Forum dyskusyjne

Wyjazd do wietnamu

kategoria inne

kraj Wietnam

Kenia dołączył
18.03.2010

Kenia 12:09 | 22.05.2010

Mam pytanie
chciałabym pojechać do Wietnamu interesuje mnie czy trzeba mieć wizę ( cena) ?
czy jakiekolwiek szczepienia trzeba zrobić aby tam wyjechać???
Do jakiego najlepiej większego miasta ???
Jaka tam waluta obowiązuje ??? oraz
Czy są tam jakieś ograniczenia "wolnego słowa"???
;)

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 12:26 | 28.05.2010

Kenia, przeczytaj sobie najpierw może trochę z przewodnika, może starsze wątki o wietnamie to będziesz już miała jakąś wizję i sprecyzujesz pytania. Tak ogólnie: wiza - tak (chyba 150 pln) do załatwienia w polsce, nie załatwisz na granicy, szczepień nie trzeba le polecam (przynajmniej żółtaczka), miasta - najłatwiej Sajgon lub Hanoi. pozdr

Kenia dołączył
18.03.2010

Kenia 19:02 | 28.05.2010

Czytałam już ale rożnie piszą.o wolności słowa w tym kraju ale po ustroju tego państwa można się domyśleć... Dziękuje za odpowiedzenie na część moich pytań :)

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 08:09 | 31.05.2010

Co do wolnosci slowa w Wietnamie, jezeli informacje bierzesz z wyborczej i od Krzysztonia(taki pan ktory madrzy sie a pro po Wietnamu, nigdy nie odwiedzajajc go) to podziel to przez 4. W Wietnamie nie jest rozowo tak jak w PL, ale tez nie jest tak zle jak to opisuja gazety w PL
Wiza w ambasadzie lub poprzez biuro posredniczace. Cena zalezy od dlugosci wizy
szczepien nie trzeba, ale jak sie boisz to mozna
miasto to Saigon

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 11:02 | 31.05.2010

W tym roku LOT zapowiada uruchomienie bezposredniego polaczenia na trasie
Warszawa - Hanoi

IloveVn dołączył
21.07.2010

IloveVn 11:15 | 21.07.2010

nie wiem, czy nie za pozno sie wpisuje :), no ale dla przyszłych ludzi ktorzy beda szukac jakies porady .

Wiza do Vn'mu z PL, mozesz podjechac do Ambasady Vn w polsce, czynne 09-12:00 od pn-pt i zapytac, nie powinno byc problemu :) spis cen jest podawany, ale czasami agencje/biura podrozy Vn w Pl moga to zalatwic dla swoich klientow

szczepienia: z tym to do przychodni :D:D

Miasta :
wypoczynkowo polecam : Da Nang, Nha Trang i okolice
kulturowo : Hue ( Imperial City) ewentualnie Hanoi + Hochi Minh city
Waluta : Vietnam Dong - VND 1zl = ok. 6000 VND , 1 usd obecnie ok. 19000 dong , np. za miske kluskow Pho, Bun placisz ok. 1USD
Ograniczenia : hmm nie przypominam sobie :)) jesli nie przyjezdzasz w celu zaklocenia systemu politycznego, to mozesz wszystko mowic na ulicach :))

Jesli chodzi o LOT tutaj ktos wspomnial, chybatak, otworzyli nowa linie bezposrednia do Vn-mu , Hanoi-Warszawa za ok. 2400 w obie strony :))) od listopada :D:D

asza dołączył
03.08.2010

asza 16:27 | 03.08.2010

hej, ja lece do wietnamu 27 wrzesnia do 18 grudnia. Mam ciocie, ktora mieszka tam na stale i kazala mi sie zaszczepic. W osrodku medycyny tropikalnej takie szczepionki kosztuja 400 zl (mam je zrobic miesiac przed wyjazdem) Wize mozesz sobie zalatwic przez biuro podrozy (podobno jest taniej - ale tego nie wiem na pewno bo dopiero bede sobie zalatwiala wize) lub dzwoniac bezposrednio do konsulatu w warszawie. pozdrawiam ps w jakim terminie tam bedziesz? :)

tigerro77 dołączył
05.12.2010

tigerro77 11:23 | 05.12.2010

byłem w Vietnamie 2miesiące,coś niesamowitego!jeśli chcesz znać szczegóły,zadzwoń,pomogę w kwesti wyjazdu-530 172 944-nazywam się Grzegorz,pozdrawiam!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl