Forum dyskusyjne

Hawaje OAHU KAUAI

kategoria podróże po świecie

perezss dołączył
16.06.2010

perezss 12:59 | 16.06.2010

Witam.
W sierpniu wybieramy się na Hawaje, Będziemy przebywać na Oahu i kilka dni na Kauai. Jeżeli ktoś mógłby podać kilka przydatnych informacji na temat cen żywności w sklepach, transportu, ile średnio potrzebuję $ na dzienne wyżywienie byłbym bardzo wdzięczny.
Na Kauai chcemy wynająć samochód i pozwiedzać na własną rękę także też byłbym wdzięczny za praktyczne wskazówki, co warto zobaczyć itp. Na Kauai zainteresowałem się grotą paprociową, miastami Poipu i Kapaa i wodospadami Opaekaa i Wailua, wybrzezem Na Pali. Może ktoś wie czy dam tam radę sam dotrzeć? Będę mieszkał w hotelu w mieście Wailua.

Za jakiekolwiek informacje będę bardzo wdzięczny.

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 19:48 | 16.06.2010

Witam,
ja spedzilam prawie 4 tygodnie na wyspach Hawajskich na przelomie stycznia i lutego. I niestety Oahu podobala mi sie najmniej. Owszem warto ja zobaczyc ale nie przesadzalabym z liczba dni tam spedzonych. Jesli chodzi o Kauai - to jak najbardziej - to jedna z najpiekniejszych wysp. Swietnie dzialaja wypozyczalnie samochodow, po przeprawie lotniskowej wystarczy wyjsc z lotniska i sa przystanki, z ktorych odjezdzaja busy dowozace do wypozyczlani. Osobiscie polecam Alamo - chyba najtaniej bylo. Z tym, ze za kazdym razem musielismy wczesniej rezerwowac sobie samochod. Tym bardziej w okresie wakacyjnym mi sie wydaje bedzie trzeba o to zadbac. Po Kauai wystarczy samochod osobowy. Na kazdym lotnisku jest mnostwo informatorow - co i gdzie mozna zobaczyc. Te reklamowki dostaje sie za darmo. Sa tam aktualne ceny, telefony itp., Polecam wyprawe kajakowa a po niej promem do groty paprociowej. My dodatkowo zrobilismy sobie przelot helikopterem nad prawie cala wyspa - wrazenia NISAMOWITE - bo to przepiekna wyspa. I raczej wszedzie sie dojedzie lub dojdzie szlakiem. Na Kauai te oznaczenia sa dosc dobre. Na Oahu pod tym wzgledem jest paskudnie. Na Oahu jesli chcesz zwiedzic te wyspe tez powinienies wynajac samochod. W przeciwnym razie bedzie ciezko sie tam przemieszczac. Polecam Centrum Polinezyjskie - warto te kultury hawajsko-sasiedzkie zobaczyc.

Jesli chodzi o ceny - to one sie zmieniaja. Ale tanio nie bylo. W wypozyczalniach samochodowych tez ceny nie sa stale. Z tego co pamietam srednio za dobe placilismy od 50 do 120 dolarow (samochod z napedem na 4 kola). Za to paliwo tansze niz u nas :)

W razie dodatkowych pytan zapraszam na maila: magdalab@biol.uni.lodz.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl