, a miejsce cudowne. Podaję adres strony : naturapark.eu/  oraz numer telefonu i maila do przemiłej pani, którą można o wszystko zapytać: 506 323 488 marketing@naturapark.eu.
Ponad to dowiedziałam się, że prowadzą oni również biuro turystyczne i mają do zaoferowania kilka innych miejsc, mam nadzieję, że tak samo wspaniałych jak Natura Park! Dzwonię tam niedługo i zamawiam jakiś wyjazd na ferie, bo wiem, że to sprawdzone miejsce. 

Katarzyna3 dołączył
15.03.2016

Katarzyna3 15:35 | 15.03.2016

Polańczyk to piękne i malownicze miejsce. Polecam domki w Polańczyku www.4poryroku.bieszczady.pl/  z widokiem na jezioro Solińskie. Domki w Polańczyku są piękne, nowoczesne i komfortowe. Dostępny parking, a nawet plac zabaw na terenie domków.

martynaj dołączył
04.02.2016

martynaj 10:44 | 16.03.2016

Oglądam zdjęcia i bardzo mi się podoba w Polańczyku. Mam pytanie czy w kwietniu jest tam wielu turystów? Zależy mi bardzo na spokojnym wypoczynku w okolicznościach pięknej przyrody...

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 12:45 | 05.04.2016

nie ma wielu turystów można spokojnie jechać tłumy zaczynają się od długiego majowego weekendu

agi77 dołączył
27.10.2015

agi77 09:42 | 01.04.2016

ja byłam jakiś czas temu w Wietlinie, bardzo fajnie tam jest. Polańczyk może i ok, ale ile można. Bardzo fajny pensjonat udało mmi się znaleźć przez internet - gościniec horb, na prawdę do okoła tylko cisza spokój i widok na góry

Olasola dołączył
22.03.2016

Olasola 10:43 | 06.04.2016

też uwielbiam Wietlin, bardzo spokojnie i przepiękne widoki. Ale do Soliny też mam sentyment, jeszcze z dzieciństwa :)

poodróżniczka dołączył
11.04.2016

poodróżniczka 14:52 | 11.04.2016

Polecam Polańczyk a także Solinę. Są tam piękne widoki, można iść na zaporę.

tomixon dołączył
05.10.2015

tomixon 13:32 | 21.07.2016

Ja polecam pobyt w miejscowości Wołkowyja. Przepiękne widoki na Zalew Soliński, a także na Bieszczady. Polecam Domki w Bieszczadach – „Słoneczna Kraina” Dariusz Martinger. Domki przystosowane do pobytu z małymi dziećmi, Przetestowane przez moje urwisy. Podaje numer właściciela może się komuś przyda :) tel: +48 781 506 423

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 15:03 | 23.08.2016

Brawo Sylwia12: "Muszyna"! Idealnie w centrum Bieszczadów.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl