Forum dyskusyjne


Do Turcji samochodem przez Serbię czy przez Rumunię

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

Małgośka dołączył
07.07.2010

Małgośka 11:26 | 07.07.2010

Witam, za 1,5 tygodnia jedziemy na południe Turcji samochodem (w rejony Bodrum). Do tej pory nie zdecydowaliśmy się, czy mamy jechać przez Rumunię, czy przez Serbię. Będę wdzięczna za poradę.


Child.Of.Fortune dołączył
25.02.2010

Child.Of.Fortune 14:13 | 07.07.2010

Sądze, że przez Serbie bedzie sporo szybciej.


frimerke dołączył
20.07.2010

frimerke 15:39 | 20.07.2010

Popieram - Serbia, lepsze drogi, bardziej przyjazne do przejechania ukształtowanie terenu, trochę autostrad.


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 16:32 | 26.07.2010

przez Rumunię droga spoko, przez Bułgarię gorzej, przezSerbię jest dalej ale wiekszosc autostrada...byłem w Stambule tydzien temu, ale uważaj na policje bo wyludzaja kasę od obcokrajowców, no i oczywiscie kradzieze, w samym Stambule lepiej znajdz strzezony parking lub na hotelowym


Jokar dołączył
23.07.2010

Jokar 17:58 | 03.10.2010

Potwierdzam: drogi w Rumunii są ok, w Bułgarii bardzo kiepskie (z małymi wyjątkami). Ponadto policja bułgarska ma gęsto rozstawione patrole i wyłapuje wszystkie przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Karą jest wysoki mandat i konfiskata prawa jazdy na miesiąc lub dwa (w zależności od tego o ile przekroczyło się prędkość). Dotyczy to także obcokrajowców. Nas złapali dwa razy. Cudem udało nam się wyłgać od jakiejkolwiek kary.
Jeśli chodzi o parkowanie w Stambule, to przez tydzień parkowaliśmy samochód po prostu przy ulicy i nic złego nas nie spotkało. Zaglądaliśmy do niego codziennie i już po dwóch dniach okoliczny fryzjer, trzej restauratorzy i jeden hotelarz uznali nas za znajomych i serdecznie się witali :-) Oczywiście nie robiliśmy sobie złudzeń, że robią to bezinteresownie. Jednak nie czuliśmy się zagrożeni włócząc się po uliczkach dzielnicy Sultanahmet, nawet późnym wieczorem.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl