Forum dyskusyjne

Do USA -- od czego zacząć

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 22:12 | 08.07.2010

Witam
Pragnę zrealizować moje marzenie i wybrać się do USA. n 2 tygodnie. Planuję wybrać się do Los Angeles ,San Francisco,Las Vegas, zobaczyć wielki kanion.
Jak wygląda proces załatwienia wizy? (mieszkam w małopolsce)
Czy potrzebny jest zakupiony bilet lotniczy żeby uzyskać wizę czy robi się jakąś przedwstępną rezerwację?
Proszę o pomoc i możliwie jak najprostrze przedstawienie po kolei co powinienem przygotować.
Czy trzeba mieć zarezerwowany jakiś hotel czy mogę lecieć "w ciemno" i znaleźć nocleg na miejscu? Może możecie polecić niedrogie miejsca?
Czy macie jakieś porady dot trasy i przebiegu wycieczki?
Jestem studentem ale koszty nie grają roli.
Dzięki
Pozdrawiam

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 23:24 | 08.07.2010

Czesc alonsoo. Nie potrzebujesz biletu, odradza się kupowania biletu przed dostaniem wizy, z rezerwacją go i hotelem tak samo. Gdy dostaniesz wizę możesz w każdym momencie przekroczyć granice usa, samolotem, samochodem czy statkiem, bez ograniczeń i przez następne 10 lat. Musisz jednak się mieścic w 3 miesiącach. Nie musisz więc rezerwować biletu powrotnego. Rozmowę musisz zarezerwować przez telefon.Najlepiej na nią przyjść na luzie, mieć dokumenty na wszelki wypadek (co robisz, dochód, studia ew sytuacja). Najtańsze na zachodzie jest zdecydowanie las vegas, można mieć niezły hotelik za 13 $ za nocke, te wielkie luksusowe hotele przy Strip też nie są drogie. Znajdziesz coś na booking.com. Campingi mogą być jeszcze tańsze bo za darmo. Jadę za tydzień w trasę która zawiera m.in podane przez ciebie miasta i lokacje. Napiszę po powrocie czy była to słuszna decyzja. Przygodę z USA zacząłbym jednak w NY i okolice. Ale ten to też dobry wybór. Powodzenia ;)

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 23:48 | 08.07.2010

Dzięki filnec :)
A na podaniu o wizę nie trzeba wpisać dokładnej daty wjazdu i wyjazdu? Jeśli tak to fantastycznie, wolałbym sobie teraz załatwić wizę i poczekać na promocję linii lotniczych. Jakie są orientacyjne koszty biletów do LA lub LV? Do LV niestety trzeba się liczyć z 2 przesiadkami..
W biurze LOTu w Wawie z PL do LV proponują cenę 3850 :D (podejrzewam, że jakiś tysiąc więcej niż u konkurencji)
Gdzie kupujecie bilety?
Czy LV będzie dobrą bazą wypadową do Wielkiego Kanionu, LA? Jakim środkiem transportu się przemieszczać?
Co do wizy.. jakoś to ogarnę :D Co prawda nie mam żadnych dochodów (student) ale mogę pokazać wyciąg z karty tatusia? :P Jakie radzicie zabrać z sobą dokumenty? Z pewnością potwierdzenie, że studiuję i będę studiował w Polsce będzie kluczowe.

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 00:03 | 09.07.2010

Jeśli chodzi o wizę to urzędnik może spytać o cel, wtedy zapyta o plan podróży i daty (które są czystko symboliczne i nie musisz jechać w terminie który dałeś konsulowi, także dont worry). Sprawę kasy najlepiej rozwiążesz przelewając tymczasowo trochę na swoje konto i robiąc wydruk do wglądu. Wtedy nie będzie nieporozumień. No i dokument z uczelni. Ceny sa najnizsze po sezonie czyli od pazdziernika do grudnia, wtedy bilet do L.A lub las vegas może kosztować nawet 450euro. Warto korzystać z porównywarek cen jak np www.cheaptickets.nl/en/.  Warto co jakiś czas odwiedzać strony Lufthansy czy Klm, maja czesto promocje do USA. Loty z Niemczech są tańsze niż warszawy. Z londynu jeszcze tańsze (chyba najtańsze), tam można przecież lecieć za grosze. LV jest blisko kanionu i w centrum tego wszystkiego co ciekawe, a więc lepsza baza wypadowa niż LA. Autko jest najlepsze do poruszania się ( najtańsze), wynajem i paliwo dużo tańsze niż w polsce, zresztą w kilka osób może być naprawdę tanio. Mam nadzieję że pomogłęm :)

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 00:24 | 09.07.2010

wielkie dzięki ;)
Do USA dopiero pojadę w marcu ale wizę załatwię już teraz a wiem kiedy będa najkorzystniejsze ceny :)
Jeszcze jedno question:
W marciu będę miał jeszcze niecałe 20 lat i czy w związku z tym będę mógł wypożyczyć samochód? (prawo jazdy mam) :D jakich kwot mniej więcej na tydzień mogę się spodziewać?
Jeszcze raz bardzo dziękuję :)
PS. Get your kicks on Route 66 :-D

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 05:56 | 09.07.2010

W zależności od agencji może się okazać, że samochodu Ci nie wypożyczą lub będziesz musiał słono dopłacić do takiego wynajmu. Niezależnie i tak musisz mieć kartę kredytową (nie płaską bankomatową tylko wypukłą kredytową). Kwoty są znacząco zależne od klasy auta, które chcesz wypożyczać.
BTW musisz pamiętać, że w marcu w GC może być zimno więc jeśli chcesz chodzić po kanionie to nie jest najlepszy termin.

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 11:08 | 14.07.2010

Witajcie ponownie
Jeszcze jedno pytanie :) Czy do uzyskania wizy muszę mieć nowy paszport ze zdjęciem, na którym patrzę prosto w obiektyw czy wystarczy paszport z tradycyjnym zdjęciem z półprofilu?
Dzięki :)

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 12:02 | 14.07.2010

Paszport nie musi być nowego typu.Musi być zdjęcie 3,5x3,5 , szczegóły będą znali w punkcie foto. Owszem, patrzy się prosto w obiektyw. :)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 13:00 | 14.07.2010

Bzdura.
Każdy ważny paszport jest honorowany. Nie trzeba wymieniać paszportu żeby dostać wizę.
Ograniczenia na zdjęcia są przy wniosku wizowym a nie przedstawianym paszporcie.

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 22:32 | 28.11.2010

Witajcie ponownie
W przyszłym tygodniu postaram się załatwić wizę. Mam jednak jeszcze jedno pytanie:
Ponieważ jestem studentem mam zamiar poprosić dziekana o pismo świadczące, że jestem studentem. Pojawia się jednak problem, do kogo zaadresować to zaświadczenie? O wizę ubiegam się w Konsulacie w Krakowie, na ich stronie nie znalazłem informacji na ten temat. Może wystarczy po prostu zaadresować na Konsulat Generalny, adres itd?
dzięki z góry
Pozdrawiam

anaconda65 dołączył
20.11.2010

anaconda65 17:38 | 06.12.2010

Uwazam ze wybor zachodniego wybrzeza jest najlepszy. Napewno spodoba sie Las Vegas noca. Zobacz koniecznie Hoover Dam !
Znajdz troche czasu na Yellowston , i Utah !

Pozdrawiam

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 22:48 | 29.11.2010

witaj, ja tez bylam w tej czesci kraju, wypozyczylam z chlopakiem fajne auto z rozkladanymi tylnym siedzeniami i zjezdzilismy potezny teren w 2 tygodnie, spalismy w aucie! to swietna propozycja dla niewymagajacych, nie trzeba szukac hoteli itd, prysznic za 2 dolary na byle jakim kampingu a zatrzymac sie na nocleg mozna wszedzie (przy big sur, na santa monica itp)
to taka podpowiedz gdyby co :)
zazdroszcze i pozdrawiam

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 22:59 | 29.11.2010

p.s. nasza trasa to : san francisco - yosemite - kings canyon - death valley - las vegas - grand canyon NP - capitol reef NP - canyonlands NP - lake havasu city - joshua tree NP - palm springs - san diego - los angeles - big sur - san francisco ... mniej wiecej :)

anaconda65 dołączył
20.11.2010

anaconda65 17:47 | 02.12.2010

Czesc !

Do rozmowy z Consulem nie potrzebujesz zadnych pism , wez tylko ze soba index i postaraj sie odpowiadac rozsadnie na zadane pytania .

Powodzenia .

alonsoo dołączył
08.07.2010

alonsoo 11:47 | 04.12.2010

Właśnie w tym sęk, że nie mamy już papierowych indeksów tylko elektroniczne, więc nie ma możlwości przedsrawienia go konsulowi :) Czyli chyba pismo będzie potrzebne

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 18:24 | 05.12.2010

chyba że wydruk z wersji elektronicznej z podpisem dziekana etc. To naprawdę nie może być problem w sytuacji pobierania danych, oni sprawdzają każdą osobę wzdłóż i wszerz także się nie martw ..

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 18:31 | 05.12.2010

Dodam że ostatnio zrobiłem trasę 7500 km w 3 tygodnie którą polecam: L.A - La Jolla - san diego - tijuana - joshua tree NP - Calico - Las Vegas - Red rock canyon - Route 66 - grand canyon - navajo NP - monument valley - mexican hat - goosnecks - muley point - four corners (via montezuma creek) - mesa verde - colorado (durango - silverton - ouray-telluride) - moab - canyonlands - arches NP - Dixie Forest - Bryce canyon - Powel Lake Wahweap - Antelope canyon - Zion (via Horseshoe bend) - valley of fire - death valley - mono lake - yosemite np - sequoia np - san francisco - L.A (via highway one)

anaconda65 dołączył
20.11.2010

anaconda65 17:49 | 06.12.2010

Visa do Stanow wydawana jest tylko na wjazd .Na lotnisku musisz przejs przez INS oficerem , on bedzie decydowal na wpuszczenie cie do USA .

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 14:51 | 11.12.2010

czekajac na rozmowę z konsulem zachowuj się NATURALNIE :) nie wertuj nerwowo papierów i rozmawiaj na luzie - łatwo się mówi ;) im bardziej będziesz zdenerwowany, a tym samym małowiarygodny, tym trudniej dostać wizę. Potwierdzam, że wiza nie oznacza jeszcze, ze Cię wpuszczą na lotnisku ...
życzę powodzenia!!!!
PS. grunt to byc sobą :)

sysio dołączył
26.05.2011

sysio 21:32 | 26.05.2011

Dołączę do wyprawy do USA w miesiącu wrześniu i pażdzierniku 2011 .celem zwiedzania wynajętym samochodem ze wschodu na zachód St. Zj. Proszę o kontakt tel. 604058906 lub meilowy sysio7@op.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl