Forum dyskusyjne


Corbett Park

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

lipa8_5 dołączył
26.04.2010

lipa8_5 14:38 | 26.04.2010

Witam,
Zakładam nowy wątek, ponieważ juz dłuższą chwilę nie mogę znaleźć porządnego info na ten temat. Mianowicie waham się czy jechać do parku Corbetta. Planuję ponad 3tyg podróż do Kashmiru i Ladakhu (w skrócie Delhi – Manali – Leh – Srinagar– Delhi) i chciałabym zdążyć zahaczyć o ten park ponieważ moim marzeniem jest zobaczyć tygrysa :) a ostatnim razem będąc w Indiach też nie miałam okazji.

Pytania:
1. Czy jechał ktoś do tego parku „po drodze” do Manali? (czy wszyscy jeżdżą tam tylko z Delhi i z powrotem ?!) chciałabym z Delhi pojechać do parku i potem już tylko w góre do Manali i dalej do Lehu. Ja to widzę tak że jade z Delhi do Ramnagar (pociąg/autobus?) po zwiedzaniu parku tam wracam i łapię coś na północ, może do Rishikesh lub Chandigarh. Robił ktos może taką trasę? Czym?
2. Na ile dni trzeba tam jechać, żeby to miało sens? Wiem że można za pierwszym razem zobaczyć tygrysa ale też nawet po 3 dniach w ogóle nie zobaczyć. Więc czy jest sens jechać tam na jedne dzień? Jak wyście to robili? 2-3 dni to optymalnie?
3. Czy trzeba jakieś pakiety wykupywać czy można sobie tam przyjechać i wszystko na miejscu załatwić: hotel osobno, bilety osobno, jeepa osobno itd.
4. Wiem że pytanie „czy warto” jest bardzo głupie bo to indywidualna sprawa więc ujmę to tak: napiszcie proszę Wasze doświadczenia i emocje stamtąd, jak wy to odebraliście, ja sobie spróbuję opinię wyrobić bo wiem ze to wszystko subiektywna sprawa. Ale jako że mam ograniczony czas i kasę chcę to przemyśleć porządnie czy tam jechać.
5. No i najważniejsze :) kasa, kasa, kasa. Ile to ostatecznie Was wyniosło (na ile dni i co w tej cenie było).

Uh to chyba tryle z najważniejszych pytań. Będę baaardzo wdzięczna za jakiekolwiek info z tego tematu!
Pozdrawiam!Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl