Forum dyskusyjne

Wyjazdy w polskie góry - może zorganizujemy się w grupę

kategoria inne

kraj Polska

Ma_rysia dołączył
08.07.2010

Ma_rysia 12:29 | 09.07.2010

Czy Wy także macie taki problem z namówieniem znajomych z bliższego czy dalszego kręgu na wypad w góry?

Wśród moich znajomych pokutuje przekonanie, iż aby wybrać się na górską wędrówkę trzeba mieć nie lada kondycję, nie lada sprzęt czy nawet nie lada odwagę ... no i że to przyjemność dla młodzików co to im jeszcze nic nie strzyka w kolanie, kręgosłupie lub też nie zapiera tchu w piersiach ...

Nic bardziej mylnego.

Mam 38 lat. Od 5 lat jeżdżę w góry. I zawsze sama. Choć może nie całkiem - z przewodnikiem w plecaku. Dobry przewodnik to najważniejszy z towarzyszy wyprawy :) Złaziłam całe Tatry Zachodnie po polskiej stronie już kilka razy o różnych porach roku - i za każdym razem tam wracam - takie są piękne. Kto był ten wie że Tatry Zachodnie są dla każdego - k a ż d e g o.
Na szlakach w tych rejonach można spotkać osoby w przedziale wiekowym od niemowlęcia w nosidełku na plecach taty aż po osoby w słusznym wieku :)

Tatry Wysokie są dla wszystkich tych którzy po wydeptaniu szlaków w Zachodnich kierują się na wschód ;) Owszem, chodzenie w wyższych partiach górskich wymaga rozwagi i pewnej koncepcji ale zapewniam, iż warto poświęcić na taki pomysł nieco uwagi i ... zwyczajnie zrealizować takie zamierzenie ;)

Co wy na to?

Bo wyprawy w większej grupie osób są znacznie korzystniejsze. Nie tylko można pokusić się o np. wynajęcie przewodnika w wyższe partie gór, którego usługi dla pojedynczej osoby są zbyt drogie, ale także dokonać korzystniejszej cenowo rezerwacji noclegów w przypadku większej ilości osób, i że tylko wspomnę jeszcze o większym komforcie psychicznym związanym z poczuciem bezpieczeństwa na szlaku.

pozostawiam propozycję zawartą w temacie do rozważenia :)

już niedługo piękna jesień w górach :)

monikajanukanis dołączył
17.03.2010

monikajanukanis 13:06 | 10.07.2010

Tatry tak ale ...są jeszcze Stołowe jeśli nie masz z kim jeździć to zpraszamy do naszej babskiej ekipy jest nas już trzy , jęździmy co roku w góry Stołowe do małego rodzinnego pensjonaciku do Pani Ani ( Zielona Róża). To już bedzie trzeci raz w tym roku . Chodzenia po górach z przewodnikiem jest ok 4 godzin dziennie , codziennie inne szlaki, Błędne Skały , Skalne Grzyby, Radkowskie Skały . Jest zawsze wesoło i rodzinnie grupa głównie Pań w twoim wieku ale zdarzają się i młodsze ostatnio nawet był jeden męszczyzna (65 lat- by ły sportowiec był z nas najlepszy)). Tygodniowy wyjazd to ok 700 zł z wyżywieniem ( supers zdrowe i ekologiczne) i zakwaterowaniem , piekne stylowe pokoiki . Zawsze jeździmy w końcu sierpnia i zawsze pogoda jest super , zawsze było słoneczko. Jednym słowem. Miejsce godne polecenia- ja osobiście czekam na ten wyjazd cały rok. Jeśli masz ochotę to dołącz do nas my wyjeźdzamy 21 sierpnia na tydzień , może są jeszcze miejsca.
pozdrawiam
Monika

gardeniak dołączył
03.06.2010

gardeniak 20:51 | 23.08.2010

witam milosnikow gor,to wszystko prawda,nie ma z kim jezdzic!albo nie maja czasu tzn -ochoty i siedza przed telewizorem tzw KAPCIARZE,albo zupelnie pieniedzy i ochoty,
jesli najdzie sie choc jedna osoba chetna to moge jechac!mam pojemny samochod i w piatek start w gory!
niestety ma tez 40+ wiele przebywam z mlodszymi od siebie wiec,tutaj wiek nie ma znaczenia.....zreszta cos tam trenowalem jeszcze niedawno pozdrawiam czekam tez na maila na prywatny lub tel 601202898 andrzej

nhstreet dołączył
22.04.2010

nhstreet 11:18 | 29.09.2010

To prawda, ciężko znaleźć osoby, które lubią chodzić po górach i wchodzą na te góry bez wypluwania płuc i palpitacji serca. Ja poznałem kilka miesięcy temu dziewczynę, która bardzo lubi chodzić po górach i zaraziła mnie tym jeszcze bardziej. Teraz sobie chodzimy we dwójkę i nie potrzebujemy w sumie nikogo więcej. Nocleg zawsze łatwo znaleźć w necie, np. na urlopwpolsce.pl, można uzyskać rabat i dowiedzieć się czegoś ciekawego śledząc facebooka. Ale domyślam się, że dla niektórych osób znaleźć kompanów do górskich wędrówek, to wielki problem. Większość ludzi woli wjechać kolejką na górę, żeby się nie fatygować na nogach. To smutne, jak wielu ludzi nie cierpi wysiłku fizycznego.

maczak dołączył
30.08.2010

maczak 14:30 | 05.10.2010

Faktycznie w większym gronie zdecydowanie przyjemniej się chodzi. Jak dla mnie najważniejsze nie jest nawet bezpieczeństwo czy tańsze noclegi, a raczej atmosfera:) W grupie zawsze weselej, sympatyczniej. Swego czasu miałem stałą grupkę znajomych, z którymi jeździłem nie tylko w góry, ale także nad morze czy w dalsze rejony. Ale powoli zaczynają się problemy, rodzina, praca, dzieci... I faktycznie był okres, że czasem nawet sam musiałem jeździć. A jakoś mi to nie sprawiało takie przyjemności. Ostatnio udało mi się znaleźć fajną ekipę na twoja-podroz.pl, z nimi teraz częściej jeździmy sobie w góry i jest całkiem fajnie. Wprawdzie jeszcze nie wynajmujemy przewodnika, bo raczej chodzimy po tych utartych szlakach. Poza tym nie wiem czy przewodnik pozwoliłby nam pić piwko na trasie:p

Alice88 dołączył
30.04.2010

Alice88 17:06 | 19.10.2010

bardzo chętnie wybrałabym się w góry z jakąś sympatyczną osobą lub kilku osobową grupą (Tatry) :).
wśród moich znajomych nie znam za bardzo osób,które lubią takie wyjazdy,wolą morze (mieszkam w województwie zachodniopomorskim).
Góry uwielbiam od dawna i jeżdżę co roku z tatą,który jest z zamiłowania doświadczonym wspinaczem (ukończył kurs skałkowy i Betlejemkę), zna góry bardzo dobrze.
jednak chciałabym bardzo wybrać się w góry z kimś w moim lub zbliżonym wieku.pochodzić po utartych szlakach,odkryć nowe i być może nawiązać przyjaźnie...;)

pozdrawiam :)

edit.: jeśli ktoś jest zainteresowany wspólnym wyjazdem
(ferie zimowe,wakacje)
niech napisze -> alizetka@gmail.com

tylko proszę,żeby były to osoby młode,w przedziale wiekowym 20-30 ;)

onpd dołączył
24.01.2011

onpd 21:03 | 24.01.2011

Z chęcią znajde grupe osób na wspólne wyjazdy w Tatry, odpowiada mi każdy możliwy weekend w który uda mi się uzyskać przepustkę z mojej alma mater:D tak samo jak wy mam niedobór znajomych, którzy chcą spędzać wolne chwile włócząc sie po górach:) więcej informacji uzyskacie pisząc na mojego maila:

reallygodmail@gmail.com

pozdr.

meteoryt dołączył
29.12.2010

meteoryt 22:35 | 24.01.2011

Witam.
Dawno mnie nie było, ponieważ dużo nauki w szkole, ale już się zbliżają ferie dla Małopolski (od 29.01), więc chętnie bym się wybrał w góry.
Chętnych zapraszam
mail : globtroter_meteoryt@interia.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl