Forum dyskusyjne

Prośba o poradę - Wenezuela

kategoria podróże po świecie

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 09:13 | 09.07.2010

Wstępnie znalazłem tanie bilety do caracas ale mam pytanie:
Czy ponizsze miejsca śa mocno oddalone od caracas i jeśli ktoś wie ile kaski trzeba by było przeznaczyć na dojechanie/dolecenie w te miejsca:

Park narodowy Canaima
Wyspa Margarita,
Wyspa Coche,
Archipelag wysp Los Roques.
Bezludne wyspy w parku narodowym Mochima lub Morrocoy.
Plaze jak np.
Playa Medina na Polwyspie Paria.

I jeszcze jedno pytanko - gdzie warto jechać z caracas i jak to przekłada się na koszty?
Czy marzec to dobra pora na wyjazd tam?

olejator dołączył
31.10.2005

olejator 09:56 | 09.07.2010

Cześć Przemo , prawdopodobnie też będę korzystał z tej promocji w marcu razem z kumplem , wiec mozemy sie zgrać jakoś ,jakby co to zostawiam maila do sie :
marcin.olejnik@gmail.com

bilety pewnie dzisiaj będe kupował

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 10:02 | 09.07.2010

Dzięki za info - wysłałem ci e-maila.
Kurcze ludziska jak sie ma te Wenezuela do wydatków ile szykować by przeżyc - przespać się gdzies i zwiedzić.
Pozdrawiam

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:19 | 09.07.2010

PN Canaima dostępny tylko małymi air taxi z caracas. Na lotniksu w Caracas są są boksy air taxi, którzy oferują takie przeloty.
Margarita - 40 minut lotu z caracas, ale płyną statki z La Guaira (główny port przy caracas).
Nie wiem jakie są teraz ceny, ale byłem w 2007 roku, to było wcale nie za tanio. O tyle dobrze (wtedy), że jak się dolary wymieniło u konia to było o 1/3 więcej niż w banku (ale teraz to może już jest inaczej).
Ogólnie - jest to (wg mnie) najmniej przyjazny kraj dla turystów z wszystkich krajów Am.Płd i Srod.

bogdan8r dołączył
15.01.2006

bogdan8r 19:25 | 07.08.2010

co do przyjazności to jest różnie, skoro kraty są we wszystkich oknach do 10 pietra włącznie to o czymś świadczy. Tubylcy na każdym kroku ostrzegają przed bandytami kradnącymi sprzęt foto. Poza dużymi miastami i kurortami typu Margarita raczej jest OK. Warto się poruszać w grupie i uważać. W Canaimie warto zebrać się w 5 osób i za 500 USD wynająć Cessne na przelot nad płaskowyżem Auyantepui

edytam dołączył
27.12.2003

edytam 13:14 | 25.07.2010

Przemo,

Odleglosci od Caracas do wymienionych przez Ciebie miejsc i realna mozliwosc dostania sie do nich:

CANAIMA - tylko awionetki z Ciudad Bolivar lub na specjalne zamowienie awionetki z Puerto Ordaz
MARGARITA - 40 min samolot z Caracas lub 5 godz statek z Puerto La Cruz lub Cumana
COCHE - tylko lodz z Margarity 20 min
LOS ROQUES - tylko charter z Margarity 20 min lub samolot z Caracas
MOCHIMA - samolot do Cumana a tam 1 godz ladem lub ladem 7 godz od Caracas
MORROCOY - 4-6 godz od Caracas (zalezy od korkow) lub samolot do Valencia i tam 1 godz ladem
POLWYSEP PARIA - samolot nie kazdego dnia do Carupano lub ladem caly dzien z Caracas do Carupano, do Playa Medina tylko prywatny transport

Marzec to pora sucha i wysoki sezon turystyczny wenezuelski przypadajacy na semana santa - wielkanoc tu sie caly tydzien obchodzi przed i po.
Canaima i Los Roques to najdrozsze miejsca w Wenezueli, potem Margarita i Coche, taniej Mochima i Morrocoy oraz Paria.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Edyta

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl