Forum dyskusyjne

Must-See wschodniego wybrzeza USA

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

Kufu dołączył
22.05.2009

Kufu 13:10 | 11.06.2010

Witam,
Chcialbym otworzyc ten watek, abyscie napisali, ktore miejsca koniecznie trzeba zobaczyc na wschodnim wybrzezu USA.
Nie ukrywam, ze ten watek przyda sie rowniez mi... chcialbym pozwiedzac sobie wschodnia czesc USA. Podróz zaczne w Waszyngtonie (DC) i bede mial na to jakies 14 do 18 dni. Po prostu chcialbym wykorzystac ten czas jak najlepiej ;)

pozdrawiam!

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:59 | 12.06.2010

Tak naprawdę, to wszystko zależy od tego co Cię interesuje. Ja wszchodnie wybrzeże zwiedzałem w maju 2009 roku i widziałem Nowy Jork (w sumie kilka dni pobytu, jest co robić), Waszyngton (min 1 dzień na obejrzenie wszystkich monumentów oraz Arlington), Filadelfię (jeśli interesują Cię miejsca związane z początkami USA), Cherlottesville i Monticello (bo jest wpisane na listę UNESCO), Niagarę (autobus z Nowego Jorku jedzie 8 godzin, a potem jest jeszcze kawałek) oraz Great Smokey Mountains (ile masz czasu tyle możesz być). Poza ty w Atlantic City masz kasyna. Pozdrawiam

Kufu dołączył
22.05.2009

Kufu 19:54 | 14.06.2010

zasadniczo wiekszosc rzeczy bedzie mnie interesowala, nie jestem wybredny:)
chociaz na pewno spodobalyby mi sie jakies ciekawe imejsca zwiazane z nauka... moze jakies ciekawe muzeum techniki?
z rozrywka.. jakis lunapark?
z przyroda - z tego co wiem ciekawsze miejsca pod tym wzgledem sa na zachodnim wybrzezu ale moze na wschodnim tez cos sie znajdzie oprocz tego parku i niagary?
no i bardzo lubie miasta ze swietny skyline'm - ale tutaj chyba NY bije reszte na glowe?:)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:49 | 15.06.2010

Generalnie wszystkie duże miasta wschodniego wybrzeża mają swoje centra z wysokościowcami, choć faktycznie Nowy Jork jest nieporównywalny, szczególnie widok od strony New Jersey, czy panorama Dolnego Manhattanu ze Statue of Liberty. Jeśli chodzi o muzea również Nowy Jork, ale i Waszyngton - szczególnie Smithsonian Institute

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl