Forum dyskusyjne

Podróż do Birmy

kategoria podróże po świecie

kraj Myanmar

Mleko dołączył
11.12.2006

Mleko 12:34 | 28.12.2006

Wybieram sie w marcu w podróż: Tajlandia, Birma, Laos. Czy ktos wie jakie sa mozliwosci przejazdu z Birmy do Laosu? Bo slyszałem, ze i wjazd i wyjazd z Birmy są możliwe wylacznie droga lotnicza lub morska. Moze ktoś zweryfikuje moje wiadomości... :)

arica dołączył
12.06.2006

arica 19:16 | 02.01.2007

Czesc,
jesli wybirasz sie do Birmy to polecam ksiazke Amy Tan "Ratujac ryby od utoniecia". Niby ksiazka obyczajowa, ale duzo mozna znalezc tam informacji na temat kultury i zachowania mieszkancow Birmy, czego unikac, jak sie zachowac itp.

skarpetka dołączył
30.01.2007

skarpetka 07:20 | 30.01.2007

Moze lepiej sie cofnac do Tajlandii przez Taichilek i przekroczyc do Laosu. Laos nie ma za duzo drog przy zachodniej granicy, glownie rzeki z polnocy na poludnie.

ludger dołączył
27.07.2005

ludger 20:27 | 30.01.2007

Wedlug konsulatu birmanskiego w Bangkoku(luty 2006) mozna takze przekraczac granice ladowe ,pytalem sie zalatwiajac wize.Dokladnie o przejcia graniczne nie dopytywalem sie ,poniewaz lecialem samolotem z Bangkoku do Yangonu,co polecam Ci takze, szczegolnie, ze latataja teraz do Yangonu tanie linie Air Asia .Birma jest interesujacym,przyjemnym i niedrogim krajem do podrozowania,spotkalem wielu zyczliwych ludzi,calkowite przeciwienstwo Indii.

junet dołączył
06.06.2007

junet 14:12 | 06.06.2007

ja wybieram sie do Birmy pod koniec października. Byłabym wzieczna za praktyczne wskazówki. W Indiach byłam (i bardzo mi sie podobało, także ze wzgledu na łatwość podróżowania, przemieszczania się) czy w Birmie łatwo jest poruszać się po kraju? Czy hotele są rzeczywiście takie drogie? Słyszałam, że trzeba zapłacić 10-20 dolarów wza osobę (w Indliach spałam ze 2-5 dolarów)

Mleko dołączył
11.12.2006

Mleko 16:36 | 06.06.2007

No ja juz wrocilem. Bylem w marcu. Rewelacja!!!! Lecielismy z Bangkoku do Rangun za 200 USD w obie strony liniami Bangkok Airways. Ceny hoteli sa troszke wyzsze niz w Tajlandii czy Kambodzy, ale bez przesady - 8 do 14 USD za pokoj 2 os. Wynika to głównie z tego, ze wiekszosc hoteli ma swoje generatory prądotworcze, co wplywa na koszty. W Rangun polecam hotelik Mother Land Inn 2 - 9 USD za pokoj 2 os. Dalej jechalismy nocnym autobusem do Mandalay - autobusy odchodza o 17 tej (koszt 9 USD) i sa na miejscu o 7 rano. Dalej do Bagan smigalismy pociagiem - extremalne przezycie :)) I na koniec do Inle Lake przez gory. Tu to juz prawdziwy survival, ale warto. Inle to jakas bajka po prostu. A cha i pamietaj, ze w calej Birmie nie ma ani jednego bankomatu i na lotnisku przy wylocie jest oplata wyjazdowa 10 USD. Ale jesli chcesz wiecej informacji czy szczegolow, ktore Cie interesuja to zapraszam na mojego priv e-maila milk36@go2.pl

kamelina dołączył
24.06.2007

kamelina 20:17 | 26.06.2007

W listopadzie wybieram sie do Birmy. Bardzo prosze o wskazowki jak szukac i gdzie, najtanszych polaczen lotniczych do Bangkok-u. Kazda informacja jest b. cenna, wylot niekoniecznie z Polski.

monsmade dołączył
26.06.2007

monsmade 20:56 | 26.06.2007

Najtanszy powinien byc jak zawsze Aeroflot. Sprawdz tez ukrainski aerosvit - podobno troche stanial. Jesli mieszkasz na polnocy Polski, to zorientuj sie jak SAS-em z Gdanska do Bangkoku, przez Kopenhage.

Na trasie Bangkok-Rangoon mozesz poleciec AirAsia (www.airasia.com) za jakies 500pln w obie strony. Sa tez przeloty na trasie Chiang Mai-Mandalay oraz Chiang Mai-Rangoon (Air Mandalay).

Pozdrawiam,
Mon :-)
www.monsmade.com 

junet dołączył
06.06.2007

junet 10:59 | 27.06.2007

w tym roku najtańsze przeloty do Bangkoku oferuje Austrian Airlines: po 2550 (ja takie zarezerwowałam miesiac temu) Aerofłot życzy sobie 2900. Jednak jeśli chcesz lecieć w listopadzie to już trochę póżno na rezerwację biletów - najtnsze miejsca sa już zajęte. Mozesz pójść do biura podróży np. areocenter tel: 22 636 75 88 i zapytać w jakich cenach sa teraz bilety na listopad. Moze wpiszą Cie na liste oczekujacych na najtańsze bilety.

denver3 dołączył
02.05.2007

denver3 10:51 | 23.09.2009

Najtaniej jest z KLM - w promocji kupiłem do BKK i z powrotem za 2100 PLN :-)

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 14:44 | 23.09.2009

wszystkie pkt graniczne są zamknięte dla białasów !! tylko birmańczycy i tajowie mogą .
loty z Birmy do laosu są strasznie drogie , ja proponuje wrócić air asia do Bangkku i dalej przesiadka na lot do Laosu air aisa niestety wybór nie jest zbyt szeroki z Bangkoku lecisz jedynie do Vientian ,air asia to bardzo tani i sprawdzony lociarz .
sprawdz www.airasia.com 

pozdrawiam
neronek

www.neronek.geoblog.pl 

Birma Tajlandia 2009
neronek5.blog.onet.pl/ 
Hongkong-Chiny -Tajlandia:
neronekbyd.blog.onet.pl/ 
Tajlandia -Kambodża-Laos:
darekneronek.blog.onet.pl/ 
Wietnam-Tajlandia:
neronek2.blog.onet.pl/ 
Singapur -Borneo- Malezja 2010
neronek41.blog.onet.pl/ 

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 14:59 | 23.09.2009

jeszcze jedno ja leciałem w marcu Bangkok-Yangun-Bangkok air asia płaciłeplm 85 $ wszystko zależy jak szybko kupisz bilet do Birmy z bangkoku

pozdrawiam
neronek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl