Forum dyskusyjne

Gdzie do Afryki

kategoria podróżowanie z dziećmi

dalaj dołączył
27.05.2010

dalaj 12:44 | 27.05.2010

Witam wszystkich! Chcę zabrać rodzinkę gdzieś do Afryki na m-c poł-stycznia-poł lutego; myślałem docelowo o Maroku ale jestem otwarty na inne sugestie. Wybór miejsca na pewno będzie wypadkową ceny, zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom no i miejsce by się można było codziennie potaplać czyli pewnie gdzieś na wybrzeżach... Jak macie jakieś sugestie, to z góry dziękuję!

dominkom dołączył
19.07.2008

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 21:29 | 27.05.2010

W tych miesiącach bardziej polecałbym Egipt ,Tunezja jest dobra ale w zimie może być nad morzem chłodno i wietrznie.Styczen iluty w Hurgadzie lub Sharmie to pogoda podobna do naszego lipca tylko woda w morzu dużo cieplejsza.

dalaj dołączył
27.05.2010

dalaj 22:15 | 28.05.2010

Chcę wyjazd zorganizować indywidualnie, bez żadnego pośrednictwa. Czym się najlepiej kierować> Kiedyś Lonely Planet było takim zbiorem wskazówek. Jest coś lepszego?
A jeszcze jedno: jak jest z np Somalią/Erytreą?

Kenia dołączył
18.03.2010

Kenia 23:14 | 28.05.2010

Zdecydowanie polecam Egipt. Są tam hotele dostosowane dla rodzin, piękna plaża i bardzo mili ludzie. Niestety na ulicy panuje brak ogłady jeśli chodzi o kierowców dlatego lepiej być czujnym! Pozdrawiam ;)

oboski dołączył
27.03.2010

oboski 00:27 | 31.05.2010

Do Egiptu to lepiej z jakimś biurem. Indywidualnie z dziećmi to Zanzibar.

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 16:51 | 31.05.2010

Nie bylem ale slyszalem wiele dobrego o Namibii;]

Dahlia dołączył
08.08.2010

Dahlia 22:22 | 26.05.2012

pewnie juz byles - ale rozwine temat, moze inni skorzystaja. Ja bylam z 4latkiem w RPA i Botswanie. Super miejsca, mimo swojej opinii tu, w Europie. Spalismy glownie z parkach narodowych, gdzie poziom kempingow byl rowny lub wyzszy niz te 5* w Wielkiej Brytanii. Przemieszczalismy sie autem - super autostrady! Woda pitna, nie trzeba zadnych specjalnych szczepionek (tylko te podstawewe), nie ma malarii (ale my bylismy na poludniu i w centralnej czesci - Park Krugera - tam mozna sie spotkac z komarami i malaria). Jak cos, to wiecej info przesle chetnie :) Jak ktos woli parki rozrywki niz nature (chociaz dzieciaki wychodza z siebie na prawdziwym safari!), to tego tez jest tu pod dostatkiem. I jeszcze jedno: ludzie sa naprawde super mili. Trzeba jednak uwazac w miastach - zwlaszcza duzych, glownie jednak wieczorem i w nocy.

swift dołączył
27.02.2007

swift 00:26 | 27.05.2012

Ciekawe porównanie - campingi w GB i RPA - co ma piernik do wiatraka ?
I jeszcze jedno - gosć nigdy nie był w Afryce, marzy o Maroku i jest myslami w Somalii i Erytrei z dziećmi. Zyczę powodzenia - może jescze płn Nigeria lub Czad. Życzę powodzenia

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 00:35 | 27.05.2012

Jeśli chodzi o Maroko - to polecam w tym okresie ( byliśmy w tym roku w lutym) kraj mega przyjazny; łatwość przemieszczania sie; cenowo można powiedzieć ze tanio; bezpiecznie - i ludzie nie są natrętni; jest co zobaczyć - jak taplanie sie w wodzie to południe od Agadiru; mamy tez zaufanego przewodnika który na miejscu Wam może wszystko zorganizować.

Dahlia dołączył
08.08.2010

Dahlia 22:21 | 12.08.2012

SWift - podalam GB, bo tu mieszkam - w sumie, porownujac do Polski, to duzo wyzszy powiom na campingach. Poza tym - ja jestem samotna mama, i w Polsce nie czuje sie sama z dzieckiem komfotowo w namiocie na polu namiotowym. Tam sie czulam ok, fakt ze w drugim namiocie byli moi znajomi. Gosc pyta o Afryke - a Afryka to nie tylko Egipt czy Maroko. Nie sugeruje Nigerii, bo nie bylam :) A RPA i Botswana - bylam, i moge powiedziec, ze jesli ktos przestrzega pewnych wytycznych, to mozna tam spokojnie jechac. Nie polecam zwiedzania pieszo slumsow Johanesburga, ale jest tam niesamowicie duzo atrakcji i dla doroslych, i dla dzieci. My jezdzilismy na safari, chodzilismy po gorach, jezdzilismy po wioskach, kapalismy sie w Oceanie Indyjskim, spedzilismy tam prawie miesiac, i naprawde to za malo... Woda pitna jest ok (na campingach - tak jak w Europie - z kranu, za wyjatkiem polnocno-wsch czesci kraju i Parku Krugera, nie ma w zasadzie zagrozenia malaria -ale to jeszcze radzilabym zawsze przed wyjazdem sprawdzac, tak jak i szczepienia). Super pogoda.. nawet jak lalo, to intensywnie, ale krotko :) Wiec - ja chetnie bym wrocila tam, tylko ze na dluzej..

Wiewiórka752 dołączył
04.03.2015

Wiewiórka752 13:19 | 06.08.2015

Maroko, zdecydowanie Maroko :) Przepiękne rejony, wspaniała kultura i jeszcze lepsza atmosfera i wspomnienia! :) Będąc w tamtych okolicach, koniecznie trzeba zobaczyć Jebel Toubkal - a najlepiej się na niego wybrać, na sam szczyt :) wrażenia niesamowite, widoki niezapomniane, zwłaszcza dla tych z nas, którzy wędrowali dotąd tylko po Tatrach :) Warto zajrzeć tutaj : www.adventure24.pl/jebel-toubkal-4167-m-atlas-wysoki-maroko  :))

Pozdrawiam!

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 17:43 | 06.08.2015

Dalaj - czy wybrałeś się do Maroka?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl