Forum dyskusyjne

CHORWACJA kuny czy euro

kategoria podróże po świecie

tula dołączył
02.07.2006

tula 12:47 | 01.06.2010

Witam wszystkich, w czwartek wyjeżdżam do Chorwacji, mam szybkie pytanie do tych, którzy byli tam stosunkowo niedawno (jest podobne pytanie ale sprzed kilku lat). Jaką walutę najlepiej zabrać do Chorwacji: kupić w Polsce kuny czy raczej euro? Czy np za noclegi i autostrady płaci się w kunach czy euro? Bo opinie są różne. I pytanie o autostrady: czy opłaty za autostrady płaci się odcinkami, czy wnosi się jedna stała opłatę za korzystanie autostrad w tym kraju? A może ktoś pokonywał trasę w okolice Dubrownika i wie jaki jest przybliżony koszt autostrad? Z góry wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 13:12 | 01.06.2010

Byłem w Chorwacji parokrotnie i nigdy nie brałem z Polski ani euro ani kun. Za wszystko co się dało płaciłem kartą (paliwo, bilety, noclegi, zakupy w sklepach, itp). Prawdę mówiąc nawet nie wiem jak wygląda ichniejsza waluta. Euro przyjmują nawet w budce z lodami.
Za autostrady też można płacić w euro, choć pytają w jakiej walucie wydać resztę. Przejazd nową autostradą z południa na północ do Słowenii kosztował równowartość 31 euro. Za autostrady płaci się na zjeździe.

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 13:12 | 01.06.2010

Byłem w Chorwacji parokrotnie i nigdy nie brałem z Polski ani euro ani kun. Za wszystko co się dało płaciłem kartą (paliwo, bilety, noclegi, zakupy w sklepach, itp). Prawdę mówiąc nawet nie wiem jak wygląda ichniejsza waluta. Euro przyjmują nawet w budce z lodami.
Za autostrady też można płacić w euro, choć pytają w jakiej walucie wydać resztę. Przejazd nową autostradą z południa na północ do Słowenii kosztował równowartość 31 euro. Za autostrady płaci się na zjeździe.

atis dołączył
29.03.2009

atis 20:29 | 01.06.2010

własnie, tydzien temu wrociłam z bałkańskich stron.chorwacje pokonywalismy tranzytem, ale z tego co pamietam, płacilismy za odcinki autostrady, dwa razy po 2euro,w pzreliczeniu z kun. odcinki autostradowe płatne sa wlasciwie na calych balkanach poopularne,przeważaja. co do waluty, zgodze sie z przedmówcą.szczególnie za paliwo warto placic kartą, bank przelicza walute najkorzystniej. co do reszty, w kurortach zapewne karta mozna placic, gorzej w mniejszych miejscowościach i tam lepiej placic ichniejszą walutą i dobrze ją poznać:)

tula dołączył
02.07.2006

tula 20:41 | 01.06.2010

dziękuję bardzo za informacje, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś refleksje to zapraszam

mickin dołączył
18.11.2007

mickin 23:18 | 01.06.2010

Ja byłem w Chorwacji 5 lat temu i nie było problemu z płaceniem w Euro. Nawet w budce z pieczywem były ceny w dwóch walutach podane . Także nie ma problemu z Euro

danniel dołączył
25.01.2006

danniel 11:44 | 02.06.2010

Najlepiej wymienić złotówki na euro, na miejscu spokojnie zapłacisz w euro np. za nocleg. Na miejscu był zawsze dobry przelicznik z euro na kuny, ale z tego co pamiętam złotówkami też można było obracać w kantorze :)

gib2 dołączył
05.08.2010

gib2 09:08 | 05.08.2010

Jadąc do Chorwacji zabrałem EURO na miejscu bez kłopotu można zamienić na kuny obecny kurs to 100€=916 kun.
kantory są praktycznie wszędzie w sklepach z pamiątkami w wypożyczalniach kaset czy w informacji turystycznej choć tu kurs jest słaby.
bez problemu można zamienić złotówki na kuny ale nie pamiętam kursu ale był podobny do euro.
można płacić równierz kartą lub w euro

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl