Forum dyskusyjne

wiza do Iranu

kategoria podróże po świecie

kraj Iran

żłobik dołączył
09.08.2008

żłobik 17:24 | 05.07.2010

cześć,
mam kilka pytań odnośnie uzyskania wizy do Iranu.
Czy wpisywaliście w formularzu wizowym:
1. osoby towarzyszące w podróży?
2. wszystkie kraje, które odwiedziliście? Ja byłam 10 lat temu w USA i nie wiem czy to może wpłynąć na uzyskanie wizy? Czy podać tę informację?
3. miejsce pobytu w Iranie? Czy podaliście konkretny namiar, gdzie zamierzacie się zatrzymać?
4. organizacja/firma/osoba zapraszająca/agencja turystyczna
5. sposób i miejsce przekroczenia granicy irańskiej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

grzegorz-red dołączył
22.04.2009

grzegorz-red 22:06 | 09.07.2010

ad.1 osoby z którymi jedziesz,
ad.2 te które można wyczytać z pieczątek z paszportu,
ad.3 jeśli jedziesz w konkretne miejsce to wpisz, można nie wpisywać nic,
ad.4 jeśli jakaś firma organizuje ci wyjazd to ją wpisz, można nic nie wpisywać.
ad. 5 zależy jak podróżujesz, np. samolot Teheran
W paszporcie musisz mieć dwie wolne, czyste strony obok siebie, jedną na wizę drugą na miejsowe pieczątki.

opcio dołączył
10.07.2010

opcio 16:10 | 10.07.2010

uzupełnij jak najdokładniej, postaraj się każde pole, jeżeli nie znasz jeszcze hotelu, wpisz cokolwiek, np. masshad hotel, teheran

oczywiście jeżeli nikt Cię nie zaprasza, to pozostaw puste pole - nawiasem mówiąc, to nawet jeżeli ktoś by mnie zapraszał nie podałbym jego danych

wizyta w usa nie wyklucza uzyskania wizy irańskiej

bądź dokładny, jest to ważne, jeżeli chcesz otrzymać wizę

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 07:24 | 13.07.2010

Formularz należy wypełnić dokładnie i na ile dni , jeśli wpisze sią do 14 dni dają tylko na 2 tyg. lepiej wpisać 30 i ma się na cały miesiąc. Wiza amerykańska nie wyklucza, należy wpisać tylko miasta gdzie się człowiek zatrzyma. W Ambasadzie bardzo miła obsługa wszystko powiedzą

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 11:33 | 31.08.2010

a w Izraelu byłeś?:) jak tak to zapomnij o Iranie....

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 13:44 | 01.09.2010

Ja im nic nie pisałem ,i wizę dostałem ,czym mniej wpiszesz tym lepiej

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 14:58 | 02.04.2011

Odświeżę temat...
Czy mogę lecieć do Iranu z nadzieją (a właściwie pewnością), że wizę dostane na lotnisku? Wiem, że ostatnio z wydawaniem wiz w ambasadzie jest różnie. Druga sprawa, która mnie dotyczy to fakt, że ostateczny termin wyjazdu będzie ustalony maksymalnie na 5-7 dni przed planowanym wylotem. W tym czasie na pewno nie załatwię wizy droga oficjalną. Czy zatem mogę zaryzykować i polecieć bez wizy? czy mogę się spotkać z odmową również na lotnisku?

asal dołączył
06.04.2011

asal 17:25 | 07.04.2011

watpię. W Iranie będąc juz możesz wizę przedłużyć w razie czego. Najlepiej zazdzwoń do ambasady, wszystkiego się dowiesz.

abilin dołączył
28.04.2011

abilin 14:54 | 28.04.2011

Obecnie (w maju 2011 r.) sytuacja jest taka, że wizę mozna dostac tylko jeśli ministerstwo spraw zagranicznych Iranu prześle do Warszawy authorization code (kod autoryzacji). Teoretycznie o taki kod uprawniający do wizy turystycznej można się ubiegac na stronie MSZ Iranu, w praktyce jednak chyba nikomu się to nie udało (mnie wniosek odrzucono po tygodniu czekania). Kod dostałem przez pośrednictwo agencji tursytycznej w Iranie za 30 euro. Samo załatwienie kodu trwało cztery dni a potem wyrobienie wizy w Wwie cztery dni robocze. Tak więc polecam tę agencję:
www.key2persia.com/visa.php 

Marisel dołączył
25.01.2011

Marisel 10:16 | 29.04.2011

Czasem sie jednak udaje z ta wizą. Ja wysłalam prośbe to iranskiego msz 1 marca 2011 a dostałam pozytywna odpowiedz po ok.20 kwietnia, po prawie dwoch miesiacach czekania. Lecę za dwa tygodnie :D

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl