Forum dyskusyjne

POGODA CENY CHORWACJA CZERWIEC

kategoria podróże po świecie

tula dołączył
02.07.2006

tula 13:05 | 14.05.2010

Witam, wybieram się do Chorwacji na początku czerwca. Mam pytanie. Jaka jest pogoda w tym czasie, jeśli ktoś akurat wtedy był. I czy ceny są choć trochę niższe niż w sezonie? (przykładowa cena za nocleg na kwaterze? I jakie miejsca polecanie w Dalmacji ( bardziej kameralne, mniej turystyczne) Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 15:48 | 14.05.2010

Pytanie o pogodę jest trochę bez sensu, nikt nie jest prorokiem. Przejeżdżałem przez Chorwację parokrotnie na przełomie maja i czerwca - raz był niemiłosierny upał 37 stopni, innym razem padał deszcz, wiał silny wiatr, a temperatura oscylowała koło 10 stopni. Kilka dni wcześniej w górach były przymrozki i padał śnieg. Trudno zatem odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

tula dołączył
02.07.2006

tula 20:41 | 14.05.2010

Oczywiście, ze nikt nie jest prorokiem. Nie pytam o szczegółową prognozę. Bo to byłoby bez sensu. Ktoś kto był tam w tym czasie na urlopie ma większe doświadczenie od tego, kto nie był. A chyba po to jest to forum, żeby nawzajem dzielić się doświadczeniem. Wszyscy na tym korzystamy. Kto nie chce nie musi przecież odpowiadać...poza tym w pytaniu poruszone są tez inne kwestie. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

ggkkbb dołączył
16.05.2010

ggkkbb 11:48 | 16.05.2010

Witaj!
Od czterech lat spędzamy urlop na Istrii między 1 a 20 czerwca. Jeździmy z kilkuletnim dzieckiem. Pogoda zawsze była piękna tzn. słońce, 23-25 stopni ciepła, woda 20 stopni. Za każdym razem zdarzyło się nam 2 dni deszczowe albo deszcz rano a w drugiej części piękne słońce i plaża. W tym roku też się wybieramy na 2 tygodnie i mamy nadzieję, ze pogoda nas nie zawiedzie chociaż patrząć na aktualne prognozy dla Europy nie wygląda to dobrze!
Pozdrawiamy serdecznie!

oboski dołączył
27.03.2010

oboski 17:15 | 16.05.2010

Pogody rzeczywiście nie da się prorokować ale temperaturę wody można przewidzieć. Adriatyk w czerwcu na północy nie przekroczy 20oC. Ale można przyjąć, że im bardziej na południe to mniej więcej co 100 km będzie cieplejsza o stopień.

marta dołączył
07.12.2009

marta 09:27 | 07.06.2010

właśnie wróciłam dziś z Chorwacji a dokładnie z Baski Vody. Pogoda rewelacja, upały, za apartament 4-osobowy płaciliśmy 40 euro za dobę(w sezonie kosztuje 150 euro), ludzi jest jeszcze bardzo mało także wszędzie jest dość kameralnie. Ciekawe miejscowości moim zdaniem zaczynają się od Baski Vody na południe. Tu już byliśmy 3 razy, Drvenik też był niczego sobie. Najlepiej jeździć i zostać tam gdzie się podoba. Jest mało ludzi teraz i spokojnie nocleg się znajdzie na miejscu. Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 21:04 | 07.06.2010

Ja w sezonie (lipiec) płaciłem też 40 Euro za pokój za 4 osoby (różne miejsca), wprawdzie w zeszłym roku, ale chyba ceny tak bardzo nie poszły w górę

JakieCeny.pl dołączył
14.07.2011

JakieCeny.pl 16:19 | 14.07.2011

Poniżej podaje kilka cen z tego roku. Może komuś się przydadzą

Cena Big maca w Chorwacji (split) to ok 8 zł, bochenek chleba 3,7 zł, kg sera żółtego ok 30 zł, snickers 4,5 zł, rożek 3,7zł, dwulitrowa Coca Cola 8zł, paczka malboro 13 zł, benzyna ok 5,4 zł za litr, ścięcie mężczyzny u fryzjera to ok 20 zł, więc porównywalnie jak u nas. Tylko pogoda pewna.

Co do cen to ostatnio w sieci widziałam ciekawą stronkę odsyłam jakieceny.pl 

AdriG dołączył
13.07.2011

AdriG 10:44 | 15.07.2011

Do Chorwacji zawsze jeżdzę przed sezonem, najczęściej w czerwcu i zawsze miałam super pogodę, bez problemu znalazłam apartament już na miejscu i po korzystnej cenie prywatnie u właścicieli. Jężdzę zaywyczaj na wyspy Rab, Pag, Krk i na Istrię. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że pogoda na wyspach jest zawsze lepsza niż na stałym lądzie i jak nadciągną chmury, to je szybko przewiewa.
Jedyny minus to zimna woda, która jeszcze nie zdąrzyła się nagrzać, ale w porównaniu z naszym Bałtykiem była i tak do zniesienia.
Gorąco polecam Chorwację w czerwcu. W lipcu i sierpniu jest tam dla mnie stanowczo za gorąco, za tłoczno i nieprzyzwoicie jak na ten kraj drogo.
Pozdrawiam

magdan dołączył
03.08.2011

AdriG dołączył
13.07.2011

AdriG 18:38 | 06.08.2011

We wrześniu może być kapryśniej, ale nie musi. Często wieje w tym okresie zimny wiatr Bora, ale woda jest jeszcze ciepła. Słońce może także nieżle przypiec i we wrześniu. Osibiście wolę czerwiec, ale i we wrześniu można mieć fajną pogodę. Pozdrawiam

chmaroza dołączył
20.02.2012

chmaroza 20:51 | 20.02.2012

Kilka reklam na moim bloogu z atrakcyjnymi cenami na wyjazdy. Zapraszam I pozdrawiam

[konto usunięte] dołączył
10.01.2012

[konto usunięte] 16:57 | 23.02.2012

Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody ( o ile ktokolwiek może) jednak możemy zaoferować naszą bazę domków wypoczynkowych. Ceny zaczynają się już od 230 euro za tydzień np. w Orebic :)

Heyerdal dołączył
25.03.2012

Heyerdal 18:58 | 25.03.2012

Witam
Pogoda-wiadomo , że trzeba się liczyć , ze może być chłodniej-nawet w Grecji ok 20 czerwca bywa chłodniej, Ale to przecież nie ten sam chłód co nad naszym morzem i to w lipcu nawet. A ceny na pewno niższe nawet skrajnie do 40 /50 procent-jak nie ma chętnych to spadają-zależy od konkretnego miejsca.
A na pewno wtedy mniejszy ruch turystów,
Pozdrawiam

[konto usunięte] dołączył
23.02.2012

[konto usunięte] 16:12 | 27.03.2012

Z pogodą bywa różnie,ale z początkiem czerwca na pewno będzie bardzo ciepło,wiec to dobry czas na wycieczkę. Nasze centrum wczasowe chętnie pomoże w zaplanowaniu szczegółów,oraz rezerwacji miejsca.

glonass dołączył
30.03.2012

glonass 14:58 | 30.03.2012

No nie przesadzajmy, może faktycznie upałów nie ma, lecz w porównaniu do Polski i tak jest ekstra. Ja zawsze sprawdzam tak ceny, jak i pogodę na www.dochorwacji.pl.  Jeszcze nigdy się na tym portalu nie zawiodłem, dzięki nim poznałem ofertę Chorwacji dla miłośników aktywnej turystyki, a nie leżenia plackiem na plaży.

Czarodziejki_com_pl dołączył
15.03.2012

Czarodziejki_com_pl 13:32 | 25.04.2012

Nad naszym morzem,czy ogólnie w kraju także w czerwcu z reguły bywa upalnie,wiec spokojnie można wybrać się np do Ustki. Ale to już kwestia gustu budżetu. W Chorwacji masz gwarantowaną pogodę,owszem może zdarzyć się dzień lub dwa deszczu,ale to przecież normalna sprawa.

chorwacja4u dołączył
17.04.2014

chorwacja4u 17:51 | 04.05.2014

hej,

Moje pierwsze wyjazdy do Chorwacji miały miejsce właśnie w czerwcu, tj przed wysokim sezonem by nieco pomniejszyć koszty wyjazdu. I faktycznie o ile koszt zakwaterowania był sumarycznie niższy - to koszty żywności, usług gastronomicznych, koszty produktów w sklepach spożywczych czy koszty paliwa na stacjach benzynowych były praktycznie takie same w czerwcu jak w lipcu czy sierpniu. Odnośnie pogody natomiast to dokładnie jak w prognozach na www.chorwacja24.info/pogoda  temperatura powietrza między 20 st C a czasami nawet prawie 30 st C, temperatura wody jakieś 15-20 stopni, odczuwalna temperatura w zależności od wiatru - i miejsca. My trafiliśmy w region bardzo nawiedzany przez wiatr Bora więc wieczorami zwłaszcza wiało strasznie a więc i temperatura odczuwalna była inna. Dzień w czerwcu jest długi i to jest zaleta - jeśli miał bym się decydować czy jechać przed wysokim sezonie czy po, a więc w czerwcu czy we wrześniu to zdecydowanie bardziej polecam właśnie czerwiec !
pozdrawiam

Lisa dołączył
30.05.2014

Lisa 08:17 | 30.05.2014

Witam,
na poczatku czerwca wybieram sie do Chorwacji (lub Albanii), z zamiarem spedzenia dwoch tygodni nad morzem. Czy ktos moze wie jakiej pogody sie spodziewac? Media az hucza o powodzi na balkanach... Wiem ze powodz dla wielu ludzi to tragedia, ja jednak dlugi urlop mam tylko jeden i akurat w tym terminie.Czy bede mogla liczyc na odpoczynek na plazy?

marko v dołączył
22.03.2016

marko v 14:22 | 27.03.2016

cześć. W ostatnich kilku latach czerwiec był bardzo ciepły same jak na początku lipca. ceny są nieco niższe niż w sezonie, który jest przełomie lipca i sierpnia. Również wszystkie miejsca są mniej zatłoczone niż w sezonie, a szczególnie wyspy. Głównym powodem jest droższe koszty podróży potrzebne do osiągnięcia tego ukrytego miejsca. jeśli starają się znaleźć kwaterę można spróbować w tym miejscu apartamenty-chorwacja.com.pl 
nadzieję, że pomogło. pozdrowienia

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl