Forum dyskusyjne

GlobAdmin Zmiana w Galerii Zdjec

kategoria uwagi do forum i serwisu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:46 | 10.05.2010

Witam

Wprowadzone zostaly zmiany w Galerii zdjec majace na celu poprawe przegladania zdjec oraz przejrzystosci prezentacji danych:
- zdjecia nie otwieraja sie juz na oddzielnej stronie, strona podglądu stanowi integralna czesc serwisu
- wyswietlane sa od razu inne zdjecia autora oraz foto z danego kraju

pozdrawiam

GlobAdmin

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 11:39 | 11.05.2010

to że zdjęcia nie wyświetlają się na oddzielnej stronie, to wg mnie gorsze rozwiązanie...teraz aby przejrzeć zdjęcia z danego dnia trzeba się nieźle naklikać wstecz, bo np po wystawieniu oceny danemu zdjęciu by powrócić do galerii trzeba kliknąć dwa razy wstecz lub na zakładkę Galeria, by powrócić do strony głównej. Jeżeli przeglądamy zdjęcia np. na drugiej stronie galerii to już jest kolejny klik. Genralnie wczesniejsze rozwiązanie było praktyczniejsze i mniej czasochłonne.

Wiesiek dołączył
28.08.2001

Wiesiek 12:51 | 11.05.2010

Na szczęście jest opcja "poprzednie zdjęcie" i "następne zdjęcie".
Korzystając z tych linków można bez problemu poruszać się po najnowszych zdjęciach. Bardzo wygodne rozwiązanie.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 15:49 | 11.05.2010

Wiesiek, ale w tym ukladzie jestem zmuszony ogladac wszystkie zdjecia, lub sie sporo naklikac - jak pisze Tkos.

Ja nie ogladam wszystkich zdjec, wybieram sobie. Dawniej klikalem na iles miniaturek ktore mnie zainteresowaly, fotki otwieraly sie na nowych stronach. Dla mnie bylo lepiej i wygodniej.
Ale to moje skromne zdanie :)
pzdr

danula dołączył
07.04.2004

danula 19:02 | 11.05.2010

Ja również – podobnie jak tkos- uważam, że poprzednie rozwiązanie było dużo lepsze. Przedtem można było oglądać wybrane zdjęcia bez niepotrzebnego klikania- wstecz. Wprowadzone zmiany coraz częściej zniechęcają do oglądania zdjęć na kolejnych stronach bo – patrz wyżej.Coś jest też chyba nie dopracowane, bo zauważyłam, że dodając komentarz – często powtarza się on 2x. Poprzednio nie zdarzało się tak.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 23:06 | 11.05.2010

Witam

Zdajemy sobie sprawe ze niektore miejsca w Globtroterze nie byly zmienianie od dluzszego czasu. Przez to sila przyzwyczajen jest bardzo silna. Niemniej rozwiazanie ze zdjeciami w zasadzie w formie "pop up" byla juz bardzo archaiczne i zle traktowane zarowno przez niektore przegladarki, jak i Google.

Alternatywa jest mozliwosc przelaczania zdjec nastepne/poprzednie.
Rozwazamy wprowadzenie jeszcze kilku dodatkowych mozliwosci przelaczania sie na zdjecia, co ulatwi nawigowanie i poruszanie sie po galerii.

pozdrawiam

GlobAdmin

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 14:03 | 13.05.2010

Trudno, prawy przycisk myszy i open link in new tab :)

pzdr

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 12:36 | 21.05.2010

Niestety po okresie testowania nowych rozwiązań w Galerii stwierdzam ponownie, że system nawigacyjny jest dużo gorszy niż wcześniej.
1.Nie wiem co przyświecało tym zmianom ale chyba wymuszenie oglądalności zdjęć nie wartych uwagi, które trzeba oglądać w systemie poprzednie/następne. Wcześniej można było wybrać interesujące nas miniatury wybranych autorów i tylko te fotki oglądać. Teraz by to zrobić trzeba wracać po każdym otwarciu fotki przyciskiem wstecz do galerii i kolejnym przyciskami do danej strony w halerii i suwakami do konkretnego zdjęcia. Nie rozumiem po co takie utrudnienia?
2. Kolejna sprawa, po zmianach nie ma możliwości przeglądania pakietu zdjęć w artykułach, nowy system poprzednie/następne zmusza nas do oglądania nie zdjęć załączonych przez autora do artykułu tylko wszystkich sąsiednich chronologicznie umieszczanych wtedy w galerii. By zobaczyć zdjęcia związane z artykułem należy po kazdym otwarciu pojedynczej fotki wracać do artykułu i klikac na kolejne zdjęcia. To wymuszone klikanie to jest właśnie archaizm i tego typu nawigacja nie jest już nigdzie spotykana na żadnym z portali tematycznych !
3. Biorąc pod uwagę powyższe, pragnę spytać o możliwość umieszczania galerii tematycznych, bo na dzień dzisiejszy to idzie mix fotek, a skoro to portal podróżniczy to chyba powinno się postawić nacisk na konkretne podróże, albo np. fotorelacje z danej wyprawy stanowiące całość, lub z podziałem na etapy i miejsca (co byłoby merytorycznie lepszym rozwiązaniem) albo relacje tekstowe z podróży z blokiem zdjęć z poszczególnych etapów. Wówczas nie oglądami sieczki zdjęć tylko dostajemy skomasowany pbraz czyjejś wyprawy, doświadczeń, emocji. W takich galeriach tematycznych nawet słabsze zdjęcia są potrzebne, gdy coś mówią, pokazują. Teraz wszystko się miesza. Takie rozwiązania są wprowadzone od dawna na innych portalach jak kolumber.pl czy odyssei.com. Obecne rozwiązanie galerii Globtrotera przypomina portal fotograficzny nie podróżniczy.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 12:50 | 21.05.2010

Aha, i jeszcze sprawa ocen... Nowe rozwiązanie nawigacyjne w galerii, po wystawieniu oceny czy komentarza zmusza nas do stosowania systemu poprzednie/następne czyli oglądania niechcianego zdjęcia. Gdybyśmy chcieli po wystawieniu oceny kliknąć wstecz by wrócić do Galerii i wybrać kolejne zdjęcie z wykazu miniatur to niestety wracamy nie do galerii tylko do zdjęcia sprzed oceny lub do pustej strony, która się nie wyświetla. Można się ratować kliknięciem na zakładkę menu Galeria, ale wracamy wtedy na stronę główną Galerii a nie na przeglądaną przez nas stronę np. numer 3. Irytujące rozwiązanie :(

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 13:11 | 21.05.2010

i kolejna uwaga, gdyby były galerie tematyczne z konkretnych wypraw to może mniej byłoby mixu fotek z działki czy ogródka ze zdjęciami typowo podróżniczymi...wystarczy spojrzeć na to jak dzisiaj wygląda galeria na portalu podróżniczym Globtroter...masa fotek motylków i kwiatuszków z ogródka obok, które miksują się bez ładu i składu z fotkami z Rosji i innych ciekawych zakątków świata...:(

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl