Forum dyskusyjne

Szczepienia w Wietnamie

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

meditteraneo dołączył
01.07.2010

meditteraneo 14:57 | 01.07.2010

Witajcie,
Jestem właśnie w trakcie szczepień zalecanych do wietnamu. Standardowo WZW AiB, dur, tężec, polio i jakie było moje zaskoczenie, gdy w punkcie szczepień znalazłam informację, że zaleca się Wśiekliznę oraz cholerę. Czy ktos z Was się na to szczepił? Nie za bardzo mam zamiar, tym bardziej, że szczepionka przeciw cholerze jest mało skuteczna (tak podają źródła), a szczepionka na wścieklizne kosztuje 200 zł, przy czym trzeba przyjąc 4 dawki. Z ciekawosci, czy ktoś się na to szczepił?

UlaM dołączył
27.06.2010

UlaM 16:02 | 04.07.2010

Cześć,
W Wietnamie byłam 7 lat temu i wtedy jeszcze takich zaleceń nie było, więc wykonałam podstawowy zestaw szczepień. Jeśli chodzi o wścieklizne to być może w ostatnich latach ten problem się pojawił/nasilił. To co mnie uderzyło, to fakt, że w Hanoi po ulicach biegała duża liczba szczurów. Nie spotkałam sie natomiast ze zjawiskiem bezpańskich wychudzonych psów, co w innych częściach Azji czasami wyglądało makarbrycznie (w powody nie chce wnikać).
Pozdrawiam,
Ula

dorsie78 dołączył
16.02.2009

dorsie78 23:12 | 05.07.2010

Czesc,
Bylam w Wietnamie 2 lata temu, i rzeczywiscie skorzystqlqm z zqlecanej szczepionki przeciwko wsciekliznie. Obiektywnie rzecz biorac - dawki byly 3, podskorne, wazne na 2 lata, Oprocz ugryzien psow i szczurow, ponoc w Wietnamie aktywne sa nietoperze (co prawda zadnego nie widzialam) ale i zdarzalo sie, ze ludzie zarazali sie po spozyciu niedogotowanego miesa zwierzat hodowlanych, ktore zostaly uprzednio zainfekowane. Oczywiscie nie spodziewam sie, ze bedziesz jadla produkty podejrzanego pochodzenia ale nigdy nic nie wiadomo. Tak czy siak - wscieklizna jest ponoc paskudna i nawet pozornie wyleczona moze powrocic po latach tzw. uspienia. To powiedziawszy - pewnie sama bym sie na szczepionke nie zdecydowala, gdybym nie wiedziala, ze dostane zwrot kosztow...
W kazdym badz razie - zycze wspanialego pobytu w Wietanmie! To niesamowity kraj!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl