Forum dyskusyjne

Izrael i Jordania

kategoria podróże po świecie

kraj Izrael

betov dołączył
11.04.2010

betov 10:04 | 21.05.2010

wrócilismy we wtorek z podróży po tych dwóch krajach, jeżeli coś was interesuje pytajcie, od razu przekaże dwie podstawowe rzeczy: wzrosła opłata wyjazdowa na przejściu Eljat - Aqaba teraz wynosi 95 szekli, od listopada natomiast wzrastają ceny za wstęp do Petry, obecnie jednodniowy bilet kosztuje 35 dj a od listopada 55dj. pozdrawiam

Kenia dołączył
18.03.2010

Kenia 12:47 | 22.05.2010

Jakie szczepienia obowiązują aby tam wyjechać ???
Co polecasz aby odwiedzić w Jordanii ??

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:39 | 22.05.2010

Nie obowiązują żadne szczepienia obowiązkowe przy podróży do tych krajów.

betov dołączył
11.04.2010

betov 09:16 | 24.05.2010

ja szczepiłam sie tylko na żółtaczkę wszczepienną, nie ma tam, zagrożeń, w Izraelu myliśmy zęby woda z kranu w Joradnii bylismy bardziej wstrzemiężliwi, przede wszystkim nalezy zobaczyć Petrę - brakl słów żeby opisac fascynującą doskonałośc tego miasta, polecam hotel Valentain w Wadi Muza ( zeby mniej placici nalezy wczesniej zarezerwowac pokój - kolacje tam są wyborne i warunki super) wykapać się z Morzy Czerwonym i wysmaroac błotkiem w Morzu Martwym, odwiedzic pustynie Wadi Ram - konieczne urzekajace widoki i czerwony pisaek, jak możeswz przenocuj tam nocne niebo jest zdumiewajace na pustyni, Amman jest niezbyt ciekawym miastem, natomiast z pewnością nalezy pojechac do Dzeraszu ( drugie pod wzgledem wielkości zachowane starozytne miasto) i Um Kajs. powodzenia

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 20:10 | 24.05.2010

słyszałem że przy wjeździe do Izraela robią problemy jeżeli ma się pieczęć w paszporcie z Jordanii, zwłaszcza z ostatniego czasu, czy to prawda? chyba że najpierw byliście w Izraelu a dopiero potem w Jordanii...Planuje wyjazd nurkowy do Egiptu do Sharm El Sheik na dwea tygodnie jesienią i być może załapię się na wycieczki do Petry i do Jerozolimy, dlatego na razie o to pytam, czy kolejnośc ma znaczenie :)

betov dołączył
11.04.2010

betov 08:38 | 25.05.2010

Nie robia problemów, myśmy najpierw byli w Izraelu potem w Eljacie przekroczyslismy granice z Jordania, było bardzo przyjemnie poniewaz pani celniczka zobaczywszy jaki mam paszport zaczeła do mnie mówic po polsku"dzien dobry, jak sie masz", potem wrócilismy do Izraela i granice przekraczalismy na K.H.Bridge zajęło nam to jakies 2 godziny ale to z powodu ichniejszej praktyki, nie mielismy żadnych problemów, owszem pytano sie nas kim dla siebie jesteśmy i co zamierzamy robic w Izraelu ale to zajęło jakies 5 minut, jechałam do Izraela nastawiona na mocne przepytywanka na granicach - miło sie rozczarowałam, nie było problemów

betov dołączył
11.04.2010

betov 08:41 | 25.05.2010

Izraela z Jordania i Egiptem utrzymuje stosunki dyplomatyczne i ma otwarte grnice ale juz z Syria i resztą sąsiadów jest b. ciężko, więc jesli bedziesz w Izraelu a potem wybierzesz sie do Syrii mozesz liczyć na bardzo duże problemy - nie wpuszczaja z izraelskim stemplem

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:07 | 25.05.2010

Możesz poprosić przy wjeździe do Izraela o wizę karteczkową i nie będziesz mieć żadnego stempla z Izraela w paszporcie. Przy wjeździe z Jordanii przeważnie nie ma żadnych problemów, są bardzo nieliczne przypadki ludzi (poza Palestyńczykami), którzy mieli problemy.
Zbyszek

tkos dołączył
29.11.2009

ashka dołączył
24.07.2006

ashka 15:36 | 19.06.2010

Serdecznie zapraszam na relacje i foto z podróży po Jordanii:
www.ashka.eu/jordan/jordania.html 
(Amman, Gadara, Jerash, Góra Nebo, Madaba, Morze Martwe, Mała Petra, Petra i spektakularna pustynia Wadi Rum)

damte dołączył
22.01.2011

damte 15:32 | 22.01.2011

Mam pytanko , czy bylisice tam z wycieczka zorganizowana czy na wlasna reke podróżowaliscie?
Z gory dzieki

damte dołączył
22.01.2011

damte 15:34 | 22.01.2011

Hej
Mam pytanie czy bylisice tam wycieczka zorganizowana czy podrozowalisice na wlasna reke, chcialbym sie tam wybrac i na razie mam w planach zorganizowac sobie wypad samodzielnie, co o tym myslisz??

betov dołączył
11.04.2010

betov 16:52 | 22.01.2011

pojechaliśmy tam bez biura podróży,polecam taki wyjazd tym bardziej że to ciekawe miejsca

pietkagab dołączył
06.01.2011

pietkagab 19:25 | 22.01.2011

Z tym wzrostem cen to Jordanczycy chyba juz lekko przesadzaja. 2 lata temu placilem za jednodniowy bilet bodaj 25djj i... nie bylem zadowolony. A teraz 55, czyli ponad 200 zeta. To wlasnie nie podoba mi sie w Jordani, ze kasuja turystow na maxa, miejscowi placa wielokrotnie mniej. Czy to nie jest aby forma rasizmu?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 11:01 | 23.01.2011

Mi się też to nie podoba ale co poradzisz:),podobnie było w Keni,tam jest oficjalnie napisane na cennikach-dla kenijczyków i dla obcokrajowców-czyt.bogatych.

cebimistrz dołączył
24.01.2011

cebimistrz 01:00 | 24.01.2011

Cześć.
Chcę się wybrać do Izraela na tydzień może trochę dłużej. Czy to wystarczy czy może za dużo albo za mało. Chcę tam lecieć sam. Zastanawiam się czy jeśli miałbym być tam około do 10 dni to czy opłaca się wyskoczyć do Jordani. Mam w paszporcie wizę irańską czy to będzie jakiś problem dla mnie. Acha jak najtaniej tam lecieć,
Pozdro.

cebimistrz dołączył
24.01.2011

cebimistrz 01:00 | 24.01.2011

Cześć.
Chcę się wybrać do Izraela na tydzień może trochę dłużej. Czy to wystarczy czy może za dużo albo za mało. Chcę tam lecieć sam. Zastanawiam się czy jeśli miałbym być tam około do 10 dni to czy opłaca się wyskoczyć do Jordani. Mam w paszporcie wizę irańską czy to będzie jakiś problem dla mnie. Acha jak najtaniej tam lecieć,
Pozdro.

bzyk91 dołączył
08.07.2014

bzyk91 00:10 | 08.07.2014

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy w Izraelu/Jordanii są honorowane karty ICSC (miedzynarodowa karta studencka)? CHodzi mi głownie o zniżki do zwiedzanych obiektów (muzea).
Dziekuje za odpowiedz

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl