Forum dyskusyjne


Fulpmes czy moze ktoś był

kategoria podróże po świecie

kraj Austria

anilec15 dołączył
01.06.2010

anilec15 19:05 | 01.06.2010

Witam mam zamiar wybrac sie do Austri gdzie to bede mój pierwszy raz po za granicami Polski i chce jechac do Fulpmes i nie mam zaielonego pojecia co i jak czy może ktos był i chętnie opowie?Iczy meldunek jest konieczny? bo mam zamiar spac pod namiotem na dzieiko jak to sie mówi.


kuchcik77 dołączył
30.05.2010

kuchcik77 14:15 | 02.06.2010

Należy jednak pamiętać o istnieniu w Austrii obowiązku meldunkowego. Obywatele polscy, którzy zamierzają podjąć pracę w Austrii, zobowiązani są do posiadania odpowiedniego rodzaju pozwolenia na pracę, o które wystąpić musi pracodawca. Bliższe informacje uzyskać można w Austriackim Urzędzie Pracy (Arbeitsmarktservice - www.ams.or.at)  oraz na stronach www.handelsratpolen.at  i www.help.gv.at. 

Cudzoziemiec zobowiązany jest zameldować się w ciągu 3 dni od daty przybycia na terytorium Austrii. Turyści zatrzymujący się w hotelach lub schroniskach mają obowiązek w ciągu 24 godzin zgłosić swój pobyt i zarejestrować się w księgach gości. Organem meldunkowym są urzędy dzielnicowe
i gminne. W celu uzyskania zameldowania wypełnia się formularz meldunkowy oraz przedkłada paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem z Austrii należy pamiętać o wymeldowaniu się. Przepisy przewidują karę grzywny do 726 EUR za niedopełnienie bądź nieterminowe dopełnienie obowiązku meldunkowego.

to cytat z globtroitera-jesli chodzi o mnie i doswiadczenie nikt nigdy sie nie meldował i nikt nigdy nie chciał takiego zaswiadczenia. Nawet w Macedonii mimo obowiazku medlunkowego i opłat nikt sie o to nie pytał (myslałem ze to wymysł post-sovieckich krajów...kiedys musialem zadowolic celnika lapówka ale z własnej winy-miałem tranzytowa wize w Bułgarii a troche zadługo tam siedzielismy)
Ciekaw jestem tej Austrii bo...sam chce pojechac tam w góry!
Trzeba poszperac.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl